Karavan Için 13 M Küp Veya 15 N Küp...hangisini Terci Edeyim..kışın Ş.içi Kullanıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aserdar avunduk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 674

Etiketler
küp
Ben de karavanimi s.icinde kullanacagim icin 13m3 secmis ve yaptirmistim. 15m3'ten 40-50 cm daha kisa oluyor. Kisisel kanaatim benim gibi sehir icinde nadiren kullanmayacaksaniz 15m3 secin. O 45 cmlik alan karacan gezilerinde fark yaratir. Sehir icinde tek araciniz ise 13m3 yaptirabilirsiniz, bir passattan belki brz daha uzun olacak ve sizi yormayacaktir. Burada karar kriterleri; s.icinde ne kdr kullanacaksiniz, karavan gezilerinizde kac kisi ve kac gun konaklayacaksiniz (alan ihtiyacini etkileyen faktor), s.ici yasantinizdaki evinizin onunde park yeri var mi vb.dir. ben 13m3 ile 2 kisi 15 gun konakliorum muhim olan ic tasarim, doner koltuklar yatak boyu vs.

Ben de karavanimi s.icinde kullanacagim icin 13m3 secmis ve yaptirmistim. 15m3'ten 40-50 cm daha kisa oluyor. Kisisel kanaatim benim gibi sehir icinde nadiren kullanmayacaksaniz 15m3 secin. O 45 cmlik alan karacan gezilerinde fark yaratir. Sehir icinde tek araciniz ise 13m3 yaptirabilirsiniz, bir passattan belki brz daha uzun olacak ve sizi yormayacaktir. Burada karar kriterleri; s.icinde ne kdr kullanacaksiniz, karavan gezilerinizde kac kisi ve kac gun konaklayacaksiniz (alan ihtiyacini etkileyen faktor), s.ici yasantinizdaki evinizin onunde park yeri var mi vb.dir. ben 13m3 ile 2 kisi 15 gun konakliorum muhim olan ic tasarim, doner koltuklar yatak boyu vs.
Degerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim..Sagolun..
Ben ist. kartaldayım..2005 model ducatom var.!0 m.küp..8 yıldır kullanıyorum çok memnunum..2.0 motor var çok ekonomik.. Fakat araç 18 yaşına geldi. Bende degişme zamanı geldi diye düşünüyorum. Km. de 280 bine geldi..Alacagım aracı kışın istanbulda yazın da tüm türkiyede kullanıyorum..Şehir içinde otomobil gibi...15 m.küp alırsam park sorunu yaşarım diye tereddüt ediyorum...Şehir içinde yılın yarısı kadar kullanıyorum..2 kişiyiz bir seyahatte en fazla 2 ay kadar geziyoruz..Şu an kullandıgım araba ile park sorunu yok...Ama araç büyüyünce sorun olacak gibi...Kara veremiyorum...Sanki 11.5 m.küp alsam hiç sorun yaşamayacam gibi....Fikirleriniz çok degerli...

13 M3 karavan eğer çekirdek aile (2 kişi+1 küçük çocuk) için çok ideal... Yakıt masrafı, şehir içi park kolaylığı, vb özellikler dolayısıyla oldukça kullanışlı... Burada, projelendirip (mimarım) yaptığım karavanı plan yapım aşamalarını inceleyip irdeleyebilirsiniz... İyi günlerde karavanınız olması dileğiyle...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR