Suzuki Samurai Hidrolik Direksiyon Uyumluluğu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kedicik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,094
Ynt: Suzuki Samurai Hidrolik Direksiyon Uyumluluğu

kedicik' Alıntı:
Arkadaşlar belirli bir zaman için bazı sebeblerden dolayı hidrolik direksiyon arayışından vazgeçtim..Sebeb derken öncelikle bunun için para ayırmayı düşünmüyorum..Başka önceliklerim var..Fakat şu karara vardım;hidrolik değil de ben şu ara direksiyonumda boşluk olmasın istiyorum ve şu sorularda sizden yardım bekliyorum...Çok bir boşluk yok fakat yine de insan hiç olmasın istiyor..
1-Acaba bu mekanik direksiyon kutularındaki boşluk nereden kaynaklanıyor..?
2-Kutuyu değiştirmeden tamir ettirebilir miyim?
3-Direksiyon kutusunu bulabilir miyim?
4-Böyle bir tamirat yaptırıp başarılı sonuç alan arkadaşlar var mı?

Herkese şimdiden teşekkürler.

Bende samurai almak istiyorum. Ve bu hidrolik direksiyon kutusunu araştırıyordum. Yaptırmaktan vazgeçmişsiniz..Acaba ne kadar bir maliyet çıkardınız merak ettim boşuna hidrolik hayali kurmayayım :smiley:

Etiketler

Bu hafta sonu bir arayışa girdim.Bu iş için Reno servisine gittim önce şok oldum çünkü kango nunki uyumlu diye duyduğum için onu sordum orjinal takım 2000 lira civarında dediler..Sonra beni başka bir parçacıya yönlendirdiler..Orda yaptığımız konuşmada kesinlikle uydurmasyona girişme dediler çünkü kutuyu bulsan pompa; pompayı bulsan motor bağlantısı ;yok iyi bir usta ve en iyi ihtimalle 1000-1200 den aşağı çıkamazsın dediler..Dedikleri kafama yattı..Bu durumda bana kalırsa yapılacak şu;ya hidrolikli bir samurai alınacak ya da orjinal samurai hidrolik takım bulunacak ya da elimizdekinin kıymetini bileceğiz ve mutlu mutlu bineceğiz..

Benimki de hidrolik değil bedavadan kas yapıyoruz işte ne güzel :smiley:
Şaka bir yana sonradan takmak çok zor görünüyor.

Suzuki vitara JLX Hidrolik Direksiyon Pompası, Deposu, Kutusu mevcut. Malzemeler ikinci el ve orjinaldir. İlgilenen arkadaşlar olursa değerlendirebilirim.

Hidrolik direksiyon montajı için Nihat Usta'nın telefonunu verebilirim. Kendisi daha önce kendi Samurai'sinde bu işlemi yapmıştı.
İstanbul'da yeri.
0532 2112180.
-----------------------------------------------------------------------

Diye bir mesaj atılmış foruma daha önce.700-800TL civarına yapıldğı söyleniyor.Konu linki ;
Aranırken buldum.
http://www.gezenbilir.com/index.php?action=printpage;topic=48785.0

İsterseniz siz bir konuşun , ben almadım daha arabayı, doğmamış çocuğa don biçmek gibi olur benim ki ;D

89 suzukı samuraime dıreksıyon kutusu ve sağ arka fren merkezı nasıl temın edebılırım

arkadaşlar,
suzuki samurai için hidrolik direksiyon pompası ve kutusu mevcut bende. Samurai almadan hemen önce almıştım 850TL ye ancak samurai olmayınca bende kaldı. geliş fiyatına satıyorum.
arzu eden için ;
0542 437 58 06
teşekkürler,

Sevgili dostlar bu konuyu sonuca ulaştırıp deneyimlerini paylaşacak kimse yok mu ? Bi yeşillendirsek şuraları. Nasıl olur ne tutar? sevgiler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR