İstanbul'a Yakın Sahil Kasabası Var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hazanfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,918

hazanfer

Uçmasamda Yükseklerde Hayalim :)
Yer
istanbul
Web
www.fotobiyografi.com
Arkadaşlar İstanbul çevresinde 2-3 saat mesafede haftasonları veya arada bir akşamları gidilebilecek sakin bir sahil kasabası varmı bildiğiniz? Arsa fiyatları önemli benim için 1 dönüm arsayı 15 bin ytl'ye almam lazım maksimum, yatırımlık olması çok da önemli değil hani huzur bulmak için İstanbuldan kısa süreli kaçışlar için düşünüyorum; şöyle ben acemi yüzücünün yüzebileceği bir kumsalıda olsa hani tam olur, sığ bir deniz veya yapay göletlerin olduğu bir kayalık mesala...
Ben Çatalca, Binkılıç civarında dolaştım biraz ama çok da beğenemedim doğasını, Ağva civarına bakacağım birde.
Konu ile alakalı gezipbilenlerden bilgi bekliyorum.

Etiketler
Ynt: İstanbul'a Yakın Sahil Kasabası Var mı?

Yalova çevresine de bakın derim. ;)

Eğer arzuladığınız arsaya ev yapmayı düşünüyorsanız Ağva ve Şile civarında imar planı %5 dir.

Ufuk, Yalova çevreside güzel özellikle Erdek güzel, Ocaklar köyü var ama orası için arabalı feribota mahkum kalıyorsunuz. Körfezi dolaşmaya kalkarsanız süre ve yol çok uzar 2-3 saatte gidilemez. Dolayısıyla yol masrafı artar feribotlar arabalı olarak çok ucuz sayılmaz.

Jeep34, Ağva ve Şile'deki imar 1 dönüm için 50 metre temel olarak görünüyor yani hafta sonu gidilecek bir ev için yeterli olur diye düşünüyorum.

size kıyıköy-demirköy arasını öneriyorum.bahsettiğiniz rakamların altında arsa bulmanız mümkün.ancak 1-2 dönüm arsa bulmak çok zor.satılık arsalar 5-10 dönüm gibi.ayrıca bölgedeki orman yapısı da çok farklı.(karlı kayın ormanı) deniz de yakın ancak karadeniz.bunun ötesinde tam kafa dinlenecek yerler.bir hafta sonu kıyıköy-demirköy-iğneada arasını görmenizi tavsiye ederim.şayet beğenirseniz arsa bulmakta yardımcı olabilirim.çünkü bir sene önce yöreden biz 10 dönüm yer aldık yerlisi sayılırız yaklaşık 10 senedir aynı bölgeye rutin her ay gezi düzenliyoruz.ikitelli-demirköy arası 185 km.binek otoyla lay-lay-lom 2 saatte gidebiliyorsunuz....

Ender bey bayramda fırsat olursa gidip dolaşacağım oraları, yagış falan olmazsa belki 2-3 gün çadır da kurarım. Dönüşte daha detaylı konuşmak isterim rahatsızlık vermezsem.

Erikli'yi öneririm size... Otoban'dan gidince 3 saat sonra ordasınız...

http://www.saroskorfezi.com/erikli.html

hazanfer' Alıntı:
Arkadaşlar İstanbul çevresinde 2-3 saat mesafede haftasonları veya arada bir akşamları gidilebilecek sakin bir sahil kasabası varmı bildiğiniz? Arsa fiyatları önemli benim için 1 dönüm arsayı 15 bin ytl'ye almam lazım maksimum, yatırımlık olması çok da önemli değil hani huzur bulmak için İstanbuldan kısa süreli kaçışlar için düşünüyorum; şöyle ben acemi yüzücünün yüzebileceği bir kumsalıda olsa hani tam olur, sığ bir deniz veya yapay göletlerin olduğu bir kayalık mesala...
Ben Çatalca, Binkılıç civarında dolaştım biraz ama çok da beğenemedim doğasını, Ağva civarına bakacağım birde.
Konu ile alakalı gezipbilenlerden bilgi bekliyorum.
Doğudan batıya doğru sahilden ;Kıyıköy, Yalıköy, Ormanlı.Biraz içeri geçince Çatalca Kestanelik bulunmaz yerler.Çatalca biraz pahalı.Saray Güngörmez tarafında satılık harika çiftlikler ver.Hatta yarın birkaçına bakmayı düşünüyorum.

Slm,

Karadeniz yerine Ege denizi olması daha makul.
Özellikle Saros körfezinde Enez, Erikli bölgelerinde dönüm fiyatı hakkında bilgisi olan varmı ?

İlhan

ben de Kıyıköy civarını öneririm hem diğer yerlere göre çok daha bakir hem de Kemerburgaz üzerinden alternatif bir trafiksiz yolu da var, malum yazları hsonu dönüş yolu tam bir işkence oluyor

Açıkcası önce saroz körfezi ikinci iğne ada diye bir sıralama oluştu bende yüzme konusunda zayıf olduğum için; iğne adada pek dalga olmazmış ve sahili 15 km'den uzunmuş. saroz zaten eğe sahili karadenize göre daha sakindir diye düşünüyorum ama dönüm fiyatları hakkında bilgim yok bilen varsa paylaşabilirmi.
Ben direk sahilin kenarında değil daha içerde bir köy hayatı istiyorum öyle deniz için gelen kalabalığın gürültüsünden uzakta ama canım çekersede deniz yakınlarda dursun yani. :smiley:
Bakalım bayramda bir keşif gezisi düşünüyorum aksilik çıkmazsa işallah.

Saroz biraz bozkır gibidir, denizi genelde kayalıktır ama daha berraktır. Kumsallar İbrice Enez arası çoktur. İğneada civarı daha serin ve ağaçlık olur, sahil hep kumsaldır ve kumu çok güzeldir.

hazanfer' Alıntı:
Ender bey bayramda fırsat olursa gidip dolaşacağım oraları, yagış falan olmazsa belki 2-3 gün çadır da kurarım. Dönüşte daha detaylı konuşmak isterim rahatsızlık vermezsem.
rahatsızlık ne demek bildiklerimi her zaman paylaşırım.yardımımız dokunursa ne mutlu bize. öncelikle yöreyi bir gezin , şayet beğenirseniz konuşalım....

emeklılıgımı ıgne adada gecırmeyı dusunuyorum memleketde gıtmewdıgım yer hemen hemen yok ıgneada bambaska bır bolge ormanları gollerı bır ara nıyetlenmıstım bır yazlık almaya malum krızler den dolayı hayata gecıremedım

Araştırmalara devam, trakyanın saroz sahili çok sinekli oluyormuş akşam 6-8 arası hele felaketmiş. Az önce Enez'den bir arkadaşla konuştum o söyledi.

Evet bu çok doğru. Bu yaz 1 hafta Erikli'de kaldım. Geceleri kabus gibiydi. Elimde "Off" ile dolaştım devamlı...

Bilginize.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR