GMC Sierra 6,2 Dizel 87 (Yenileme)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Metin SARI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 166
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,539
Ynt: GMC Sierra 6,2 Dizel 87 (Yenileme)

kolaylıklar diliyorum, aynı makinenin suburbanı var bende, sizinkiyle aynı model... ben de kapak çatlattım, aynı model motor aldım, hatta çorluda buldum makineyi.. şu an motorla ilgili tek sıkıntım pompa elemanının kaçırması.. 6 yaş daha genç makine bulmuşsunuz, güle güle gürüldetin :smiley:

şu an benimki de kaportada.. benzer sıkıntıları yaşıyoruz, sabırdan başka çaremiz yok.. benim ustam 5-6 ay sürer demişti.. ben 7-8 ay sürsün dedim.. güzel olsun.. kumlamaya sokmadan ilaçla kabartarak kendi işlerini aksatmadan vakit buldukça, keyif alarak yapıyor..

tekrar usta bulmuş olmanıza sevindim.. motor ve elektrik tesisatı için yurt dışından kitap sipariş ettim (haynes manual), sanırım şu sıralar postada.. th400 şanzumanın için de haynes in dökümanları var elimde.. yedek parçalaron sökülüp takılması için de bir döküman var.. (tamamı ingilizce) ihtiyacınız olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum..

motordaşımı buldum.. takipteyim.. trakya tarafına geçtiğimde de tanışmak isterim ya da uludağa yolunuz düşerse muhakkak beklerim :smiley:

Etiketler

6.2 benim diğer aracımda var. pompa enjektör tamiri işi 2 sene öncesi fiyatıyla 1000 tl. kapak işi çok önemli. sakın taşlatmayın, taşlatırsanız eger kalın contaları var amerikada.

Yavuz bey, yanılmıyorsam Ankara'da yaşıyordunuz.. yolum düşerse forum aracılığıyla irtibat kurup, sizi de ziyaret etmek istiyorum aslında.. tabi vaktiniz olursa.. öğrenecek çok şey var..

şu an yedek motorum ile ilgilenemiyorum.. malum araç kaportada.. elimde yedek pompa ve yedek marş motoru var.. yedek motorumun kapakları çatlak.. malum hararet :(
ileri safhada yedek motorumu da sıhhatiine kavuşturmayı düşünüyorum.. bilgilerinize başvurucam..

33inç lastik demiştiniz, marka model öneriniz var mı, kışa doğru alıcam, bütçeyi ona göre ayarlama çabasındayım.. çeşitli konulardan sst diye fikir oluşmaya başladı, aslında konuyu dağıtmak istemiyorum,

yaşasın, 6.2 konusunda bilgi sahibi olacağım bir üstad daha oldu..

kumlama bencede hata oldu araç dalgalandı ama şansıma iki ön çamurluk buldum sıfır kaputuda amerikadan getirtmiştim sıkıntı yok sanırım güzel olacak motor ankaradan Ali ustadan aldık eskisini verip yenisini aldık sehbada çalıştırım herşeyi yenilenmiş şekilde zaten birçok usta taşlatma boşa para verirsin dedi şimdilik herşey yolunda bu arada bende ufak br manuel ktabını aldım detay var ama elektrik tesisatı çok karışık değil zaten aracın en hoşuma giden şeyi basit olması tabi birde güçü
bu arada çorluya yolu düşün herkesi beklerim iş yerimin veb sayfasını veriyorum iletişim adresim orda var beklerim
wwww.metem.com.tr

benim aracın tesisatını baya kurcalamışlar.. olmadık yerlerden tesisata girip başka taraflara çekmişler.. fazlalıkları temizledim, sadece birkaç fazla oynanmış kabloyu yenilemem yetiyor ama elmin altında bulunması niyetiyle aldım..

benim kaput da yenilenmeyi gerektirebilir.. ustamın dediğine göre düzeltilebilecek şekilde ama henüz boya ve macunu soyulmamış olduğundan akılda soru işareti.. Ankara' da temiz çıkma bulabilirim diye düşünüyorum ama fırsatınız olursa kaputun maliyeti ne kadar oldu ve gümrük konusunda sıkıntı yaşattı mı onu öğrenebilir miyim?

kaputun amerika fiyatı 154 dolar :D ancak nakliyesi ve gümrüğü 2000 TL civarında tutdu malesef büyük olduğunda normal pasta kargosu ile değil DHL ile getirttim bu arkadaşın hatası yüzünden oldu koca kolisiyle gelince fiyat yükseldi ama her şekilde gümrüğe tabi olacak boyutdan dolayı 1200 tl naklye 600-800 civarıda gümrükleme bence usta yaparım diyorsa yapsın benimkinin kuşakları çok berbatdı o yuzden değiştirdim birde ben bunu satmak için yapmıyorum tabi istediğim gibi olursa satmayı düşünmüyorum 11 aylık kızım var inşallah o buyuyunce kullanacak :D

sağlıklı sıhatli büyür umarım, ve kazasız belasız gezdirir sizleri :smiley:

aynı fikirdeyim, evladiyelik olsun istediğimden ben de toplu iyne başı kadar çürük kalmayacak şekilde tadlata girdim.. uzun süre gözüm arkada kalmayacak şekilde olsun istiyorum..

neyse ki göründüğü kadarıyla kyıtlarda problem yok, 2000 civarında fiyat göz önünde bulundurulduğunda, gereksiz harcama olur.. onun yerine rahatlıkla webasto yapılabilir..

verdiğiniz blgiler için teşekkürler..

poorangel' Alıntı:
Yavuz bey, yanılmıyorsam Ankara'da yaşıyordunuz.. yolum düşerse forum aracılığıyla irtibat kurup, sizi de ziyaret etmek istiyorum aslında.. tabi vaktiniz olursa.. öğrenecek çok şey var..

şu an yedek motorum ile ilgilenemiyorum.. malum araç kaportada.. elimde yedek pompa ve yedek marş motoru var.. yedek motorumun kapakları çatlak.. malum hararet :(
ileri safhada yedek motorumu da sıhhatiine kavuşturmayı düşünüyorum.. bilgilerinize başvurucam..

33inç lastik demiştiniz, marka model öneriniz var mı, kışa doğru alıcam, bütçeyi ona göre ayarlama çabasındayım.. çeşitli konulardan sst diye fikir oluşmaya başladı, aslında konuyu dağıtmak istemiyorum,

yaşasın, 6.2 konusunda bilgi sahibi olacağım bir üstad daha oldu..

övgüleriniz için teşekkürler ederim.uzun zamandır bu araçlara binmekteyim. Tecrübem varsa ondandır. Yardım edebileceğim konularda seve seve yardımcı olmak isterim tabiki.sevgi ve saygı ve görüşmek dileğiyle.

sahibi en son dodge ram ı satıp rubıcon almış ama en sonda 22kasım onlıne olmuş ne oldugu ??? ::smiley:

çok bekledim ama malesef bu memleketle bu işler çok zor hala bitmedi insanın sabrını zorluyorlar şuanda Rubicon ile idare ediyorum ama hala aklım bu araçda

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR