Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 313,114
“İşsiz bakkal skn tartarmış” ahahahahahahahahahahahahahahahah gülmeden edemedim bu nasıl bi yorum yahu iphone çakması olarak değerlendiriyosanız ozaman apple hariç hiç bir firmanın akıllı telefonunu kullanılmaması lazım yada kullanırken utanılması lazım çünkü bütün akıllı telefonların tasarımı birbirinin aynısı.. gerçekten boş insan olmayın gidin faydalı işlerle ilgilenin arkadaşlar komiksiniz gerçekten..
Buradaki konuları okuyacak vaktiniz ve cesaretiniz var ama maalesef yazılan eleştirileri anlayacak kapasiteniz yok üstelik boş işlerle ugrasmiyoruz tam tersi faydalı tartışmalar anlayana tabi

Ortiz 3.90 karavan fiyatını 52000+KDV'den 58800+KDV'ye yükseltmiş. Halen yan kapaklar vesair opsiyonel. Çok enteresan bir gelişme. Demekki talep oldukça fazla.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ortiz 3.90 karavan fiyatını 52000+KDV'den 58800+KDV'ye yükseltmiş. Halen yan kapaklar vesair opsiyonel. Çok enteresan bir gelişme. Demekki talep oldukça fazla.

Ben almayı düşündüğüm için sürekli takip ediyordum. 52000 TL olmadan 3 önce de 48000 TL'di. Yani yaklaşık 1 ayda 10800 TL zam gördü. Euro bile bu kadar hızlı yükselmedi.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende ortizi düşünüyordum ancak salgın nedeniyle ertelemiştik. Ancak gelinen noktada ortizi kesinlikle düşünmüyorum. Bir seferde zengin olma isteğini kabul etmiyorum. Herkesin almak zorunda kalacağı opsiyonlarla fiyat 80000'i geçiyor. Akıl alır gibi değil.

Bende ortizi düşünüyordum ancak salgın nedeniyle ertelemiştik. Ancak gelinen noktada ortizi kesinlikle düşünmüyorum. Bir seferde zengin olma isteğini kabul etmiyorum. Herkesin almak zorunda kalacağı opsiyonlarla fiyat 80000'i geçiyor. Akıl alır gibi değil.

Ayne 2 gün önce carpento dan fiyat aldım adam 3.60 modele 8700 euro fiyat veriyor. Üstelik bom boş halidir. Bu saatten sonra saly ve erba öncelik olarak diğerlerine bakacağım. Ama önce lu kovid belasından hayırlısıyla tez zamanda kurtulalımda
Tşk

Ben almayı düşündüğüm için sürekli takip ediyordum. 52000 TL olmadan 3 önce de 48000 TL'di. Yani yaklaşık 1 ayda 10800 TL zam gördü. Euro bile bu kadar hızlı yükselmedi.

Bence bu durum akıllara şunu getiriyor.
Karavan ın K sinden anlamayanlar, karavan alma telaşına düştü. Herhalde böylece kendilerini kurtaracağını sanıyorlar:smiley:. Dediğiniz gibi Euro bile bu kadar yükselmiyorken bu neyin fiyatı?

Bence bu durum akıllara şunu getiriyor.
Karavan ın K sinden anlamayanlar, karavan alma telaşına düştü. Herhalde böylece kendilerini kurtaracağını sanıyorlar:smiley:. Dediğiniz gibi Euro bile bu kadar yükselmiyorken bu neyin fiyatı?

İlker 72 Bey kimse bunu anasının karnında öğrenmiyor. :smiley: Bence tercih meselesi kimisi otel tatilini sever kimisi karavan kimisi de çadır. Sonuçta kimsenin tekelinde olan bir olay değildir. Artık internet çağında yaşıyoruz. İstenirse evden kapının önüne dahi çıkmadan her konu hakkında yeterince bilgiye sahip olabiliriz. Buradaki asıl sorun bu kadar kısa sürede maliyet bu kadar artmaz. Üretici talep'in artması fırsata çevirip zam yapmasıdır. Ve nasıl bir talep var ki bu kriz döneminde bile zam yapıyor. Kendi adıma bu firma ile artık çalışmam. Etrafımdakilere de aldırmam.

saygılarımla

İlker 72 Bey kimse bunu anasının karnında öğrenmiyor. :smiley: Bence tercih meselesi kimisi otel tatilini sever kimisi karavan kimisi de çadır. Sonuçta kimsenin tekelinde olan bir olay değildir. Artık internet çağında yaşıyoruz. İstenirse evden kapının önüne dahi çıkmadan her konu hakkında yeterince bilgiye sahip olabiliriz. Buradaki asıl sorun bu kadar kısa sürede maliyet bu kadar artmaz. Üretici talep'in artması fırsata çevirip zam yapmasıdır. Ve nasıl bir talep var ki bu kriz döneminde bile zam yapıyor. Kendi adıma bu firma ile artık çalışmam. Etrafımdakilere de aldırmam.

saygılarımla

Sadık bey belki aynı şeyi farklı bakış açısıyla anlattık.
Tabiki tercih meselesi. Karavandan anlamayan derken F/P karşılaştırması anlamında dedim.
Bakın siz mantıklı olmadığı için almama kararı aldınız ama bu karavanlar satılmaya devam edecek.
Selamlar.

İlker 72 bende mesajınızı ilk okuduğumda sadık eser gibi anlamıştım ama şimdi ne demek istediğinizi anladım, haklısınız. Sipariş almaya devam edecek. Albenisi olan bir ürün. İç ambiyans ithal karavan hissiyatı veriyor ama donanım olarak yanından geçmiyor. Bagaj kapağı opsiyonel olur mu hiç.

Merhaba Arkadaşlar,

Bu karavan üretim işine ne kadar çok firma girerse emin olun kalite artacak fiyatlarda zamanla düşecektir. Para kazanmak zor iş. Çoğumuz en uygun fiyata kendimize göre en uygun ve kaliteli karavanı almak istiyoruz. Bu bağlamda özellikle buradaki son kullanıcıların, firma temsilcilerinin ve bu işi araştıranların görüşleri çok önemli. Lütfen herkes kullandıkları karavanların artıklarını ve eksiklerini samimi olarak yazsın ki bu işe ilk defa adım atacaklar yanlış adım atmasınlar. Kimi insan için sadece bütçe, kimisi için ise sadece kalite ve tasarım önemli olabilir. Dolayısıyla tercihleri için kimseyi yargılamamalıyız. Forumda bilgileriyle katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum.

Merhaba değerli dostlarım..
Öncelikle Akdeniz Hüseyin Bey e çok teşekkür ederim..
Siteyi snal bir zararlıdan kurtardı.
Sessiz soluksuz kalmak suretiyle desteklerini esirgemeyen can dostlarıma da müteşekkirim tabii..:tearsofjoy:
"Bana dokunmayan yılan.. " moduna girmişler.

Biz 68 kuşağıyız, mücadeleyi severiz.
"Braveheart" Hüseyin Bey ve benmişim.
Bravo Şengençlerbirliğine..:weary:

Hoşçakalın.

@kanunimurat

Samimiyet olmaz. Burada karavanı olan körü körüne savunur. Kendi yapan, kendisini ilah yapar, her şeyi çok iyi bilir!
Ama insanlar gerçekleri görür kendilerini çekerler, benim gibilerde insanlık değil kendi menfaatine işler dönüyor burada der. İşte birkaç iyi adam gerçekleri söyler...

Bu yüzden fiyatlarla ilgili: Yasal enflasyon ortada, memur/işçi maaş zammı ortada, ama değerli karavan üreticilerimiz %40'ın üstünde fiyat arttırırlar. Sonra eleştirince onların temsilcileri ticaret bilmiyorsun derler...

Ama sizin için kötü bir haberim var: Bu anlayışla malesef fiyatlar düşmeyecek.

@kanunimurat

Samimiyet olmaz. Burada karavanı olan körü körüne savunur. Kendi yapan, kendisini ilah yapar, her şeyi çok iyi bilir!
Ama insanlar gerçekleri görür kendilerini çekerler, benim gibilerde insanlık değil kendi menfaatine işler dönüyor burada der. İşte birkaç iyi adam gerçekleri söyler...

Bu yüzden fiyatlarla ilgili: Yasal enflasyon ortada, memur/işçi maaş zammı ortada, ama değerli karavan üreticilerimiz %40'ın üstünde fiyat arttırırlar. Sonra eleştirince onların temsilcileri ticaret bilmiyorsun derler...

Ama sizin için kötü bir haberim var: Bu anlayışla malesef fiyatlar düşmeyecek.

Belkide yoğun siparişi yetiştirememekten korkup,sipariş azaltabilmek için fiyatı yükseltiyor olabilirmi,yani daha doğrusu,kendimi çok sıkıştırıp ekstrra karavan üreteceksem buna değmeli diyor olabilirmi. Birde euro gerçekten uçmuş durumda şuanda :(

Bence bu fazla iyi niyetli bir yaklaşım olur. 3-4 ay içindeki zam oranları dolar euro artışının çok çok üzerinde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR