Nikon D90 18-105mm Lens İle Yere Düştü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foorkyng Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,809

foorkyng

Sokaklara . . .
Yer
Çanakkale
Web
www.myspace.com
İşin ilginci ise makine çantasında idi değerli dostlarım ve objektif takılı idi. Objektif kapağı filtrenin içine giriyor ve kırıyor o da objektifin camını cok kucuk deliyor. Sonuç olarak bulanık ve cep telefonu ile ceklmis fotoğraflar çekiyorum. Sıkıntı nereden olabilir, bilginizi ve deneyimlerinizi benimle paylşırsanız sevinirim. Aşağıdaki fotoğraflarda özellikle sol altta göreceksiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Nikon D-90 makinem 18-105 objektifi ile yere düştü

işte örnek fotoğraflar

DSC 0494

foorkyng' Alıntı:
İşin ilginci ise makine çantasında idi değerli dostlarım ve objektif takılı idi. Objektif kapağı filtrenin içine giriyor ve kırıyor o da objektifin camını cok kucuk deliyor. Sonuç olarak bulanık ve cep telefonu ile ceklmis fotoğraflar çekiyorum. Sıkıntı nereden olabilir, bilginizi ve deneyimlerinizi benimle paylşırsanız sevinirim. Aşağıdaki fotoğraflarda özellikle sol altta göreceksiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

geçmiş olsun. ben çanta dışında iken düşürmüştüm fakat tam tabanı üstüne düşmüştü yaklaşık 1 metreden. objektif takılı idi. görebildiğim zarar yok. ama sizin tecrübelerinizi takip edeceğim.
tekrar geçmiş olsun.

Furkan'cım öncelikle geçmiş olsun, makinenin teknik yapısında (body) bir arıza olup olmadığını öğrenmen için farklı bir lensle deneyebilirsin. Aynı problem devam ediyorsa makineyi, farklı lensle sorun düzeldiyse lensi tedavi ettirmelisin... Işığın kırılması lenste ilk katmanda başladığından küçük bir deliğin istenmeyen sonuçlar doğurması çok doğal.

Ynt: Nikon D90 18-105mm Lens İle Yere Düştü

çok teşekkürler değerli dostlarım, deneyeceğim haklısnız o konuda, umarım ki bir sorun varsa lenste olsun :smiley:
sağlam görünümlü hassas aletler ne yazık ki, ışığınız bol olsun ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,151
Kaydolan Son Üyemiz
dmbe3781

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.