Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kargagakdedi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,576
Ynt: Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

Merhabalar,
Telefonum 5800 ve symbian işletim sistemli, kurduğum bir program ile gps konumunu seri veri olarak bluetooth ya da kablo üzerinden gönderiyor, bir gps modülü gibi çalışıyor. Ben öncelikle torrent linkinden indirdiğim haritaları pc deki program üzerinde açamadım. Haritaları program üzerinde göremedim henüz.

Selamlar

Etiketler

paylaşmıyor kimse sanırım inmiyor

Özcour , sat ve osm mapnik klasörlerini sas planet programının cache klasörüne atman gerek ayrıca programda harita seçimi yaptığımız menünün tam yanında bir harddisk şeklinde bir kutu var oradan internet&cache seçili olursa sanırım problem çözülür.

Bu arada ben devamlı torrenti açık bırakıyorum. Akşam kapatmadan önce kontrol ediyorum eğer indirme yapan varsa açık bırakıyorum sabaha kadar. Şu ana kadar 32 gb veri göndermişim. Diğer arkadaşlar da paylaşsa fena olmaz tabi.

Tuğrul bey, bende şuan indirmeye başladım...
gayet iyi bir şekilde download edebiliyorum, tamamlandıktan sonra da paylaşıma devam edeceğim...
triton 400 cihazımda wince olarak kullanabiliyorum değil mi ?

Hocam bu mod benim bildiğim sadece triton 1500 ve 2000 kullanıcıları için. Biraz arama taptım ama triton 400 için bir gelişme yok gibi görünüyor . İstersen sende bir bakıver sonra sorun olmasın.

dosyayı indirdikten sonra yine burda deneyimlerimi paylaşırım...
sanıyorum ki sabaha inmiş olur
triton 400'de pil kasası içerisinde WIN CE 5.0 yazıyor...
umarım çalışır :smiley:

Triton 400 ve 500 WinCE 5.0 ile çalışmasına rağmen uyum sağlamadı :(
bende çözümü triton 2000 almakta buldum :p
teşekkürler Tuğrul bey

takip

Güzel bir çalışma olmuş 2009 da windows mobile telefonumda (hd2) denemiş harita download etmekten yorulmuştum sadece Torosları kapsayan çalışmam 7 gb sınırına geldiğinde bıkıp bırakmıştım. Haritaların olduğu bölgelerde gerçekten güzeldi earth'ın online olanından bir fark yoktu takım arkadaşı bulamamam nedeniyle bırakmıştım. Triton 1500 lede denedim ama ekranın küçüklüğü büyük bir dezavantaj.
Şimdi sizler başarmak üzeresiniz kolay gelsin.

takip diyelim müsait bi zamanda indirelim...

takipteyim iyi paylaşımlar

Akşamlarıda olsa birileri açsa bizde indirip güzel bir altyapı yapsak herkes için.

Arkadaşlar ben mümkün olduğu sürece açık bırakmaya çalışıyorum. Diğer arkadaşlar da aynı özveriyi gösteriyordur sanırım.

Arkadaşlar % 80 tamamlandı beniki full olanlar mümkünse 24 saat açık bırakmalı bikaç gün.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR