Toyota Land Crusier sizce bu araç başka teknik sorun çıkartırmı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daisuki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,041

daisuki

Kamp II
Yer
İSTANBUL
Arkadaşlar merhaba . Daha öncede nissan bölümündede bir sorum olmuştu .Şuan bir arazi taşıtı almak istiyor vede düşünüyorum . Ama tam olarak hangi marka ve model alacağıma karar veremedim.Buradaki arkadaşların bilgi ve deneyimlerine acil ihtiyacım var. Arazi taşıtlarının içinde Nissan 2001 patrol , TOYOTA 4RUNNER 97 model , LAND CRUİSER 98 model ,Suzuki Vitara 2000 model (hepsini yurt dışında ) kullandım en sağlamı tabiki TOYOTA olduğunu biliyorum. Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.Nissan, TOYOTA , Suzuki derken bayağı kafam karıştı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-land-cruiser-toyota-land-cruser-hatasiz-super-bakimli/detay

bu link deki araca takıldım şimdi ufak bi arızası var sadece bu ilerde başka sıkıntı yaratırmı ? Toyota Türkiyede parça olarak pahalı olduğunu biliyorum ama bu bahsettiğim arac başka bir ayrıcalıklı özel yani...Bu arac sizce nasıl alsam evliyadılık kullanmak istiyorum sizce doğru bir arac mı ? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar...

Etiketler
Ynt: Toyota Land Crusier sizce bu araç başka teknik sorun çıkartırmı ??

Burak bey cevabınız için teşekkür ederim özelden yazamadığım için buradan yazmak zorunda kaldım kusuruma bakmayın biraz daha beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü bu araçı bu akşam bakmaya gidecektim. Araç hakkında özelden de yazabilirsiniz teşekkürler...

Merhaba,
araca bakın, almayı düşünürseniz teknik olarak danışabileceğiniz servis önerebilirim.

daisuki' Alıntı:
Burak bey cevabınız için teşekkür ederim özelden yazamadığım için buradan yazmak zorunda kaldım kusuruma bakmayın biraz daha beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü bu araçı bu akşam bakmaya gidecektim. Araç hakkında özelden de yazabilirsiniz teşekkürler...

akşama kadarda tarlada gezseniz 110 binde direksiyonu ve körükleri bozmak zordur toyotada..
ayrıca direksiyon ,vites vs.de yeni kaplanmış..bilemiyorum ama km yi iyi kontrol ettirin.

selamlar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Burak bey sizinde dün akşam telefonda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim . Aracı dün akşam gördüm dediğiniz gibi biraz fazla yıpranmış anladığım kadarıyla malum 10 yıllık bir araç ; birde arac hakkında detaylı bilgi aldım . Km orjinal değil satan kişi söyledi,düşünüyorum acaba ekstra masraf kaça çıkar gerçekten 41.000 tl bu araç için uygunmu diye kafama takıldı ?? Düşünmekteyim saygılar...

Bence biraz daha bakının ona göre karar verin. Fazla araç gördükçe fikirler kafanızda şekillenecektir. Öyle araçlar çıkıyorki 10 senelik demessiniz. Zaten bunlar Landcruiser, yıllara meydan okuyorlar. :smiley:

Ayrıca aracı işi bilen bir servise göstermeden almayın derim. Masraf için servis fikir verebilir.

daisuki' Alıntı:
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Burak bey sizinde dün akşam telefonda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim . Aracı dün akşam gördüm dediğiniz gibi biraz fazla yıpranmış anladığım kadarıyla malum 10 yıllık bir araç ; birde arac hakkında detaylı bilgi aldım . Km orjinal değil satan kişi söyledi,düşünüyorum acaba ekstra masraf kaça çıkar gerçekten 41.000 tl bu araç için uygunmu diye kafama takıldı ?? Düşünmekteyim saygılar...

Haklısınız Burak bey acele etmemeliyim .Zamanım var sadece düşündüğüm Land Cruiser ama başka araçlara da bakmıyor değilim . İnşallah olursa Land Cruiser öncelikli olacak servis hakkında işi bilen bir servise göstermek en doğrusu servis hakkında da beni bilgilendirirseniz sevinirim şuan için Land Crusier arayışına devam etmekteyim görüşmek üzere saygılar...

Land Cruiser konusunda benim ve çevremizin tecrübelerine güvendiği İstanbul / Maslak oto sanayide Tem servis var. Vecihi, Suat ve Yalçın ustalar size yardımcı olabilirler. Bizde onlara danışıyor, araçlarımızın bakımlarını onlara yaptırıyoruz.
Land Cruiser gerçekten iyi bir seçim, zamanla bunu sizde göreceksiniz.
Selamlar

daisuki' Alıntı:
Haklısınız Burak bey acele etmemeliyim .Zamanım var sadece düşündüğüm Land Cruiser ama başka araçlara da bakmıyor değilim . İnşallah olursa Land Cruiser öncelikli olacak servis hakkında işi bilen bir servise göstermek en doğrusu servis hakkında da beni bilgilendirirseniz sevinirim şuan için Land Crusier arayışına devam etmekteyim görüşmek üzere saygılar...

Size birkaç öneri, bu araçlara bakabilirsiniz.

1- Önceki sahibi arkadaşımız.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-land-cruiser-land-cruiser-vx-100-cok-temiz/detay

2- Telefonla görüştüm fiyat bana yüksek gelmişti o yüzden baktırmadım.Pazarlık edilebilir. Temiz olabilir.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-land-cruiser-1999-model-toyota-land-cruiser-vx100/detay

3- Hiç bakmadım, bilgim yok, temiz gözüküyor, bakmak lazım.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-land-cruiser-2001-toyota-land-cruiser-vx-100-emsalsiz-temizlikte/detay

4- Maslakta gördüm, bu sitede aracı bilen olabilir.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-land-cruiser-cok-temiz-full-full-land-cruiser/detay

Burak bey şimdi linklere baktım

1. araç 225bin km çok değilmi yani biraz km de endişelerim var.Bana ilerde sorun çıkarır diye endişelerim var km den dolayı
2.3.ve 4. araç arasından seçim yapılacak şekilde al beni diyo resmen :smiley: bütçemi fazlada aşmak istemiyorum .Bu 1. araç km fazla diyorum ama benzinlide çok da sorun olmaz değilmi km fazlalığı dizel olsa riskli diye düşünürüm bilmiyorum yanlışım olabilir .1. aracı eşimlede konuşup düşünmem lazım sonuçta ikimiz kullanaçağımız için :smiley: tek karar vermek istemiyorum .Dün akşamki araç da kötülemek gibi olmasın biraz kaporta olarak yıpranmıştı ufak tefek ...

daisuki' Alıntı:

1. araç 225bin km çok değilmi yani biraz km de endişelerim var.Bana ilerde sorun çıkarır diye endişelerim var km den dolayı
2.3.ve 4. araç arasından seçim yapılacak şekilde al beni diyo resmen :smiley: bütçemi fazlada aşmak istemiyorum .Bu 1. araç km fazla diyorum ama benzinlide çok da sorun olmaz değilmi km fazlalığı dizel olsa riskli diye düşünürüm bilmiyorum yanlışım olabilir .1. aracı eşimlede konuşup düşünmem lazım sonuçta ikimiz kullanaçağımız için :smiley: tek karar vermek istemiyorum .Dün akşamki araç da kötülemek gibi olmasın biraz kaporta olarak yıpranmıştı ufak tefek ...
Merhaba,
1.sıradakı arac benım aracımdı,cok temız bır aracdır ve tamamen orijinaldir,ben bir ay kadar bindim,mali durumdan dolayı satmak zorunda kaldım.
diger araclara bakın kafanıza yatmazsa,ondan sonra bu arkadasla gorusun,km sı yuksek dediginiz icin soyluyorum.
not:ben aracı 38.000tl ye satmıstım.
selamlar

Bu arada benım de merak ettigim,kullandıgınız patrol de ne motor vardı,kac bınde ıdı,bıldıgım kadarı ıle patrollerde 3000 dıesel olanlarda cıddı motor problmı varmış..

Serkan Bey merhaba,
Toyota larda bu km motor açısından problem değil. Hatta 100 000 de bir değişen trigeri düşünürsek 200 000 bakımı yapılmış, trigeri değişmiş bir aracı almak bakım masrafı olarak daha iyi olabilir. Bende km konusunda biraz takıntılı olduğum için mümkün olduğunca az km de araç aradım, ama hep istediğinizi bulamıyorsunuz, birde km nin orijinal km olması önemli. Benim aldığım araç 175000 km de. Malum bu araçlar 10 senelik araçlar, belli bir yıpranmaları var. Bu sebeple araca bakarsınız, içinize yatarsa ve temizse alırsınız.
Bizde aracı eşimle beraber kullanıyoruz, bu sebeple kesinlikle ortak karar verin, yoksa canınız çok sıkılır. :D
Hatta beraber gidin bakmaya. Ben öyle yaptım, eşim birde binip kullanınca mest oldu. Şimdiye kadar baya bir araç değiştirdik, hiçbirini bu kadar sevmemişti. Acaip keyifli, güçlü ve konforlu bir araç.
Hayırlısı olsun. Karar verdiğiniz zaman aracı bildirin burada yorum yapalım. Mutlaka aracı bilen birisi vardır burada.
1. araç Altan abinin aracı, kendisi de bilgi vermiş zaten.

daisuki' Alıntı:

İlginize ve cevaplarınıza çok teşekkür ederim.Altan bey kullanmış olduğum araç nissan 2001 model japonyadaki ismiyle SAFARİ idi.3000 motor turbo dizel ve tam full heybetli bir araçtı. İlk kullandığımda babamın çalışmış olduğu belediyede süper AS 950 kamyonlar vardı bilirsiniz onu hatırlatdı bana :D.SAFARİ Gerçekten süper bir araçtı.Yaşımın ozamanki araç için verdiği cahillikle ( yıl 2002 yaş 25) fazla bir teknik bilgi veremiyeceğim ama sadece araçın arazi performansı ve lüks oluşu bana yeterli geliyordu.Ben bu aracı ve diğer toyota ve suzuki aracı yurt dışında kullandım. Şimdiki hedefim TÜRKİYE de ilk olarak TOYOTA LAND CRUİSER tabii.Yoğun bir arayış içindeyim zaman gösterecek İnşallah yurt dışındaki gibi bu araçlara binmek burdada nasip olur.Burak bey eşinizle ortak karar almanız eşiminde hoşuna gitti yorumunuzu beraber okuduk bu bize ayrı bir heyecan kattı. Geçen akşam aracı bakmaya beraber gitmiştik eşimle ilk internetten gördüğünde kesinlikle karşı çıkmıştı çok büyük olduğu için ama yakından görünce benden daha fazla istekli şuan . Tekrar görüşmek üzere hoşcakalın saygılar...

Valla eşimde ilk kullandığında çok büyük geldi ama artık alıştı, dar yerlerden bile geçiyor. Hatta karşıdan gelen araçlar çekiniyor ve daha rahat ediyor. Binek aracımız varken taksicinin biri sıkıştırmıştı, bende yanında değildim, öküz herif eliyle araca falan vurmuş, acaip sinirlendim ama uzaktan bişey yapılamıyor. Bu anlamda büyük araç biraz daha uygun, fazla yanaşamıyorlar.
;D
daisuki' Alıntı:
İlginize ve cevaplarınıza çok teşekkür ederim.Altan bey kullanmış olduğum araç nissan 2001 model japonyadaki ismiyle SAFARİ idi.3000 motor turbo dizel ve tam full heybetli bir araçtı. İlk kullandığımda babamın çalışmış olduğu belediyede süper AS 950 kamyonlar vardı bilirsiniz onu hatırlatdı bana :D.SAFARİ Gerçekten süper bir araçtı.Yaşımın ozamanki araç için verdiği cahillikle ( yıl 2002 yaş 25) fazla bir teknik bilgi veremiyeceğim ama sadece araçın arazi performansı ve lüks oluşu bana yeterli geliyordu.Ben bu aracı ve diğer toyota ve suzuki aracı yurt dışında kullandım. Şimdiki hedefim TÜRKİYE de ilk olarak TOYOTA LAND CRUİSER tabii.Yoğun bir arayış içindeyim zaman gösterecek İnşallah yurt dışındaki gibi bu araçlara binmek burdada nasip olur.Burak bey eşinizle ortak karar almanız eşiminde hoşuna gitti yorumunuzu beraber okuduk bu bize ayrı bir heyecan kattı. Geçen akşam aracı bakmaya beraber gitmiştik eşimle ilk internetten gördüğünde kesinlikle karşı çıkmıştı çok büyük olduğu için ama yakından görünce benden daha fazla istekli şuan . Tekrar görüşmek üzere hoşcakalın saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR