Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,433
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

Romantic strasse yanlış hatırlamıyorsam Hüseyin bey (akdeniz 45) ile ilk gezmiştik ve beğendiğim bir rota olarak aklımda
yer etti. Yetim aileside aynı rotaya dümen kırınca ilgim daha bir arttı itiraf etmeliyim.

Gezinizi ilgi ve merakla takipteyim Ebru ve Mustafa, selamlar.

Etiketler

güngör' Alıntı:
Romantic strasse yanlış hatırlamıyorsam Hüseyin bey (akdeniz 45) ile ilk gezmiştik ve beğendiğim bir rota olarak aklımda
yer etti. Yetim aileside aynı rotaya dümen kırınca ilgim daha bir arttı itiraf etmeliyim.

Gezinizi ilgi ve merakla takipteyim Ebru ve Mustafa, selamlar.
Levent bey Hüseyin abinin o yazısı duruyor mu hala? Ben okumayı isterdim. Umarım bizim gezimizde aynı şekilde hafızanızda yer eder sonunda

Yine yelkenler fora yaptık.Bu arada sucuk olayı malumunuz patenti kayseri,dir lütfen taklitlere kanmayınız ve üzülmenize hic değmez mustafa bey size söz bi şekilde size kayseri erciyesin havasını Lifos dağının suyunu almış develi yaylalarının kekiğini yemiş lütfen dikkat çif tırnaklı orta boylusunun etinden amma öğdüm bende ama bunuda hak eder kayseri ev sucuğunu size ulaştıracam cünki zorumuza gitti filanın ünlü sucuğu şaka tabi ama eğer uyarsa poyrazlar buluşmanıza tedavimizde bi sakınca olmazsa elimle ulaştırmak isterim olmazsa kargo filan bakarız siz sakın üzülmeyin bu konuda ben sizi ebru hanımın elinden kurtarırım ebru hanım bizim kızımızda 25 yaşında bir gr peynir yemedi hala masaya bile koydurmaz video,da güzel di

YUNANİSTAN'dayız

Sınırın Türkiye tarafındaki işlemleri problemsiz ve hızlıca hallettikten sonra Yunan tarafına geçiyoruz.Bu yolu kullanan arkadaşlar biliyorlar ancak ilk defa gitmeyi düşünen karavancı arkadaşlara bilgi olsun diye kısa ve net özetlemek için aşağıya fotolarını koyuyorum.
Yunan gümrüğü üç belge istiyor
1 Şengen vizeli pasaport
2 Uluslararası ehliyet
3 Arabanın green kartı
Bu üç belgeyi teslim ediyoruz giriş işlemimiz beş dakika sürmüyor.Merhaba komşu merhaba Avrupa.......

Pasaport

Uluslararas ehliyet

Arabann green kart

Saat on iki gibi gümrükten geçip hemen kendimizi İpsala İgoumenitsa otobanına atıyoruz.Yol boş artık tatilin başladığını hissediyoruz.İlk durak Alexandraupoli yani Dedeağaç.Topu topu kırk yedi kilometre yolumuz var sizin anlıyacağınız hiç acelemiz yok yol manzaralarını seyrede seyrede gidiyoruz.
Avrupa da otoyollarda yaptığım ilk iş kendimi en sağ şeride atmak arabanın otomatik hız sabitleyicisini saatte doksan kilometreye ayarlayıp hiç telaşe etmeden yavaş yavaş manzaranın tadını çıkararak yol almak...
Acelem yok arkamdan biri de koşturmuyor....

Snr kapsndan

Fotoraf

Selamünaleyküm Yetim Ailesi,
Öncelikle nezdinizde tüm dostlara hayırlı Ramazanlar diliyorum.Yine güzel bir yazı dizisi ve harika fotoğraflar.Önceki gezilerinize ait notlar ve fotoğraflar gibi bu seferki de çok güzel olacak. Yeni aracınızın daha performanslı olmasına sevindim. Babanıza da selam ve de acil şifalar diliyorum yüce Rabbimden.Takipteyiz.Kolay gelsin.Ergun.

Ebru Yetim' Alıntı:
Levent bey Hüseyin abinin o yazısı duruyor mu hala? Ben okumayı isterdim. Umarım bizim gezimizde aynı şekilde hafızanızda yer eder sonunda

Hüseyin beyin yazısı kısa ve tanıtım gibiydi, o kadarı bile bana hatırlamam için yeterliydi.
Sizlerin bu güzergahı tüm detaylarıyla paylaşacağınız ümidiyle hafızama kazıyacağım kesin. Şimdiden teşekkürler.

Mustafa bey,Ebru hanım,

Bu geziyi akşamları uzanıp keyfine vararak okuyorum.

Yeniden o yerleri bir daha geziyoruz...sizinle tabii.. :D Aralarda durum degerlendirme...yakıt v.s verileri iyi oluyor..

devam..

TUGAY58' Alıntı:
Yine yelkenler fora yaptık.Bu arada sucuk olayı malumunuz patenti kayseri,dir lütfen taklitlere kanmayınız ve üzülmenize hic değmez mustafa bey size söz bi şekilde size kayseri erciyesin havasını Lifos dağının suyunu almış develi yaylalarının kekiğini yemiş lütfen dikkat çif tırnaklı orta boylusunun etinden amma öğdüm bende ama bunuda hak eder kayseri ev sucuğunu size ulaştıracam cünki zorumuza gitti filanın ünlü sucuğu şaka tabi ama eğer uyarsa poyrazlar buluşmanıza tedavimizde bi sakınca olmazsa elimle ulaştırmak isterim olmazsa kargo filan bakarız siz sakın üzülmeyin bu konuda ben sizi ebru hanımın elinden kurtarırım ebru hanım bizim kızımızda 25 yaşında bir gr peynir yemedi hala masaya bile koydurmaz video,da güzel di

Şarküteri üzerine kimse Kayserı'nın eline su dökemez Siz inşallah bizzat elinizle getirirsiniz.bizde afiyetle yeriz.Sucuk bahane ama tanışma şahane olur

Vladinka' Alıntı:
Selamünaleyküm Yetim Ailesi,
Öncelikle nezdinizde tüm dostlara hayırlı Ramazanlar diliyorum.Yine güzel bir yazı dizisi ve harika fotoğraflar.Önceki gezilerinize ait notlar ve fotoğraflar gibi bu seferki de çok güzel olacak. Yeni aracınızın daha performanslı olmasına sevindim. Babanıza da selam ve de acil şifalar diliyorum yüce Rabbimden.Takipteyiz.Kolay gelsin.Ergun.

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler .Tüm arkadaşlarımıza hayırlı Ramazanlar dileriz bizde .

Hız sabitleyiciyi kullanmayı ben pek sevmiyordum.Ancak bu tatilde alıştım .Özellikle rampalarda aracın performansını arttırıyor ve bacağınızda yorulmuyor Yunan tarafına geçtiğimizde ilk kilometrelerde manzaralar hiçte yabancı değil .Ufak minaresi uzaktan seçilen Türk köyleri ,tarlaları ve coğrafyası ile aynı biz gibi .

Navigatör ,Yunanistan'da her an sürprizlere gebe .Ara yollara sokuyor bizi ve hemen anlıyoruz ve rotayı kendi tahminimize göre düzeltiyoruz .Yol boyunda üç genç görüp soruyoruz .Aslında çok geniş merkezi ana yoldan gidilen yola ,bir birkaç ara sokak gördükten sonra ulaşıyoruz .Dönüş yolunda Meteora'da ve de Kavala' da da bize aynı oyunu oynuyor sevgili navigatörümüz ama biz artık tecrübeliyiz :smiley: Aldanmıyoruz .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR