Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kargagakdedi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,592
Ynt: Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

Şu anda internette Türkiye genelinde bir sıkıntı var sanırım. Yükleyemedim... Hatta gezenbilir'e bile zor bağlandım.

Etiketler

Arkadaşlar eğer verileri indiren arkadaşlar memnun kalırsa bunu bir projeye dönüştürmeyi düşünüyorum. her ilden projeye katılacak bir yada birkaç arkadaş kendi ilinin sınırlarını bu programla çizerek 18 zoom derecesinde indirsin (-ki bu mükemmel bir yakınlık demektir) . Böylece aynı anda birçok ilin en yakın görüntülerini indirirken bir yandan da zamandan önemli bir tasarruf yapmış olucaz. Bu durumda tüm illeri ayrı torrentler halinde yükleyeceğiz, isteyen istediği ilin en yakın google earth görüntülerini indirebilecek. Tabi bunun için çeşitli illerden gönüllüler gerek nasıl yapılması gerektiğini de açıklıycam. Ben şu anda Trabzon görüntülerini indirmeye başladım. ortalama 20 saat sürecek.

Peki biz nasıl indireceğiz. ???

,
Kargagakdedi' Alıntı:
Arkadaşlar eğer verileri indiren arkadaşlar memnun kalırsa bunu bir projeye dönüştürmeyi düşünüyorum. her ilden projeye katılacak bir yada birkaç arkadaş kendi ilinin sınırlarını bu programla çizerek 18 zoom derecesinde indirsin (-ki bu mükemmel bir yakınlık demektir) . Böylece aynı anda birçok ilin en yakın görüntülerini indirirken bir yandan da zamandan önemli bir tasarruf yapmış olucaz. Bu durumda tüm illeri ayrı torrentler halinde yükleyeceğiz, isteyen istediği ilin en yakın google earth görüntülerini indirebilecek. Tabi bunun için çeşitli illerden gönüllüler gerek nasıl yapılması gerektiğini de açıklıycam. Ben şu anda Trabzon görüntülerini indirmeye başladım. ortalama 20 saat sürecek.

Kargagakdedi' Alıntı:
Teşekkürler, bende trabzonda olunca demekki trabzon size kalıyor. :smiley: Ancak gümüşhaneli olarak orasını alabilirim.birde 18 yakınlaştırma daha iyi olacak özellikle benim gibi el tipi gps kullananlar için ancak önümde halen aşamadığım bir sorun varki görüntüleri garmin etrex 30 cihazıma yükleyemedim henüz.bunu başaran bir arkadaş nasıl yaptığını anlatabilirse sevinirim.teşekkürler..

hypnotod' Alıntı:
ancak önümde halen aşamadığım bir sorun varki görüntüleri garmin etrex 30 cihazıma yükleyemedim henüz.bunu başaran bir arkadaş nasıl yaptığını anlatabilirse sevinirim.teşekkürler..
Onu da araştırıyorum kısa zamanda bir çözüm bulabilirim sanırım sizin cihaz Garmin JNX Raster formatını destekliyor mu ?

Garmin Cihazlar için programın export seçeneğiyle, indirilmiş olan bölgelerin haritaları JNX Raster formatına dönüştürülebiliyor . JNX RASTER FORMATINI DESTEKLEYEN GARMİN MODELLERİ : Astro 320, Colorado 300/400, Dakota 10/20, Edge 800, Etrex 20/30, GPSMAP 62/78, Montana 600/650, Oregon 200/300/400/450/550, Rino 610/650/655.

Bu cihazlardan birine sahip olanlar şu JNX formatlı dosyaları cihazlarına bir atıversinler. Zip dosyasının içinde iki farklı harita var birisi jnx versiyon3 biriside versiyon 4 için cihazınız hangisini destekliyor ona göre gps e yükleyin. Eğer görüntü alırsanız anlatıcam nasıl yapıldığını. Bölge TRABZON MERKEZ ZOOM 18 cihazınızla trabzon merkezi (Limana yakın kısımlar) yakınlaştırın . Görüntü varsa olay çözülmüş demektir.

Ekli dosyalar

• Garmin.zip
    3.7 MB · Görüntüleme: 236

ben denedim ancak her ikisi içinde açılışta geçersiz jnx dosyası diyor ve görmüyor.. :(

tuğrul bey şu sayfayı bir inceleyin...

Tuğrul Hocam,
Uludağ hazırlıkları dolayısıyla pek ilgilenemedim. Dönüşte konuyla ilgileneceğim.

bende videodaki gibi yapmıştım ancak cihaz basecamp programı dışında kopyalanan raster haritayı-jnx tanımıyor.bunun için üstte bağlantısını verdiğim yerde çözümünü anlatıyor ancak modifiye yazılım yüklemek gerekiyor cihaza oda nekadar güvenilir olur..

Merhaba, ben Adana, Sakarya, İzmit, İstanbul, Düzce, bolu, K.maraş, Osmaniye illerini sas planetle 1-14 ve 18 x le GOOGLE SATELLİTE MAPS, GOOGLE HYRBİRD, ve YAHOO HYRBİRD olarak indirdim ancak OsmMapnik vss başka haritalarını indirmedim, OsmMapniki indirmelimiyim bana ne için lazım olur?

osmmapnik i indirmeniz gerekmiyor google mapsle aynı maksatla hazırlanmış yollar haritası. İndirdiğiniz bölgeleri ayrı ayrı paylaşmanız mümkün mü ?

Bu arada Hypnotod arkadaşım ben de senden daha fazlasını bilmiyorum . Kendi Magellan 1500 cihazıma mod yükleyerek kullanabiliyorum . Riskli fakat risk almadan hiç şansım yok zaten. Garminc kullanıcıları genelde daha şanslı diyebiliriz, Harita bulma konusunda :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR