Suzuki Off-Road Araç Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bipolar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 493
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 204,478
Ynt: Suzuki Marka Off-Road Araç Fotoğrafları

selam arkadaşlar bu da bende bir Vitara örneği

Etiketler

Yaw galiba Suzuki Samuray şasesi üzerine kısa Vitara kasası mı koymuşlar nedir anlamadım..
Makas küpesi olmaz bunlarda (yada eski model ben bilmiyor olabilirim) Şasi yapısı başka bir araç, kupa başka gibi..

Anladığım kadarıyla sırf yükseltmek için Vitara şasesinin altına makas bağlantısını uydurmuş.
Kırmızı işaretlediğim kısım mevcut, yeşil kirişi ve altındaki makas sistemini sonradan yapmış.
[attachment=2]

Olabilir ama alt yapıda başka bişi var.. Ön amortisör yerinde yok?.. Sanırım SJ410 alt yapısı kullanılmış..

Benim koçinyonun son halleri :smiley:
Qqq

Q

harika olmuş tebrikler
bende de 2 adet vitara var birini evrimlemeye karar verdim.en uygunu Jimy gibi geldi nasıl olur

Vitaranın orjinalide güzel ve arazide çok başarılıdır. :smiley:
ancak arazi şartlarını abartmaya başlayınca mecburen modifikasyon işiniçine giriyor, konu offroad ise vinç tampon ilave ekipman telsiz vs, çok önemli olmaya başlıyor...Amaç araç ilişkisinde Vitara Evrime çok açık ve ucuz modifiye edilebilen bir araç........bitmez..

Sonuç = Vitaranın her iki halinede seviyorum :smiley:...

Offroadpassion' Alıntı:
Valla bu resminlerden sonra Vitaracı sayısı artacak gibi :smiley: :smiley: :smiley:
;DSelamlar Hakan bey sizinle tanışamadık ama sizden teknik konularda yardım almak isterim.
M.Becce abimizle hacılıya gelseydiniz tanışabilirdik.Kısmet başka zamana galiba.Yavaş yavaş hazırlıyorum benim elemanı ;D

Merhabalar,
Linkteki 19 sayfada '97 model 5 kapı bir Vitara üzerinde yapılan tadilatlarla ilgili epey detaylı fotoğraf mevcut.
http://www.cardomain.com/ride/2154680
Mesela ben aşağıdaki roof rack'e bayıldım.
[attachment=1]

Roof rack

Bu da benim arabamın hikayesi :
Galeriden yeni çıktık;
DSCN3421

Boyumuz ve ayakkabılarımız büyüdü, diff kilit ve alt korumalarımız tamam;
NutkeyJimny1

Vincimiz, ön ve yan korumaların sırası geldi (bu arada doğal seleksiyon, arazide sürten yerler kesildi, düzeltildi) ;
DSCN3827

Son olarak yüzme öğrendi (snorkel), kabuğu kalınlaştırıldı (roll cage ve bar)
Ve nihayi yapısına kavuştu;
P1030330

Tamamlamak çok güzel, artık gelsin geziler,
Git gidebildiğin yere kadar...
Selamlar,
Alper

Suzuki Vitara 2000 JLX
Süspansiyon 2,5 İnç Lift
Body kit 1,2 İnç Lift
Lastik 1,5 İnç Lift
Toplam 5,2 İnç= 13,2 Cm yükseltme ile son halimiz.

New P1040282

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri