Haziran Ayında Saraybosna

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kezi81 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,741

kezi81

Yeni Üye
Merhaba! Eşim ve kızımla Saraybosnaya gitmek istiyoruz. internetten baktığımda fiyatlar çok yüksek. En ekonomik şekilde nasıl gidebilirim. Otobüsle gitsem daha mı iyi olur. Kaç saat sürer? Tavsiyeleriniiz için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Haziran Ayında Saraybosna

Aynı şekilde ben de istiyorum gitmeyi.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba

Bulgaristan üzerinden giderseniz yolunuz daha kısa olur, o zaman Sırbistan'dan da geçip Bosna'ya ulaşıyorsunuz. Sorun yaşamazsınız eğer turla giderseniz ama, kendi aracınızla gitmenizi tavsiye etmem.

Haziran'da sanırım 250 euro'ya kadar uçak bileti bulabilirsiniz. Uçakla daha kolay olur, hem zaman kazanmış olursunuz.

Kaç gün kalmayı düşünüyorsunuz ?

Bosnayla iligili Gezenbilir'in içinde yazılanları da aşağıda ki linklerde okuyabilirsiniz... ;)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=16492.msg123538#msg123538

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=7459.msg31879#msg31879

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=7549.msg32647#msg32647

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=7219.msg30710#msg30710

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=7124.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=16282.0

az zaman cok yerler sıgdırmak zorunda olanlardanız 2 deli arkadas cıkıyoruz agustosta balkanlara yıllardır hayalini kurdugum ve oldukca cok gormek istedigim yer olan bosna hersege geleceğiz bilgiler cok gusel tesekkur etmke istedim sizlere
not bu arada statüsümü değiştirdim facebook ta"cennet değil güzelim onun adı saray bosna"

Rica ederim Mustafa bey... Paylaştığımız bilgiler, linkler yardımcı olduysa size, çok sevindim.

Umarım hiç bir sorun yaşamadan gezinizi bitirir ve çok keyifli anılarla dönersiniz.

Belki yazdığım lafım abartılı görünüyor, fakat Bosna'ya gittiğinizde küçük Dünya Cenneti olduğunu göreceksiniz ve ''Hakkaten bunun adı SarayBosna'' dersiniz. :smiley:

Evet dün uzun bir çalışma sonucu bosnayla ilgili sizin gibi pek cok kişinin paylaştıgı bilgileri bir araya getirip seyahatimim bosna ile ilgili plan kısmını tamamladim.Daha gitmeden gitmiş kadar oldum pek cok fotograf dokuman ve video buldum nette..zamanımın kısıtlı olması üzüyor sadece ama sabah 05 00 dubrovnikten yola cıkıp saat 08 00 mostarla baslıyor saraybosna ziyretlerim gecesinde sarajevoda kalıp ertesi gün 12 00 gibi ayrılacagım sehirden...bu nedenle pek cok sey yarım kalacak ama bu tanısma olacak sarajevoyla daha sona yine gelmeyi planlıyacagım
tesekkurler her sey için
bir tek konaklama ile ilgili bilgilerinize ihtiyacım var tavsiye edeceğiniz otel daha cok lüx hotelelerden ziyade butik otel yada tarihi hotel arıyorum

Saraybosna'da kısa süre kalacağınızdan dolayı, tavsiyem Başçarşıya yakın bir yer bulmanız. Daha kolay pansiyonlar bulabilirsiniz, çünkü Başçarşı civarındaki oteller genelde lüx otellerdir. Çarşıya 5-10 dakka yürüyüş mesafesinde olan çok güzel pansiyonlar var ve sanırım şu an fiyatları 20-30 euro civarındadır. Malum yaz sezonu, ayrıca Sarajevo Film Festivali de yaklaşıyor ki şehrin en kalabalık olduğu dönemlerden biridir.

evet film festivali oldugu donemde saraybosnadaydım gezi notlarımı toparlayıp herkesle paylaşacagım ama yarım kaldı sarajevo ile olan sevdamız.. cok kısa bir zaman gorusebildik ve ayrıldık ama ayrılırken sozleştik en kısa zamanda uzun uzun gorusmek icin ...fırsat kolluyorum sarajevoya gitmek için..........

Mustafa bey

Sarayevo gezisi hakkında yazacağınız notları merakla bekliyorum. Umarım keyifli vakit geçirmişsinizdir, özellikle film festivali döneminde şehir daha da canlı oluyor.

Şu an ben de Sarayevo'dayım, Bayramın getirdiği havasıyla şehir daha da güzel. :smiley:

valla sırasıyla yazmaya başladım devam ediyorum yılardırcok ama cok merak ediyordum balkanları,fırsat bu fırsat diyip her ulkye gittik ama sadece on kesif oldu bizi m için yol arkadasımla ortak paydada buluştuıgumuz bir fikir vardi evet biz sarajevoya en kısa zamanda yine geliriz.çünkü gittiğim ve gördüğüm yerler içerisinde en ozel 2 sehir vardı ilki mostar ikincisi sarajevo...

İlginc anekdotları hemen ekelyim burda...
1-Fatih Sultan Mehmedin bu sehire sarayavo ismini vermş olması ve bizim oa saraybosna demmiz tüm dunyanın sarayova demesine ragmen..
2-İnanılmaz güzellikle kayak pistleri oldugunu duydum bu nedenle kıs gelsin kayaga gidelim dediğimiz bir arkadas grubuuz var.
3-Bilge Kral ve halkının ona saygısı...mezarını Bosnak askerlerin elleriyle tırnaklarıyla açması onu kabul edecek topraga kazma ve kurekle acı vermek istememeleri,Mezarında sıfat olarak cumhurbaskanı değil onun yerine "Abdullah(Allahın kulu)yazdırması.Topragının istanbuldan Fatih Sultan mehmedin Türbesin den getirtirilmesi... ilk aklıma gelen bunlar.

Sarayoba Beklentimin cok ama cok ustunde bir dehirdi ben gusdel oldugnu biliyordum ama bu kadar guzel olabileceğine ihtimal vermiyordum

Ne mutlu ki sana oraları gidebilmek için pek cok nedenin var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR