Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,908

Etiketler
Kasko değer 62,5k tl bu neden suan için 2985.
2016 yılında kasko degeri ve vergi durumuna göre tekrar cıkan sonuca bakıcaz

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2004 model.2016 kasko deger ve yeni vergilendirmeyi bekliyorum.

2004 model.2016 kasko deger ve yeni vergilendirmeyi bekliyorum.

Umarım daha da düşer :smiley: Siz memnunsunuz dimi aracınızdan ? Acaba hükümet emisyon vergi sistemine geçiş yaparmı,eğer geçerse bu makinlerin
CO2 EMISSIONS 305 g/km buda bir hayli fazla yapıyor

Araçtan memnunum seyahati ve sürüşü keyifli onroad dışına henüz cıkmadım.Kum ve camur denemesi yapmak isitiyorum en merak ettiğim kar performansı.
Araç lpg kitli olduğu için emisyon bir hayli düşüyor diye biliyorum.Lpg dizel ve benzinliden daha cevreci devletinde emisyona göre işlem yapması durumu var ise lpg destekler diye düşünüyorum:smiley:

Araçtan memnunum seyahati ve sürüşü keyifli onroad dışına henüz cıkmadım.Kum ve camur denemesi yapmak isitiyorum en merak ettiğim kar performansı.
Araç lpg kitli olduğu için emisyon bir hayli düşüyor diye biliyorum.Lpg dizel ve benzinliden daha cevreci devletinde emisyona göre işlem yapması durumu var ise lpg destekler diye düşünüyorum:smiley:

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE
İnşallah destekler desteklemezse şuan ucuz olan vergiler tam tersi bir durumda bilemiyorum ne olur :smiley: Herhangi bir sorun yok dimi LPG kullanımında bu soruyu ben daha önce hiç LPG li araç kullanmadım o yüzden soruyorum :smiley: hep dizel ve benzinli kullandım :smiley:

Benimde ilk lpg deneyimim.Benzinli araç ile başladık dizele geçtim Lc ile birlikte lpg ile tanıştık.
Arac aramaya başlayınca Lc ve tarzı araçlarda kullanıcı yorumları genel olarak lpg li araçlar için olumlu hatta marka tavsiyeleride ekstra bilgi seklindeydi.
Cıktıgından bu tarafa bir hayli gelişti lpg.Lpg kiti üreten firmaların araç modellerine göre detaylandırmalarıda bulunuyor.
Benim aracımda prins lpg kiti takılı.Tank 40 lt bundan biraz şikayetçiyim 90 lt tank olsa daha bir güzel olurdu.Araştıracam bunuda henüz odaklanmadım.
Birde 4 silindir üzerine prins önerisi var.Araç secimimde etkili olmuştu.

Benimde ilk lpg deneyimim.Benzinli araç ile başladık dizele geçtim Lc ile birlikte lpg ile tanıştık.
Arac aramaya başlayınca Lc ve tarzı araçlarda kullanıcı yorumları genel olarak lpg li araçlar için olumlu hatta marka tavsiyeleride ekstra bilgi seklindeydi.
Cıktıgından bu tarafa bir hayli gelişti lpg.Lpg kiti üreten firmaların araç modellerine göre detaylandırmalarıda bulunuyor.
Benim aracımda prins lpg kiti takılı.Tank 40 lt bundan biraz şikayetçiyim 90 lt tank olsa daha bir güzel olurdu.Araştıracam bunuda henüz odaklanmadım.
Birde 4 silindir üzerine prins önerisi var.Araç secimimde etkili olmuştu.

Anladığım kadarıyla sizde memnunsunuz aracınızdan ve LPG kitinden Prins marka olması önemli herhalde evet 40 lt lik tank bencede pek yeterli değil heryerde gaz almak zorunda kalırız :smiley: Bu sizin ilk 4x4 nüz mü ?

Sehir içi 200 220 km arası yol yapıyoruz 100km tüketim 16lt.
İlk deneyimim bir hayli uzun zamandır araştırıyordum hatta bir ara küçük 4*4 almayı düşünmüştüm.(suzuki jlx kasa,jimmy, terios)
Arac aynı zamanda buyuk olunca farklı bir keyif veriyor.

Sehir içi 200 220 km arası yol yapıyoruz 100km tüketim 16lt.
İlk deneyimim bir hayli uzun zamandır araştırıyordum hatta bir ara küçük 4*4 almayı düşünmüştüm.(suzuki jlx kasa,jimmy, terios)
Arac aynı zamanda buyuk olunca farklı bir keyif veriyor.

Bende küçük kasa değilde büyük kasa 4x4 istiyorum kısmet olursa artık bakalım hangi araçta karar kılıcam :smiley: Kararsızlık çok kötü maalesef bazen aklım dizel GC 2.7 YADA 3.0 kayıyor çok zor iş :(

Umarım daha da düşer :smiley: Siz memnunsunuz dimi aracınızdan ? Acaba hükümet emisyon vergi sistemine geçiş yaparmı,eğer geçerse bu makinlerin
CO2 EMISSIONS 305 g/km buda bir hayli fazla yapıyor
Emisyona göre vergi sistemi geldiği tarihten sonra trafiğe çıkan araçlar için geçerli olacak . Ancak normal mtv sisteminde kalan araçlara ne gözle bakılır bilinmez .

Emisyona göre vergi sistemi geldiği tarihten sonra trafiğe çıkan araçlar için geçerli olacak . Ancak normal mtv sisteminde kalan araçlara ne gözle bakılır bilinmez .
Benim de tek korkum o malum sizde biliyorsunuz yeni araçlarda 5000 üstü motorlarda vergi 20 binliranın üzerinde bunu benim ödemem imkan yok inşallah sizin dediğiniz gibi olur yoksa çok kişi bu yüzden aracını satar

4000 cc üzeri 21516 tl iki adet mtv . Fakat bu ilk üç yaş grubunda . Baktığınız aracın kasko değeri mtv nin %5 ini geçiyorsa motor hacmi olarak aynı yılın bir alt grubundan vergilendiriliyor .

Selamlar,
Arka difransiyal ile şase arasında duran sert kaucuk mesafesi kaç cm olmalı.Tandır kollarından ayarlama yaptırmak istiyorum.
Edindiğim bilgi 5 cm olması yönünde( kendi aracımda henüz ölçmedim) Bu tarz bilgileri görebileceğim teknik bir şema var mıdır.

Şener bey,aynı aracın 2005 modeli bende de var.Bahsettiğiniz konuyu anlayamadım.Ne yapmak ve niçin yapmak istiyorsunuz.İyi bir şeyse bizde katılalım.:smiley:
Selim BİLGİN

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,483
Kayıtlı Üye Sayımız
172,139
Kaydolan Son Üyemiz
Didocet

SON KONULAR

Geri