Tren ile Türkiye Gezisine Arkadaşlar Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nisya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,242

nisya

Ana Kamp
Yer
Istanbul-Bahçeşehir
ARKADASLAR MERHABA,
INGILTERE DE OGRENCIYIM ,NISAN AYI ICERISIN DE TURKIYE DE TREN ILE GEZI PLANIM VAR.15 gun surecegini tahmin ettigim bu geziye doga yuruyuslerini ,bisikleti,cadir hayatini ,fotograf cekmeyi seven arkaadaslar ariyorum.

Ilgilenenler varsa beklerim!

Keyifli gunler

Mrkorkuluk 1

Etiketler
Ynt: Tren ile Türkiye Gezisine Arkadaşlar Aranıyor

Merhaba Arkadaşım,
Planladığınız geziye katılmak isterim.Planlama yapalım.Katılanlar olabilir.Projeyi hazırlayalım .Yola çıkalım.

Merhaba!
Ben gunlerden beri bu konu uzerinde caslisiyorum(nerelere gidilir -nasil olabilir diye)insan kendini bir noktada kaybedebiliyor nette dolasirken,secenekler cok fazla!
Ama ne demisler iki elin sesi var,katilma ihtimalinize sevindim.Planlari yapip arkadaslarla paylasabiliriz!

Öncelikle siz nereleri görmek istiyorsunuz?Güzergah neresi olacak?Bu yol üzerindeki kentleri gezeceğiz.Buralarda nerelerde kalmak istiyoruz?Kaldığımız yerlerde nereleri ziyaret edeceğiz?
Gezi kaç günlük olacak?
Hadi bakalım bir kabataslak proje yapalım.
Sealam ve sevgiler..

Selamlar tekrardan! Bu fikre Ege bolgesininin dusleriyle kapildim.Ilk araba ile dusunuyordum ancak Turkiye de Arac kiralama ucretleriin cok fazla oldugunu gorunce vazgectim.Tren ile de cok avantajli geldi,bir aylik bir bilet sunuyorlar ve istedigin guzzergahlarda ulasim sagliyabiliyorsun(sadece oncede gidecegin yerlerin islemlerini yaptirmalisin aksi takdirde yogunluktan sonrunlar cikabiliyormus) Ve boylece Ege bolgesiyle baslayan plan genisledi.
Vakit ile alakali bir sorunum olmadigindan en az 15 gun diye hesap etmek istiyorum ama tabi bu tek kisi olup olmayacagima bagli(eger baskasi da olursa karsimdakinin programi da onemli)
Yani durum su ki ortada bembeyaz bir kagit ve baslangicinda kocaman bir gulumseme var o kadar!!:D
Siz ne dusunuyorsunuz? zaman probleminiz var mi? Sizin kafanizda nasil bir plan beliriyor acaba :smiley:

15 gün gerçekten ege bölgesini karış karış gezmek için yeterli bir zaman ayrıca ege bölgesi türkiyede demiryolu agının en gelişmiş oldugu bölge aşagı yukarı her kentte demiryolu var

kulağa nasıl hoş geldi bilemezsiniz.
tren diyince kimyam değişiyor. rayların arasında doğmuş biri olarak normal olsa gerek.
tüm şartlarımı zorlasam bile katılma imkanım olamayacak bir gezi.
yol, tren, hakkında bilgilerimi gideceklere aktarırım.

tren temelli seyahat olunca rota konusu sıkıntılı olabilir. öncelikle trenler tespit edilip gidilecek vilayetler çıkarılmalı. gidilecek yerlerde konaklama imkanları tespit edilmeli.
uzun mesafeli giden 3 şark ekpresimiz var.
doğu ekpresi, vangölü ve kurtalan ekpresi.
trene doymak adına bunlardan biriyle şarka gitmek çok güzel olabilir.

treni salt bir ulaşım aracı olarak görüyorsanız hiç binmeyin tren bir sevdadır bir aşktır tren adeta mini dünyadır her türlü ihtiyacınızı içinde karşılarsınız size evinizin rahatlığını sunar gençler ve maceraperestler iiçin idealdir ama ben gidecegim yere varım yol benim için zaman kaybı diyosanız gidin otobüslerinize binin
tren güvenlik açısından da en güvenilir araçtır 100 yıldan fazladır yapılmış yollarda hala kazasız gidebiliyorsa bundan daha güvenli ne olabilir başbakanın bagıra çagıra açtıgı duble yollar beş senede patates tarlasına dönüyorsa hala daha da otobüs güvenlidir diyosanız vay halinize keşke otoyollarımızı da almanlar yapsaydıda tren yollarımız kadar saglam olsaydı ama nerde her km ayrı rant yap boz yap boz

ben egeden doğuya erzurum - kars arası k.denizde tran yolu olmadığından gerisini kiralık araçla gitmiştim ama trenle idilen kısım çok eğlenceliydi yani trenle gitmenizin öylesi bir avantajıda olcak sanmırım farklı yerler göreceksiniz arabayla görmiyceğiniz ilçeler olcak kısacı renk katacak gezinize umarım dilediğiniz şekilde yola çıkarsınız ve çook güzel bi gezi yaparsınız,bu arada EGE gerçekten trenle gezmek için birhayli uygun sanırım,

Dusundukce heyecanlaniyorum:smiley:umarim hersey istedigim gibi gelisir ,guzel anilar biriktirme sansim olur ben de sizlerle burada paylasirim!

Lighthouse

medford' Alıntı:
her türlü insan var bi de nasıl güvenecen tanımadıgın insanla yola çıkacan

Dogru Her turlu insan var ve guvenmek zor is.Ama Ingiltereye geldikten sonra burada,internet uzerinden olusturulan kosu-piknik-gezi-kamp vb gruplari gordum,birbirlerini hic tanimayan ama ayni dusuncede olan kisiler.Ve sonrasinda bana garip gelen(aslinda urkutucu) olayin hic de yadirganmayacak bir sey oldugunu gordum.Bizler neden yapamayalim ki,neden guvenmeyelim ki birbirimize,biliyorum ki burada olduygundan cok daha fazla guzel yurekli insanim yasiyor Turkiyemde ,yozlasmis kucuk bir grupta her yerde cikiyor zaten.
Demem o ki,Guzel bakalim guzellikler bizi bulsun.

her şeye ragmen ben bu ülkede tanımadıgım insanlarla yola çıkmam piknik gezi tarzı büyük organizasyonlar rahattır çünkü katlım sayısı fazladır ve genelde katılan kişiler daha önce beraber gitmişlerdir interneti dünyada her türlü kötü amacı için kullanan var senin gezin de büyük organizasyon gibi olmaz taş çatlasa 3-5 kişi katılır macera anlamında güzel olur ama bizim ülkemizde de bir PİPPA BACCA gerçeği var

İnşallah güzel,gönlünüze göre bir gezi olur.Ben Trenle hiç düşünmemiştim Türkiye seyahatini.Benimde en çok niva aracım ile hiç ana yollara çıkmadan dağ tepe gezmek hoşuma gider. :smiley:

Merhaba Arkadaşlar,
Yazılanları okudum.Yazanların hepsine teşekkür ederim.Benim katılmadığım iki konu var.Biri negatif düşünceler.Diğeri ise buraya üye olan insanların yüreklerinin gezi ve etkinliklerle dolu olduğudur.
Nasıl güveneceksin ne demek?Bayan olduğu için mi bu soru soruluyor?Yoksa buradaki arkadaşlarımıza güvenmiyor muyuz?
Çok üzüldüm.
Bunu belirtmek istedim.
Selam ve sevgilerimle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri