Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,908
Selim bey merhaba
Zamab içinde arkada alçalma olabiliyormuş.Bunun ayarıda tandır kollarından yapılıyormuş.
Kendi aracımda henüz ölçme yapamadım aralığın kaç cm olduğunu.Konforu pozitif yönde etkileyen bir dokunuş diyebilirim:smiley:

Etiketler

Tebrikler , iyi çalışma . Auristede aynı şekilde kontak açıldığındamı açılıyor aynalar .

Selim bey merhaba
Zamab içinde arkada alçalma olabiliyormuş.Bunun ayarıda tandır kollarından yapılıyormuş.
Kendi aracımda henüz ölçme yapamadım aralığın kaç cm olduğunu.Konforu pozitif yönde etkileyen bir dokunuş diyebilirim:smiley:

Yukseklik ayarı yaptığımda bahsetmiş olduğum takoz ile difransiyal arası yukarıdaki gibiydi.
H10 N5 L3 cm mesafa olması gerekiyormuş.( edindiğim bilgibu sekilde en azından)

Ayar öncesi N pozisyonu

6121139e592717e1790ca5a7881f2c74

Ayar öncesi H pozisyonu

Fe29b91ae95cc0d4b991650f529b2a80

Ayar öncesi L pozisyonu

Fbc75506a58264bf7dba7deff5bdc048

Suan N poziyonunda ki hali
Uploadfromtaptalk1447511960890

Basit bir işlem bir somunu gevşet yukselt sık

Uploadfromtaptalk1447512045291

Hafta sonu 2008 model dizel prado ile ufak bir karşılaştırma yaptım.Araçta multimedya sistemi vardı.Yalnız kullanıcısı pek beğenmemiş.Diğer fark ise 5 vites olması.
Kısaca şunu söyleyebilirim.Benzinli motor daha sessiz ve performanslı ani gaz tepkimesi çok hoş benzinlinin.aracın yakıt tüketim ortalaması 11.,4 veya 11,7 gibiydi.
4,0 olarak lpg ile dizelden daha az yakıyor kuruş adına:smiley:
4,0 motorun keyfide ayrı bir keyif, 250 beygirlik canavar bir başka;)

Ek olarak; kıyaslama yaptığım araç sahibinin söyle bir düşüncesi var.120 kasaya 150 kasa gögsünün monte edilebilirliğini sorgulamakta.Aracı şuan satmayı düşünüyor üst model almak için böyle bir değişim yapar ise 2008 kasada devam edecek. Var mı böyle bir imkan? Biri daha fazla mekanik biri daha fazla elektronik

Zor işlem . Genişlik , camın açısı vs vs pek mümkün olmaz heralde . Dizel prado geçen bi tane denk geldi baktım bende . Dizel 3.2 did pajeroya göre sessiz sayılır , ama yinede ses var . Yakıt lpg+benzin karışımından fazla mı diyorsunuz ?

Zor işlem . Genişlik , camın açısı vs vs pek mümkün olmaz heralde . Dizel prado geçen bi tane denk geldi baktım bende . Dizel 3.2 did pajeroya göre sessiz sayılır , ama yinede ses var . Yakıt lpg+benzin karışımından fazla mı diyorsunuz ?
Lpg olarak aldığım bu tarafa yaptığım ölçümlerde sehir içi kullanımı 100 km 16 lt seklinde.33 kuruş.
Dizel ise 11 küsür gösteriyordu.11,5 diyelim.43 kuruş çıkmakta
Benzin tüketimini eklemek gerekiyor.Tam ölçmedim ama 7/8 kuruş da oradan gelir diye düşünüyorum.

Şener bey bu modülü nerde taktırdınız?Nasıl bir işlem nereye takılıyor acaba?
Fazla uzun bir işlem değil.Aynaların kontrol edildiği düğme grubuna takılıyor.
Park sensörü takdırmaya gittiğim servisde taktırdım.Elektrik elektronik ile haşır neşir olan bir yerdi.Güvenlik sistemleri navigasyon vs.
Ehli bir elektrikçi de halledebilir.

120 kasaya 150 kasa gögüsü yapılabiliyormuş min maliyeti 15.000 tl daha da yukarıya cıkar gibi geliyor bana

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,483
Kayıtlı Üye Sayımız
172,139
Kaydolan Son Üyemiz
Didocet

SON KONULAR

Geri