Karavanda TV ve Anten

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 225
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 155,168
Ynt: Karavanda TV ve Anten

Eline sağlık ürün çok mantıklı, fakat Uzakdan kumanda cihazı hakkında hiç bir yerde bilgi yok, DİKKAT. Ürün nasıl kumanda edilecek bilgi yok....

Etiketler

Arkadaşlar bugün o üründen aldım çok güzel kibar bir cihaz 12 v ile çalışıyor kumanda için ayrı bir aparatı var bir adet jak ile cihaza giriş yapıp tv.nin önüne alıcısını kumandayı görecek yere ister koyarsınız ister yapıştırırsınız ,aldım ve iş yerinde tarattım hemen tüm tÜrksat kanallarını eksisksiz aldı ve çok net kullanımı Türkçe ve ayrıca flash bellek içine attığınız filmleride cihaza takıp izleyebiliyorsunuz ben denedim hepsini çok başarılı tavsiye ederim.

Minix

Atilla bey kumanda ve aparatı dahil kutu içinde gerekli herşeyi var 12v için adaptörü var ben bayağı inceledim kanal geçişleri çok iyi iyiki almışım iş yerindeki arkadaşlar özellikle çok beyendiler plazmalar için ideal bir cihaz ayrıca duvarda bir receiver asmaya gerek kalmıyor.

Yanlış anlamadım herhalde, ilanda yazmıyor olsa bile ,kutusunun içinde uzakdan kumanda aleti var yani..

Çok güzel bir ürün. İlanda yazmıyor ama 12 V ile çalışması süper. Karavanda direk 12 V' a bağlanabiliyormu acaba? Buna uygun pratik bir çanak anten satılıyor mu? İnvertöre gerek kalmadan komple sistemi karavanda çalıştırabilecekmisin?

atiladi' Alıntı:
Yanlış anlamadım herhalde, ilanda yazmıyor olsa bile ,kutusunun içinde uzakdan kumanda aleti var yani..

Atilla bey her elektronik cihaz gibi güzel bir kutuya sahip ve kutu içerisinde cihaz,adaptör,kumanda ve kumandanın alıcısı plan aparatı,hepsi bir kit halinde ve 129 liraya nette 6 taksit imkanı sunuyorlar.

aslanahmet' Alıntı:
Çok güzel bir ürün. İlanda yazmıyor ama 12 V ile çalışması süper. Karavanda direk 12 V' a bağlanabiliyormu acaba? Buna uygun pratik bir çanak anten satılıyor mu? İnvertöre gerek kalmadan komple sistemi karavanda çalıştırabilecekmisin?

Ahmet abi benim tv.zaten 12v ile çalışıyordu aynı kabloya paralel bir jack daha ekleyip ikisinede aynı anda elektrik vereceğim inverter'e gerek kalmadı ben daha önce tv.yi 12v receiver'i ise inverter ile çalıştırıyordum ayrı ayrı elektrik çekmek gerekiyordu ve ortada kablo kirliliği oluyordu şimdi çok pratik olacak,benim zaten 45cm lik çanağım ve yaptığım düzeneyim vardı onları kullanacağım.

Yusuf anlayamadigim biri iki konu var. Cahilligime ver nooolur? Buna digiturk falan baglaniyor mu?Ayrica antene gerek var mi? Yoksa bunu takiyorsun ve is bitiyor mu? Benim tvde scart girisi yoksa bu alet isime yaramaz mi? Sadece anten girisi var diye hatirliyorum zira?
Sonuc olarak skarta baglanan bu aletten baska bir seyler daha almak gerekiyor mu goruntu icin?

insel' Alıntı:
Yusuf anlayamadigim biri iki konu var. Cahilligime ver nooolur? Buna digiturk falan baglaniyor mu?Ayrica antene gerek var mi? Yoksa bunu takiyorsun ve is bitiyor mu? Benim tvde scart girisi yoksa bu alet isime yaramaz mi? Sadece anten girisi var diye hatirliyorum zira?
Sonuc olarak skarta baglanan bu aletten baska bir seyler daha almak gerekiyor mu goruntu icin?

İnsel abi ayrıca bir CI denilen kart yuvası yok yani digitürk kartı vb.ürünler takılamıyor bu FTA modeli sadece scart yuvaya uyumlu çok eski tv.ler hariç scartsız pek kalmadı diye biliyorum,bunların büyük modellerinde yani evde kullandığımız 220 ile çalışan tiplerinde scart harici RF bağlantısıda var bunda yok aslında işi bilen elektronikten anlayan biri rahatlıkla Rf çıkışı ayarlayabilir,yalnız tv.arkasındaki scart bağlantı yerinin şekline göre ara kablosu kullanmak gerekebilir özellikle plazmalarda kullanım için yapılan bir ürün olduğu için eğer cihazı taktığınızda dik olarak arkaya bakıyorsa duvara montajı olmaz,bu sebeple erkekli dişili bir sistem scart ara kablosu kullanmak gerekebilir,cihaz üzerinde USB 2.0 giriş mevcut buradan hem yazılım güncellenebilir hem flash bellek karta film ve müzik yükleyip takılıp izlenebilir güzel bir sistem.
Abi çanak anteniniz varsa ve bu cihazı alıp tv.nin arkasına takıp kanalları seyreiyorsunuz bu kadar basit ben kullandığıma göre herkes kullanabilir.

Yusuf peki gene canak antene dustuk yani. Bu aleti takmaktan kurtulamiyoruz. Normal anten gibi dusunmustum bunu. Tesekkurler.

İnsel abi çanak anten bildiğiniz gibi uydudan alır sinyalleri bunun için yine çanak lazım yok eğer sinyal şekli değişir ve cep telefonu mantığıyla bir cihaz üretilirse o zaman çanaktan kurtulabiliriz normal anten dediğiniz karasal antenler sadece aktarma istasyonunu görürse görüntü alabilir mesafe uzadıkca ve çukurlaştıkca sinyal zayıflar bu durumda yine işimiz çanağa kalıyor,karasal yayın şekli değişecek deniyor fakat bu ne zaman ve nasıl olacağı daha belli değil ve uzun sürer.
Yapmamız gereken küçük çanaklardan almak yada biraz paraya kıyıp araç üstü anten almak.

İnsel Bey Bu tür bir çanak alınırsa pratik olarak kullanılabilir. Hem fazla yer tutmaz hem de LNB kullanımı gerektirmiyor.
[attachment=1]

Evoasflat440

Bu tip uydu antenlere flat anten deniyor, lnb içinde , aslına bakarsanız derli toplu gözükmesine rağmen bu da oldukça fazla yer kaplıyor. Fotoğrafa bakıp da aldanmamak lazım.
Kırmızı karavanlar için bir defa ayarlanmış ve sabitlenmiş uydu çanak anteni (+ lnb 50 Tl civarı) , evdeki receiver, tv en doğru çözüm. Maviler için biraz zahmetli ama katlanılabilir bir çözüm, beyazlar için en ehven çözüm Neta uydu anteni (çanak+CI receiver 2000TL) , evet pahalı ama inanın her gittiğiniz yerde çanak anteni ayarlamak hiç de kolay bir iş değil. 2-3 gün için rüzgara karşı sabitlemek sonra tekrar sökmek, karavana yerleştirmek yaşlandıkça daha zor geliyor insana.
Oğuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

SON KONULAR

Geri