Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 228
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,717
Ynt: Yunanistan 2013 “bir Deneme Gezisi”

Halil Bey Kompleksi. Caminin altında eski bir bazilika varmış bu nedenle çaminin içinde kazı yapmışlar ve altına cam döşemişler.

P8205046

P8205049

P8205054

Etiketler

Kavala'nın tarihi kesiminde kalenin girişini ararken Türk olduğumuzu anlayınca bizimle Türkçe konuşmaya başlayan yaşlı Rumla epeyce muhabbet ettik. Sonra da kaleyi gezdik.

P8205074

P8205076

P8205078 stitch

P8205090

P8205148

Burası keyifli bir sabah kahvaltısı için pek uygun olmadığından erkenden hareket edip uygun bir yerde kahvaltımızı yaptık. [GPS10]. Burası yol kenarında ama Kavala'ya tepeden bakan manzaralı bir yer.
GPS10: N40.94175 E24.38603 Kavala maznzaralı kahvaltı.

P8215196 stitch

P8215198

Daha önceden yerini belirlediğimiz Drama yakınlarındaki karavan malzemecisine bisiklet taşıyıcı sorduk ama 26-27-28 Ağustosta Almanya Düsseldorf karavan fuarı için gidildiğinden bilgi bile veremediler. [GPS11]. Biz de Drama'ya doğru devam ettik.
GPS11: N41.11107 E24.21028 l=590km Drama karavan malzemecisi.

IMG 6172

Yazdıklarınızı bir solukta okudum. Verdiğiniz bilgiler, resimler ve anlatım tarzı ile güzel bir anı. Bana göre ne eksiği var ne de fazlası. Örnek alınabilecek bir gezi anlatımı.

Teşekkürler.

Ferhat Bey,
Rehber niteliğindeki paylaşım için teşekkürler.....Yunanistan seyahatiniz kaç gün sürdü?

Teşekkürler Hüseyin Bey, beğendiğinize memnun olduk. :smiley:

carpediem69' Alıntı:
Ferhat Bey,
Rehber niteliğindeki paylaşım için teşekkürler.....Yunanistan seyahatiniz kaç gün sürdü?
20 günlük bir gezi oldu. Biz teşekkür ederiz.

Ferhat bey guzel bir gezi olmus ve guzel bir anlatim. Benim size sormak istedigim mavis ile kuheylan arasinda hic ikilem yasadiniz mi? Yani mavisin artilari neler oldu ve hic keske kuheylan ile gezseydik dediginiz oldu mu?

Ferhat Bey; sağ gösterip soldan vurdunuz. :smiley:)
Endülüs gezisini beklerken Yunanistan gezisine başladık.

Emeğinize sağlık çok güzel gidiyor.

Hasan

melihbozkurt' Alıntı:
Ferhat bey guzel bir gezi olmus ve guzel bir anlatim. Benim size sormak istedigim mavis ile kuheylan arasinda hic ikilem yasadiniz mi? Yani mavisin artilari neler oldu ve hic keske kuheylan ile gezseydik dediginiz oldu mu?
İkilem olmazmı Melih Bey. Halen ikisini de kullanıyorum. ;)

Küheylan 4.8m uzunluğuyla otomobilden farksız. Kullanımı çok rahat. Yakıt tüketimi daha düşük. Düşük motor devirlerinde bile alıp götürüyor. :smiley:

Ama Maviş'in de avantajlı yönleri var. 5.5m boyuyla yine de ufak sayılır ama sağladığı iç hacim Küheylan'a göre %70 daha büyük. İçinde banyo ve sıcak suyun olması da banyo yapmayı bir sorun olmaktan çıkartıyor. :smiley:

Ferhat Bey,
LPG tankı ve tüpünüde kullanmış biri olduğunuz tahminiyle; mukayese ve değerlendirmelerinizi merak ediyorum tankın tüpe göre herhangi bir dezavantajı varmı( belli bir seviyenin altına düştükten sonra gazın kullanılamaması haricinde)?
Kalın sağlıcakla

Merhaba Süleyman Bey. Yurt dışı gezilerde LPG tüpünüz biterse yeni tüp ile değiştirme şansınız yok. Sadece ocakta tüp kullanıyorsanız mevcut tüple devam edebilirsiniz ama 3 sistem buzdolabı, ocak boyler filan diye düşününce büyük tüp en fazla 30-40 gün yeter. Ben 15lt'lik küçük bir tank taktırdım büyük tüpün yarısı kadar yer kaplıyor. Günlük tüketimim ortalama 1lt civarında oluyor ve bana 15 gün yetiyor. Ben herhangi bir problem görmedim.

fsirin' Alıntı:
Merhaba Süleyman Bey. Yurt dışı gezilerde LPG tüpünüz biterse yeni tüp ile değiştirme şansınız yok. Sadece ocakta tüp kullanıyorsanız mevcut tüple devam edebilirsiniz ama 3 sistem buzdolabı, ocak boyler filan diye düşününce büyük tüp en fazla 30-40 gün yeter. Ben 15lt'lik küçük bir tank taktırdım büyük tüpün yarısı kadar yer kaplıyor. Günlük tüketimim ortalama 1lt civarında oluyor ve bana 15 gün yetiyor. Ben herhangi bir problem görmedim.

Teşekkür ederim ,
Aslında mantık tanktan yana ağır basıyor .....Tecrübelerinize dayanarak dolum ağızlarında uluslararası bir standart varmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.