Toyota Land Crusier sizce bu araç başka teknik sorun çıkartırmı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daisuki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,021
Ynt: Toyota Land Crusier sizce bu araç başka teknik sorun çıkartırmı ??

Haklısınız bazı kendini bilmezler ( kro desek ayıp olmaz herhalde) affınıza sığınarak söylüyorum. Bayanları araba kullanırken gördüklerinde bir anda kendilerini gökten zenbille indiklerini zannediyorlar :D Aynı şeyleri biz erkek olduğumuz halde yaşıyoruz özellikle dolmuşçular ve taksiciler yapıyor bu durumlar insanın canını sıkıyor haliyle bu sebeble büyük ve yüksek araç herzaman avantaj sağlıyor diye düşünüyorum.
Bakkan' Alıntı:
Valla eşimde ilk kullandığında çok büyük geldi ama artık alıştı, dar yerlerden bile geçiyor. Hatta karşıdan gelen araçlar çekiniyor ve daha rahat ediyor. Binek aracımız varken taksicinin biri sıkıştırmıştı, bende yanında değildim, öküz herif eliyle araca falan vurmuş, acaip sinirlendim ama uzaktan bişey yapılamıyor. Bu anlamda büyük araç biraz daha uygun, fazla yanaşamıyorlar.
;D

Etiketler

Burak bey burada eşimde boş durmuyo LAND CRUİSER hastalığı bayağı bulaşmışa benziyo sahibinden com daki LAND CRUİSER ilanlarını tek tek aramaya başlamış hatta ;D 1-2kişi ile konuşmuş yakın zamanda bizde LAND CRUİSER sahibi olacağız galiba ;D

Ben bu filmi görmüştüm :D :D :D
Benim eşimde aynı şeyleri yapmıştı. Hatta daha arabyı almadan LPG takan yerleri arayıp pazarlık yapmış sonrada beni arayıp bilgi vermişti.

daisuki' Alıntı:
Burak bey burada eşimde boş durmuyo LAND CRUİSER hastalığı bayağı bulaşmışa benziyo sahibinden com daki LAND CRUİSER ilanlarını tek tek aramaya başlamış hatta ;D 1-2kişi ile konuşmuş yakın zamanda bizde LAND CRUİSER sahibi olacağız galiba ;D

Bakkan' Alıntı:
Ben bu filmi görmüştüm :D :D :D
Benim eşimde aynı şeyleri yapmıştı. Hatta daha arabyı almadan LPG takan yerleri arayıp pazarlık yapmış sonrada beni arayıp bilgi vermişti.
:D Desenize Burak bey filmin 2. bölümü bizimle başlıyor :D :D :D Bakalım bir aksilik olmazsa sahibinden.com daki yeşil Land Cruiser i yarın akşam bakmaya gideceğiz eşimle beraber. Bu arada LPG taktırmanız kaça maal oldu + araçda herhangi bir performans kaybı yaşadınızmı vede LPG ile kaç kilometre gidiyorsunuz ?? Bunları soruyorum eşime LPG takarsak hem ekonomik olur hemde sağlam daha bi gösterişli :D bir araça bineriz dedimde :D :D. Bakalım yarın akşamı iple çekiyorum şimdiden , görüşmek üzere saygılar...

Burak bey ayrıca cevaplarınız için ve yorumda bulunan vede cevaplarını esirgemeyen ustalarımıza tekrar teşekkür ederim...

Serkan Bey merhaba,

aracımla ilgili yaptıklarımı aşağıdaki linkte detaylarıyla anlatıyorum, incelemenizde fayda var.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=57787.0

Yeşil araç dediğiniz Ulus taki doktor beyin 134 000 deki araç heralde.
LPG konusunda çeşitli markalar ve fiyatlar var. Büyük hacimli bu tarz araçlar için uyumlu olarak prins marka tavsiye ediliyor. Bende ondan taktırdım. Performans olark memnunum, gerçi daha bir hafta oldu takılalı. Yakıt konusunda henüz sağlıklı bir bilgi yok, birkaç ayar işi var onları yarın halledip, hesaba geçicem. LPG ile gideceğiniz mesafe depo hacminize ve kullanıma göre değişiyor.

daisuki' Alıntı:
:D Desenize Burak bey filmin 2. bölümü bizimle başlıyor :D :D :D Bakalım bir aksilik olmazsa sahibinden.com daki yeşil Land Cruiser i yarın akşam bakmaya gideceğiz eşimle beraber. Bu arada LPG taktırmanız kaça maal oldu + araçda herhangi bir performans kaybı yaşadınızmı vede LPG ile kaç kilometre gidiyorsunuz ?? Bunları soruyorum eşime LPG takarsak hem ekonomik olur hemde sağlam daha bi gösterişli :D bir araça bineriz dedimde :D :D. Bakalım yarın akşamı iple çekiyorum şimdiden , görüşmek üzere saygılar...

Burak bey verdiğiniz linki ilgiyle okudum .Gerçekten yararlı bilgiler sadece vergi olayını tam detaylı bilmiyordum okuyunca ne söylim şaşırdım gerçekten .İnşallah vergi olayını eşim anlayışla karşılar yoksa bizim Land Cruiser sevdası ertelenebilir :( :'(. Düşünmek bile istemiyorum aslında .Neyse şimdilik hiçbirşeyden bahsetmeden yarın akşam yeşil land cruiser i bakmaya gideceğiz.En azından araçla biraz daha haşır neşir olursa vergi olayını hallederiz diye düşünüyorm :D. Ewet dediğiniz gibi sahibi doktor muş. Kendisi burda değil istanbul dışındaymış şuan ama araçı bize şöförü gösterecek.Siz Doktoru tanıyormusunuz Burak bey ??
Bakkan' Alıntı:
Serkan Bey merhaba,

aracımla ilgili yaptıklarımı aşağıdaki linkte detaylarıyla anlatıyorum, incelemenizde fayda var.

LPG konusunda çeşitli markalar ve fiyatlar var. Büyük hacimli bu tarz araçlar için uyumlu olarak prins marka tavsiye ediliyor. Bende ondan taktırdım. Performans olark memnunum, gerçi daha bir hafta oldu takılalı. Yakıt konusunda henüz sağlıklı bir bilgi yok, birkaç ayar işi var onları yarın halledip, hesaba geçicem. LPG ile gideceğiniz mesafe depo hacminize ve kullanıma göre değişiyor.

Burak bey unuttum söylemeyi sizin araçın da maşallah ı var güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.Araçınız gerçekten çok temiz diri ve güzel duruyor...
Bakkan' Alıntı:
Serkan Bey merhaba,

4x4 kamyonetleri de düşünün jipe kıyasla daha uygun fiyata daha yeni bir model alınabiliyor.

Aklıma takılan vede araştırmalarım devam ediyor, Burak bey size ve cevap verebilecek tecrübeli abilerimize bir sorum daha olacak. Sıralı sistem Lpg takılmış 3.3 V6 motor lu bir araç 60 lt lpg ile 250 mil 400 km yapıyor denilmiş bir sitede . Şimdi buna kıyaslama yaparak Land Cruiser i alırsam 4001 cm3 V8 bir motora sahip .Bu durumda bu araçla bunun arasında yanlış hesaplamıyorsam motor olarak 1300 cc motor var gibi :smiley: ,bu durumda yakıt olarak Land Cruiser 60 lt lpg ile 250 mil gitmesi zor gibi gözüküyor :D.Land Cruiser LPG ile kaç litre ile kaç kilometre gidiyor tam yakıt ölçüsü verebileceklerin cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

daisuki' Alıntı:
Aklıma takılan vede araştırmalarım devam ediyor, Burak bey size ve cevap verebilecek tecrübeli abilerimize bir sorum daha olacak. Sıralı sistem Lpg takılmış 3.3 V6 motor lu bir araç 60 lt lpg ile 250 mil 400 km yapıyor denilmiş bir sitede . Şimdi buna kıyaslama yaparak Land Cruiser i alırsam 4001 cm3 V8 bir motora sahip .Bu durumda bu araçla bunun arasında yanlış hesaplamıyorsam motor olarak 1300 cc motor var gibi :smiley: ,bu durumda yakıt olarak Land Cruiser 60 lt lpg ile 250 mil gitmesi zor gibi gözüküyor :D.Land Cruiser LPG ile kaç litre ile kaç kilometre gidiyor tam yakıt ölçüsü verebileceklerin cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

uzun lafın kısası olarak söyleyeyim şu anki fiyatlar ve şartlarla kullanıma göre km de.400 ila 500 kuruş arası tüketirsiniz, şehir içinde.uzun yolda 120 civarı giderseniz 350 ye kadar düşürebilirsiniz.

çağlar' Alıntı:
uzun lafın kısası olarak söyleyeyim şu anki fiyatlar ve şartlarla kullanıma göre km de.400 ila 500 kuruş arası tüketirsiniz, şehir içinde.uzun yolda 120 civarı giderseniz 350 ye kadar düşürebilirsiniz.
Çağlar bey uzun yolda 120 civarı giderseniz demişsiniz .Yanlış anlamadıysam 120 km oluyor değil mi ?

çağlar' Alıntı:

çağlar lpg ile olan tüketim değilmi bahsettiğin.

daisuki' Alıntı:
Çağlar bey uzun yolda 120 civarı giderseniz demişsiniz .Yanlış anlamadıysam 120 km oluyor değil mi ?
yavuz-çelikel' Alıntı:
çağlar lpg ile olan tüketim değilmi bahsettiğin.
O zaman yanlış anlamadıysam şöyle bir sonuç çıkartıyorum ben ortalama olarak :D

1 km = 450 kuruş
10 km = 4.5 TL
100 km = 45.0 TL
1000 km = 450.0 TL

lpg değerleri söylediğim. :D

v8 tercih edince böyle bir durum oluşuyor ;) ;)

benim araç düz altı silindir 4500 motor.sürekli kilitli,demir tamponlu mt lastikli 450 kuruş tüketim ortalamam var.biraz agresif kullanırsam 500 ve yukarısı..v8 100 ler bizden biraz daha az tüketmekte.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.