Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,429
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

Bülent bey bu benzetmeyi biz Füssen'de iken yapsaydın, Neuschwanstein şatolarının oradaki hediyelik eşya dükkanlarından bir amblem alırdık.Zira sembollari Kuğu ve şatonun adındada Schwan olarak geçiyor

Etiketler

Bülent uzun süre biz karavana isim koymaya çalıştık ancak Ebru`nun beğendiğini ben beğenmedim benim beğendiğimi Ebru beğenmedi isimde öylece kaldı.Bizim karavana beyaz kuğu desek yakışırmı ?

mayıstosböce' Alıntı:
Bende sana bir bilgi vereyim en son dışı küf tutmuş kokan sucuğu kabuğunu yıkadım ve soydum afiyetle yedim ayrıca en son sucuk aldığım yerlerden birinde sucuk etinde tek tırnaklı hayvan eti çıkmıştı(her yeri denemenin etkisi) onu da gazetelerde okuduktan sonra afiyetle yedim.Bu bilgiden çıkaracağımız sonuç sucuk koksa da , koş sa da yenmesinde hiç bir engel yok birde kamplarda benle birlikte sucuk yiyen arkadaşlar adına da çok sevindim bu olaya.
Şifa niyetine yedik desenizeee
Benim Bilal sucuk hastası .Süt ve yumurta allerjisi olduğu için ,tam ek gıda geçişi döneminde kahvaltı türü gıdalarla tanışamadı ve şimdi ne yağ ne yumurta ne peynir ağzına koymaz .Ancak arada yalan söyleyip yediriyoruz .Mesela yumurtalı ekmek yapıyoruz .Onunkisi unlu ekmek oluyor .

Demekki karavanlarla kuş familyaları arasında bir yakınlık söz konusu .ismail beylerin martısı ,bizimde kuğumuz bakalım üçüncüsü ne olacak .Yanlarada iki kanat resmi çizdirilirse tam olur o zaman

Vayyyy bence süper olur çok da sevinirim gerçekten.

En son Mustafa ile Poyrazlarda kışın yaptığımızda yediğimiz sucuktan sonra Mustafa nın tavsiyesi ile hep oradan almaya çalışıyorum.Keçi sütüne alerjisi yoksa Bilal in bizden hijyen kimyasalları alan bir keçi sütü çiftliği var yardımcı olabilirim.

Aydık tesisinde

Derlendik toparlandk

Ocuklar  arabann iini toparlamamz

Aydk tesisinin iekleri

Bülent kurdeleyi kesiyor ve çekme karavanımıza Beyaz Kuğu isim hakkını alıyorum......
İlk karşılaşmamızda kulağına ezan okuyarak ismini koyarsın artık.

Konuyu çok bölmeyeyim ama çok güzel oldu bence , ayrıca benim okuduğum ezandan hayır gelmez ama sucuk adağım vardı siz gelince onu keserim bir poyrazlar akşamı buluşmasında.

Bülent bey ,

erken farkettiğim için hemen tedavisine başlandı ve şükür artık sorunumuz yok.Ama damak zevki oluşamadı bu yüzden .Hele peynirin kokusunu bile duymak istemiyor .o yüzden tatilde sucuk sosis gibi şeyler fazlasını sağlık için uygun görmesemde malesef kurtarıcımız oldu .Corn flakes'leri de sevmem ama mecbur kalıyoruz

Aslında ramazandan sonra bu sıcak havalar serinleyince Poyrazlar buluşmasının vaktidir.

Evet yola devam edelim.Yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından saat on iki gibi sınır kapısına varıyoruz.

Psala snr kapsna yak

Yunanistana gemeye az kald

Snr kapsndan geip pa

önlerden yer kaldıysa sıkışayım yakın takipte olayım... Bizi de karavancı yapacaksınız en sonunda bu anlatımla dostlukla...

TÜRKİYE'den Çıkıyoruz

Burada sınır geçecek karavancı arkadaşlara biraz bilgi vermek istiyorum.Sınırın ilk giriş kapısındaki görevli memur arkadaki çekme karavanın plakasının ayrı olup olmadığını soruyor. karavanın ruhsatını alıp pasoporta işliyor.Girişte hemen sağda turing ofisi var.Burada uluslararası ehliyet ve arabanın yeşil sigortasını yaptırabilirsiniz.
Biz bu işlemlerin hepsini gelmeden önce halletmiş idik.Karavanı uygun bir yere park edip tuvaletlere yöneliyoruz.Tabi heryere karavancı gözü ile bakınca tuvaletlerin içinde traş makinaları için iki tane priz gördüm.Tuvaletlere bitişik büfenin önüne ve yan kısmına park etmek mümkün.Büfedeki görevli arkadaşa gece burada kalmak ister isek elektrik alabilir miyiz diye sordum.Büfeden elektrik almak mümkün olmayabilir ancak tuvaletten alabilirsiniz dedi.
Bu bilginin gece İpsala sınır kapısında kalmak zorunda olan arkadaşlar için faydalı olcağına inanıyorum.Ancak geceleyin sivrisineklere dikkat....

mrdnmz' Alıntı:
önlerden yer kaldıysa sıkışayım yakın takipte olayım... Bizi de karavancı yapacaksınız en sonunda bu anlatımla dostlukla...
Sıraları sıkılaştıralım aramıza bir arkadaş alacağız.Selamlar....

Karavansever dostlarımızın artması heleki bizlerde vesile olabiliyorsak bizi çok sevindirir.Umarım Türkiye'de de karavancılık ayrı bir kültür haline dönüşür tıpkı Avrupa'da olduğu gibi ..Herkes en ön sıradan seve seve izleyebiiir maceralarımızı .

Bu videoda 'da değerli bir abimizi andık .Umarım izler

http://www.youtube.com/watch?v=JzCptdNcBsI&list=UUZRF_4YipMe-HezLzdIRDKg&index=2&feature=plcp

İpsala sınır kapısına kadarki yakıt bilgisinide unutmadan vereyim.413 km yol ve ortalama yakıt 12.4 lt mazot.

Snra kadar yakt

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR