Vizesiz Asya Ülkelerinde Uzun Seyahat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Dogu1985 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,340

Dogu1985

Yeni Üye
rkadaşlar merhabalar, İleriye dönük uzun soluklu, kalıcı seyahat arkadaşları arıyorum. 37 yaşındayım İzmirliyim doğma büyüme. Yüksek Lisans mezunu eğitimli biriyim. Daha önce hem Doğu Avrupa-Balkanlar hemde Asyada Tayland, Phuket, Singapur, Sentosa- Endonezya sınırı taraflarında gezilerim oldu ama hep turla yaptım bunları. İyi derecede İngilizceye sahibim birde çat pat İspanyolcam var yani iletişim konusunda asla sıkıntı çekmeyiz. Amacım Turistik kısa süreli geziler değil. Artık erkek olmama rağmen Türkiye'nin yoruculuğunu kaldıramıyorum ve ilerisi için uzun soluklu seyahatler yapmak istiyorum. Son derece anlayışlı, Merhametli ve sevecen biriyimdir. Benim için Kadın yada erkek fark etmez , aklı başında ,vicdan sahibi , disiplinli olması yeterlidir. Aslında en çok Tayland istiyorum, ama onunla beraber ek olarak, kamboçya, vietnam, Filipinler ve diğer benzerlerini de konuşabiliriz. Çıkmışken en az 1 ay ve mümkünse bir kaç ay, 2-4 ay gibi istiyorum aslında. İleride yep yeni planlarla bu süreleri geliştirip dünyayı beraber keşfedebiliriz, Siz değerli arkadaşlar mesaj yazabileceğiniz gibi, 1985.imir.dogu@gmail.com adresine mail de atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın

rkadaşlar merhabalar, İleriye dönük uzun soluklu, kalıcı seyahat arkadaşları arıyorum. 37 yaşındayım İzmirliyim doğma büyüme. Yüksek Lisans mezunu eğitimli biriyim. Daha önce hem Doğu Avrupa-Balkanlar hemde Asyada Tayland, Phuket, Singapur, Sentosa- Endonezya sınırı taraflarında gezilerim oldu ama hep turla yaptım bunları. İyi derecede İngilizceye sahibim birde çat pat İspanyolcam var yani iletişim konusunda asla sıkıntı çekmeyiz. Amacım Turistik kısa süreli geziler değil. Artık erkek olmama rağmen Türkiye'nin yoruculuğunu kaldıramıyorum ve ilerisi için uzun soluklu seyahatler yapmak istiyorum. Son derece anlayışlı, Merhametli ve sevecen biriyimdir. Benim için Kadın yada erkek fark etmez , aklı başında ,vicdan sahibi , disiplinli olması yeterlidir. Aslında en çok Tayland istiyorum, ama onunla beraber ek olarak, kamboçya, vietnam, Filipinler ve diğer benzerlerini de konuşabiliriz. Çıkmışken en az 1 ay ve mümkünse bir kaç ay, 2-4 ay gibi istiyorum aslında. İleride yep yeni planlarla bu süreleri geliştirip dünyayı beraber keşfedebiliriz, Siz değerli arkadaşlar mesaj yazabileceğiniz gibi, 1985.imir.dogu@gmail.com adresine mail de atabilirsiniz. Sevgiyle Kalın
Allah gönlünüze göre versin. İnşallah giderseniz bizimle de paylaşın oraları...

Ben her yıl birkaç gün Akçakoca'ya gitmeyi düşünüyorum. Belki de emekliliğimde de oraya yerleşmeyi de düşünebilirim. Emeklilikte Motokaravanım da olursa Türkiye içinde geziler yapabilirim belki de...

Arkadaşlar, Asyanın dışında vizesiz gidebileceğimiz sayısız yerler var, latin amerikadan balkanlara kadar ve daha fazlası, hiç mi düşünen eden yok aranızda? yada gezi arkadaşı olmak isteyen? farklı planlara da açığım ?

.
Bir seyahat ilanı aracılığıyla tanıştığınız biriyle seyahate çıktığınızda, çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Dikkatli olmak ve bazı potansiyel sorunları göz önünde bulundurmak önemlidir:

Güvenlik riskleri:
Kişisel olarak tanımadığınız biriyle tanışırsanız, güvenlik riskleri olabilir. Halka açık bir yerde buluşmanız ve arkadaşlarınızı veya ailenizi planlarınızdan haberdar etmeniz tavsiye edilir. Kişiye güvenmeden önce kişisel bilgilerinizi vermekten kaçının. Eğer bu kişiyle bir ilan aracılığıyla yeni tanıştıysanız, muhtemelen onu güvenilir olduğundan emin olacak kadar iyi tanımıyorsunuzdur. Niyetleri veya planları konusunda dürüst olmama ihtimali vardır.

Farklı seyahat tercihleri:
Seyahat tercihleri ve beklentileri kişiden kişiye değişebilir. Aynı seyahat tarzına sahip değilseniz veya seyahatte farklı şeyler deneyimlemek istiyorsanız, bu durum çatışmaya yol açabilir.

İletişim sorunları:
Eğer karşınızdaki kişiyi önceden iyi tanımıyorsanız, iletişim sorunları ortaya çıkabilir. Farklı diller veya iletişim tarzları seyahat deneyimini etkileyebilir.
Birinin çevrimiçi iletişim kurma şekli gerçek hayattaki davranışlarından farklı olabilir.

Finansal sorunlar:
Birlikte seyahat ederken, önceden finansal düzenlemeler yapmak önemlidir. Yanlış anlaşılmaları önlemek için masrafları net bir şekilde bölüştürün ve kimin hangi masraflardan sorumlu olduğunu netleştirin.

Beklenmedik değişiklikler:
İnsanlar zaman içinde değişebilir veya beklenmedik davranışlar sergileyebilir. Öngörülemeyen durumlar ortaya çıkarsa esnek olmak ve uzlaşmak önemlidir.

Sağlık sorunları:
İyi tanımadığınız biriyle seyahat ediyorsanız, sağlık sorunlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Diğer kişinin sahip olabileceği alerjiler, kronik hastalıklar veya özel ihtiyaçlar hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

Konaklama ve güvenlik:
Birlikte kalacaksanız, güvenlik ve mahremiyeti aklınızda bulundurun. Tatsız durumlardan kaçınmak için yorumları kontrol edin ve konaklama yerini dikkatlice seçin.

Olası sorunları en aza indirmek için, seyahate çıkmadan önce karşınızdaki kişiyi daha iyi tanımanız tavsiye edilir. Kişilikleri ve seyahat tercihleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek için internette veya yüz yüze görüşmelerde biraz zaman geçirin. Ayrıca, herhangi bir sorunu erkenden ele almak ve çözmek için seyahat sırasında iletişimi açık tutun.

Bu sorunları en aza indirmek için bazı önlemler alın:

- Seyahati planlamadan önce kişiyi mümkün olduğunca iyi tanıyın.
- Aranızdaki kimyanın doğru olup olmadığını ve seyahat tercihlerinizin uyuşup uyuşmadığını görmek için seyahatten önce yüz yüze görüşün.
- Seyahat planlarınızı ve masraflarınızı açık ve net bir şekilde paylaşın.
- Nerede olduğunuzu bilmeleri için arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi seyahat planlarınızdan haberdar edin.
- İçgüdülerinizi dinleyin - eğer bir şey garip veya rahatsız edici görünüyorsa, planlarınızı değiştirmekten çekinmeyin.

Yeni tanıdıklarla seyahat etmek heyecan verici bir deneyim olabilir, ancak ilgili herkesin güvenliğini ve refahını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kaynak: Yapay Zeka

Sizi, ilan yoluyla tanıdığınız birisiyle yola çıkmaya iten sebepleri daha detaylı yazabilir miydiniz ?

Son düzenleme:

.
Bir seyahat ilanı aracılığıyla tanıştığınız biriyle seyahate çıktığınızda, çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Dikkatli olmak ve bazı potansiyel sorunları göz önünde bulundurmak önemlidir:

Güvenlik riskleri:
Kişisel olarak tanımadığınız biriyle tanışırsanız, güvenlik riskleri olabilir. Halka açık bir yerde buluşmanız ve arkadaşlarınızı veya ailenizi planlarınızdan haberdar etmeniz tavsiye edilir. Kişiye güvenmeden önce kişisel bilgilerinizi vermekten kaçının. Eğer bu kişiyle bir ilan aracılığıyla yeni tanıştıysanız, muhtemelen onu güvenilir olduğundan emin olacak kadar iyi tanımıyorsunuzdur. Niyetleri veya planları konusunda dürüst olmama ihtimali vardır.

Farklı seyahat tercihleri:
Seyahat tercihleri ve beklentileri kişiden kişiye değişebilir. Aynı seyahat tarzına sahip değilseniz veya seyahatte farklı şeyler deneyimlemek istiyorsanız, bu durum çatışmaya yol açabilir.

İletişim sorunları:
Eğer karşınızdaki kişiyi önceden iyi tanımıyorsanız, iletişim sorunları ortaya çıkabilir. Farklı diller veya iletişim tarzları seyahat deneyimini etkileyebilir.
Birinin çevrimiçi iletişim kurma şekli gerçek hayattaki davranışlarından farklı olabilir.

Finansal sorunlar:
Birlikte seyahat ederken, önceden finansal düzenlemeler yapmak önemlidir. Yanlış anlaşılmaları önlemek için masrafları net bir şekilde bölüştürün ve kimin hangi masraflardan sorumlu olduğunu netleştirin.

Beklenmedik değişiklikler:
İnsanlar zaman içinde değişebilir veya beklenmedik davranışlar sergileyebilir. Öngörülemeyen durumlar ortaya çıkarsa esnek olmak ve uzlaşmak önemlidir.

Sağlık sorunları:
İyi tanımadığınız biriyle seyahat ediyorsanız, sağlık sorunlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Diğer kişinin sahip olabileceği alerjiler, kronik hastalıklar veya özel ihtiyaçlar hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

Konaklama ve güvenlik:
Birlikte kalacaksanız, güvenlik ve mahremiyeti aklınızda bulundurun. Tatsız durumlardan kaçınmak için yorumları kontrol edin ve konaklama yerini dikkatlice seçin.

Olası sorunları en aza indirmek için, seyahate çıkmadan önce karşınızdaki kişiyi daha iyi tanımanız tavsiye edilir. Kişilikleri ve seyahat tercihleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek için internette veya yüz yüze görüşmelerde biraz zaman geçirin. Ayrıca, herhangi bir sorunu erkenden ele almak ve çözmek için seyahat sırasında iletişimi açık tutun.

Bu sorunları en aza indirmek için bazı önlemler alın:

- Seyahati planlamadan önce kişiyi mümkün olduğunca iyi tanıyın.
- Aranızdaki kimyanın doğru olup olmadığını ve seyahat tercihlerinizin uyuşup uyuşmadığını görmek için seyahatten önce yüz yüze görüşün.
- Seyahat planlarınızı ve masraflarınızı açık ve net bir şekilde paylaşın.
- Nerede olduğunuzu bilmeleri için arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi seyahat planlarınızdan haberdar edin.
- İçgüdülerinizi dinleyin - eğer bir şey garip veya rahatsız edici görünüyorsa, planlarınızı değiştirmekten çekinmeyin.

Yeni tanıdıklarla seyahat etmek heyecan verici bir deneyim olabilir, ancak ilgili herkesin güvenliğini ve refahını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kaynak: Yapay Zeka
Nickinize yakışır bir yanıt olmuş. Daha iyi açıklanamazdı

Nickinize yakışır bir yanıt olmuş. Daha iyi açıklanamazdı

Yukarıdaki yazının; sonuçta benim düşünce ve sezgilerimi yansıtsa, hatta aşsa da, konu ile ilgili soruma, yapay zekanın asla erişemeyeceğim bir hızla verdiği cevap olduğunu atlamış olmalısınız ? 😉
Eğer sorusuyla ilgili bir iltifatınız varsa onu alabilirim. 😊

Aslında böyle bir başlığın bizde açılma nedenlerini merak ediyorum.
Umarım @Dogu1985 uğrar ve etraflı bir cevap verirdi ?

Onun yarı yaşında oğlum, sırt çantası ile tek başına altı ay boyunca Yeni Zelanda’ya kadar Asya ülkelerini gezmiş, üstelik hiç de yalnız kalmamıştı..
Yollarda tanışıp deneyimledikleri ile istediği kadar devam etmek uyuşamadığından de teklifsizce ayrılmak için bundan daha uygun ve özgür bir yol olmamalı ? Yollara yeni deneyimler kadar özgürlük için de çıkıldığı düşünülürse, insanın kendini baştan, özellikle yollarda tanımadığına mecbur bırakmaması yerinde olmaz mıydı ?

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR