Yol - da

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 379
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,096

Etiketler
Ynt: Yol - da

yaybek' Alıntı:
Bizim memlekete gidilmiş emeği geçen tüm forum üyelerine ve yardımcı olan bölgedeki vatandaşlara sonsuz teşekkürler ederim.
Yusuf hemşeriymişiz farkında değiliz toprağım :smiley:
Sanırım 2 ay gibi önce farketmiş ve kutlamıştım katılanları,ayrıca bu konuyu bu sayfaya taşıyan mayıstosböce nide kutlarım.

O günlerde yapılanların bizimle paylaşıldığı kadarını gördüğümde, ben debu forumun bir
üyesiyim demiş, yapılanları alkışlamıştım.Aynı şeyi bugün de yapıyorum.
İnsanlarla, özellikle gerçek ihtiyaç sahipleri ile birşeyler paylaşmak çok ama çok güzel bir şey,
hele o çocukların yüzündeki gülümseme.....

Bülent Bey / Arkadaşlar,

Gerçektende hatırladıkça gurur ve sevinç duyduğumuz , hatırladıkça içimizi tarif edilemez birşeylerin ısıttığı bir proje çalışmasıydı. Bende bu ekibin bir elamanı olarak şunu söylemek isterim '' bu konuda kendisini sosyal sorumlu olarak gören o kadar çok insan var ki ne mutlu onlara '' yeter ki bu işleri organize edebilecek taşın altına elini sokabilecek yani bürokratik engellere çok fazla takılmayacak bir şekilde riske girebilecek insanlar olsun gerisi kolay ...... Kervan Yol - da düzülür. :smiley:

Hepinize çok selam ve saygılar

Ahmet Öztürk

Gölmarmara'dan: 22.Aralık.2010

Cavid Sezen

[attachment=1]

Marmara Gl kysnda G

Gadames yolu ölü bir gezegenden gibi ama o deve sayesinde her şey değişiyor,yaşama döndürüyor insanı.Çok canlı bir kare olmuş.

Daha stoğumda 5-6 tane fotoğrafınız var( Ras Mohammed Milli Parkı)sizin hemen arkanızdan yayınlamış olmamak için bekletiyorum.

Cavid hocam bu aylarda ne kadar güzeldir sizin oralar şu ortak buluşma yerini ve zamanını böyle aylarda ,yazın çok güzel ama kışın sakin bir yerde mi yapsak acaba.

mayıstosböce' Alıntı:
Gadames yolu ölü bir gezegenden gibi ama o deve sayesinde her şey değişiyor,yaşama döndürüyor insanı.Çok canlı bir kare olmuş.

Daha stoğumda 5-6 tane fotoğrafınız var( Ras Mohammed Milli Parkı)sizin hemen arkanızdan yayınlamış olmamak için bekletiyorum.

Cavid hocam bu aylarda ne kadar güzeldir sizin oralar şu ortak buluşma yerini ve zamanını böyle aylarda ,yazın çok güzel ama kışın sakin bir yerde mi yapsak acaba.

Gerçekten ıssızdı ortam, 200 kilometre boyunca insan ve araç görmediğim geçiş vardı. Develer komik varlıklar, milyonlarca kilometrekare çölde gelip yolun ortasında duruyorlar. Yine de tanıdık yüz görünce inip sarılasım gelmişti.

Bu yolda başınıza bir şey gelse nasıl yardım isteyeceksiniz?
40-50km neyse ama 200km insan ve araç görmemişsiniz.
Herhalde uydu telefonu harici telefon falan da çekmez,
Herkesin uydu telefonu da olmaz.
Bence en azından 15km de bir telefon koymaları lazım bu yolun kenarına.
İnsanlar acil bir durumda yardım isteyebilsin diye.

yugun' Alıntı:
Bu yolda başınıza bir şey gelse nasıl yardım isteyeceksiniz?
40-50km neyse ama 200km insan ve araç görmemişsiniz.
Herhalde uydu telefonu harici telefon falan da çekmez,
Herkesin uydu telefonu da olmaz.
Bence en azından 15km de bir telefon koymaları lazım bu yolun kenarına.
İnsanlar acil bir durumda yardım isteyebilsin diye.

Libya'nın yüzölçümü Türkiye'nin iki katından fazla nüfusu altıbuçuk milyon kadar, çoğunluk sahil kesiminde yaşıyor. Çöl bölgesinde ise az sayıda kasaba va köy var, benim geçtiğim yerler gerçekten ıssızdı. Başıma birşey gelir mi diye düşünmedim pek, garantili yolculuk yapma beklentisiyle başlamamıştım zaten. Telefon çekmiyordu, yiyecek vardı yanımda, her benzincide depoyu dolduruyordum. Aklıma gelen tedbirleri aldım, gerisini kadere bıraktım. Sorun çıkabilirdi, ama çıkmadı..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR