Motosiklet ve Telsiz Kullanımı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gumush Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,659

gumush

Ana Kamp
Genelde gordugum kadari ile bircok kisi iletisim icin PMR telsizleri kullaniyor. Ben yaptigim denemelerde mesafe konusunda bu urunlerin cokda basarili olmadigini gordum. Bu nedenle bu konuda biraz arastirma yaptim.
CB mobil telsizlerin basari ile kullanilabilecegini dusunuyorum , bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

http://www.thunderpole.co.uk/midland_42_plus.htm
adresinde bir urun gordum ,

birde
http://www.midlandradio.com/comersus/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=3108
adresinde benzer bir urun var , aralarindaki farki anlayamadim.
Turkiyede kullanilan frekanslari bilemiyorum.

I Italy 40 Ch AM/FM 4 Watts
I2 Italy 34 Ch AM/FM 4 Watts
D Germany 80 Ch FM 4Watts/ 12 Ch Am 1 Watt
D2 Germany 40 Ch FM 4 Watts/ 12 Ch AM 1 Watt
EU Europe 40 Ch FM 4 Watts / 40 Ch AM 1Watt
EC CEPT 40 Ch FM 4 Watts
E Spain 40 Ch AM/FM 4 Watts
F France 40 Ch FM 4 Watts / 40 Ch AM 1 Watt
UK UK 40 Ch Fm 4 Watts UK frequencies + 40 Ch Fm 4 Watts CEPT frequencies
. . EC 40 Ch FM 4 Watts CEPT frequencies

42 MULTI icin yukaridaki bilgileri veriyor.

Etiketler
Ynt: Motosiklet ve Telsiz Kullanımı ?

Bir de GMRS cinsi olanlar var en çok 30 mil kapsama alanlı.

Türkiyede bunları yasal kullanabilir miyiz, neler gerekiyor?

http://www.midlandradio.com/comersus/store/comersus_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=140

Biz gurupta midland kullanıyoruz. ABDden getirttik. 15 mil kapsama alanı var. Ancak kapsama alanları ölçümü maksimum verecek laboratuar koşullarında yapılıyor. coğrafi koşullara göre bu rakamı 1/3le çarpın. 5-8 mil gibi bir alan çıkıyor. Daha azı kullanışlı değil. Yasal sınırlar içerisinde kalmakla güvenliği sağlamak arasında bir seçenek vardı. Biz güvenliği seçtik.

muratsahin' Alıntı:
Biz gurupta midland kullanıyoruz. ABDden getirttik. 15 mil kapsama alanı var. Ancak kapsama alanları ölçümü maksimum verecek laboratuar koşullarında yapılıyor. coğrafi koşullara göre bu rakamı 1/3le çarpın. 5-8 mil gibi bir alan çıkıyor. Daha azı kullanışlı değil. Yasal sınırlar içerisinde kalmakla güvenliği sağlamak arasında bir seçenek vardı. Biz güvenliği seçtik.

Hocam varsa model no yada resim koyabilirmisiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR