Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,118
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

fsirin' Alıntı:
Ebru Hanım, Mustafa Bey, ellerinize sağlık. :smiley:
Rehber niteliğinde, ayrıntılı bir gezi yazısı oldu, çok teşekkür ediyoruz. :smiley:

Aşağıdaki iki başlıkta bir eklenti veya ilave edecekleriniz varmı? ::smiley:

Bu iki başlığı bilerek boş bıraktım yazı bütünlüğü devam etsin diye bugün içini dolduracağım.
Sizinde katkılarınız için ayrıca teşekkür ederim...

Etiketler

güngör' Alıntı:
Ebru&Mustafa ve yakışıklı gençler teşekkürler,

Tüm detaylarıyla paylaştığınız gezi ve anılarınızın mutlaka arayanlara cesaret ve ilham kaynağı olacağına inanıyorum.
Sonlardaki duygusal anlar halklar ile politikacılar arasındaki uçuruma güzel bir örnek,elinize ve emeğinize sağlık.

Sevgi ve Selamlar

Sevgili Levent abi bu uzun gezi yazı dizimiz boyunca verdiğin moral desteğini hiç unutmayacağız.Sağol varol.....

Bilgisayarımda yolda olanlarla ilgili bir klasörüm var bu sene sizde yazılarınızla bu klasöre dahil oldunuz,yaptığınız pdf dosyaları dvd ye kaydedip arşivime attım yıllarca silinmeyecek kaynak bir eser yarattınız.Bunu yaparken yalnızca paylaşım yapan arkadaşların yaşadığı zorluklara fazlasıyla maruz kaldınız ama son sayfasına kadar yılmadan bıkmadan bizle paylaştınız bunun için çok teşekkür ederiz.Nicelerini bu şekilde sizi seven dostlarla paylaşırsınız.

mayıstosböce' Alıntı:
Bilgisayarımda yolda olanlarla ilgili bir klasörüm var bu sene sizde yazılarınızla bu klasöre dahil oldunuz,yaptığınız pdf dosyaları dvd ye kaydedip arşivime attım yıllarca silinmeyecek kaynak bir eser yarattınız.Bunu yaparken yalnızca paylaşım yapan arkadaşların yaşadığı zorluklara fazlasıyla maruz kaldınız ama son sayfasına kadar yılmadan bıkmadan bizle paylaştınız bunun için çok teşekkür ederiz.Nicelerini bu şekilde sizi seven dostlarla paylaşırsınız.

Sevgili arkadaşım Bülent:Yazı boyunca yaptığın yorumlar ve verdiğin katkılar,moral desteğin için ayrıca teşşekkür ederim çok sağolasın....

fsirin' Alıntı:
Ne güzel bir buluşma olmuş. :smiley:

Gezenbilir'e hoşgeldiniz "kuzeyinoglu". :smiley:
hoş bulduk gezi notlarını okumaktan yazmaya vaktim olmuyor aslında cevap yazayım diyorum ama , gezi raporlarını okudukça daha derinlere dalıyorum . ne güzel bir duygudur bu aynı yerde olupta soluduğumuz hayatı aynı algılamak ve aynı keyfi almak. güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle:D

mustafayetim' Alıntı:
Merhaba Mustafa ve Necati hocam:Güzel hoş bir süpriz oldu.Gezenbilir ailesine hoşgeldiniz.Avrupa'yı turlayan Türk motorcu arkadaşlar olarak gezi anılarınızı gezenbilir motorsiklet bölümünde bekliyor olacağız.
Aslında Avrupa'daki gezilerimizde kampinglerin bir köşesinde her zaman çadır atmış bir motorcu guruba rastlıyorduk.Venedik Rialto Kamping 'te sizlerle karşılaşmak ve yaptığımız sohbetler içimdeki motorsiklet sevdasını ateşledi desem yalan olmaz.
İki senedir feribotla İgoumenitsa'dan karşıya İtalya'ya geçerken gemideki motorcular ilgimi çekiyordu.Genelde biz karavancılırın park ettiği camping on board kısmına motorlarını bırakıyorlar tayfalarda motorları kalın iplerle sallantıda zarar görmesin diye yerdeki kancalara bağlayıp sabitliyorlar idi.Bende onlarca motorbisikletin arasından geziniyor modellerine bakıyordum.
Bu sene Venedik limanına yanaşırken hemen karavanımızın yanındaki İtalyan plakalı hayli büyük gezi motoruna binen sıska ve çelimsiz motorcuyu Ebru'ya gösterip bu adam bu motoru zaptediyor ise ben hayli hayli yaparım demiştim.
Yine Ebru ile motor konusundaki atışmalarımızda o hep motor işinin tehlikeli olduğundan bahseder bende o zaman kayak daha tehlikeli kayma o zaman derim.Geçen sene karavan ile Makedonya'ya giderken tam sınır kapısında pasaport sırasında yine bir Türk motorcu görmüştük.Hava oldukça sıcaktı Ebru motorcu arkadaşa:giderken bir şey değilde durduğunuz da üstünüzdeki elbise ve kask ile bu sıcakta nasıl sabrediyorsunuz diye sormuş idi.
Velhasıl Mustafa hocam Venedik'teki kampta karşılaştığımızda ben senin içine karvancılık zehirini düşürmüş, sende benim motor hevesimi küllerinden tekrar alevlendirmiş oldun.
Sizler ile taa oralarda karşılaşmak muhabbet etmek çok güzel idi.Adapazarı Akçakoca çok yakın yerler kısa sürede karşılaşacağımızı ümit ediyorum.Ben sana karavancılığı sen bana motorculuğu öğretirsin bu dostluğumuz böylece pekişir diyorum.
Ayrıca telefonla konuşmamızda rotanızı değiştirip özellikle buralara kadar gelmiş iken mutlaka görün dediğimiz Verona ve Garda'ya gitmeniz ve çok beğenmeniz bizleri tekrar memnun etti.Akçakoca'ya bolca selamlar.....
mustafa bey benim içinde güzel ve hoş bir süprizdi telefon etmeniz. hemen aklıma venedikte bir akşamı paylaşmamız geldi o anı sanki tekrar yaşadım. fırsattan istifade bende birkaç resim paylaştım.:smiley: en yakın zamanda görüşürüz umarım. karavan merağım hala devam ediyor ama yinede motor bizim tercihimiz:smiley: heryere girebiliyoruz ve park sorunu olmuyo . hele kamp yerlerine girerken karavanı sürtüp birilerinden fırça yemiyoruz:smiley::smiley: havalar güzelleşir güzelleşmez adadayım:D

Ben motor aldığımızda, onda da fırça atmak için bir bahane bulabilirim ;D ;D ;D ;D ;D
Ailece motorla gezen bir aleyi görüp mukayese yapmak lazım diye düşünüyorum .Kavala'daki aile böyleydi ama hem karavan hem motorları ile tatile çıkmışlardı .
Bizde bu yıl motor için ehliyeti almayı düşünüyoruz .Bir iki aya sonuçlanır sanırım .
Sizleri burada ağırlamaktan mutlu olacağız .Bahar aylarımız güzel olmakla birlikte her vakit kapımız açık .
Vesile ile yeni yılda geziseverlere gönüllerince geziler yapmayı Allah nasip etsin diyorum .Sağlıkla huzurla ,keyifle inşallah ..

Ebru ve Mustafa YETİM çifti, yaptığınız yolculuğu en ince detayına kadar hem fotoğraf hem de film yoluyla bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

abolgi' Alıntı:
Ebru ve Mustafa YETİM çifti, yaptığınız yolculuğu en ince detayına kadar hem fotoğraf hem de film yoluyla bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Bizde teşekkürlerimizi gönderiyoruz Ahmet bey sağolun....

Yazı dizimiz boyunca yorum yaparak ve izleyerek verdiğiniz destek için bizden de teşekkürler olsun Ahmet bey ....

Mustafa bey motor sevdası bende de var, ama 19 yaşında bir oğlunuz varsa o sizden önce öne atlayıp "ben motor istiyorum" diyor! O zaman "acaba yaptığım yanlış mı?" sorusuna takılıyorsunuz :(
Sizin de hızla büyüyen 2 oğlunuz var ve evdeki motosikletin sizden önce sahibi onlar olacak ;)

Teşekkürler Yetim ailesi elleriniz dert görmesin kardeşim..

drares' Alıntı:
Mustafa bey motor sevdası bende de var, ama 19 yaşında bir oğlunuz varsa o sizden önce öne atlayıp "ben motor istiyorum" diyor! O zaman "acaba yaptığım yanlış mı?" sorusuna takılıyorsunuz :(
Sizin de hızla büyüyen 2 oğlunuz var ve evdeki motosikletin sizden önce sahibi onlar olacak ;)

Haşmet bey:aslında kafamdaki en büyük şüpheyi biraz daha deşmiş oldunuz.Acaba motor alırsam çocuklar ilerki yaşlarda buna binmek isteyecek bir kaza yaparlar ise vb sorular...

TUGAY58' Alıntı:
Teşekkürler Yetim ailesi elleriniz dert görmesin kardeşim..

Sevgili Tunay abla ve Tugay abi:yaklaşık altı ay süren gezi yazımız boyunca hemen hemen her hafta bir paylaşımda bulunarak bizi motive ettiniz.Ebru ve ben sizlere çok teşekkür ediyoruz.Kayseri'ye selamlar sevgiler gönderiyoruz....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR