Gezi Araçlarında Eberspächer Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 127
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,421
Bir Mercedes Vito aldım

Nihayet.. :yum:
Çocukları hesaplamazsak, bence çalışma yaşamına en uygun tek araç çözümlerinden biri. Yerinde duramayanlara da en yerinde cevap olmalı.
Artık siz de motokaravan taifesine dahil oldunuz sayılır.
Ayrıca zaten sıklıkla kampingler giriyordunuz galiba ?
Bence de aracınızın 12V vatandaşından alın.. :wink:

Keyifli günler sizlerin olsun Murat bey..

Son düzenleme:

Etiketler
omnitemporal merhaba, Aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız kullanımlar dilerim. Bende ısıtıcı almayı düşünüyorum ama bir türlü alıp almamak ve marka kararı veremedim. Karar verdiğiniz yada aldığınız ürün hakkında bilgi verirseniz, sizin araştırmalarınıza güvenerek aldığınız üründen bende almayı düşünüyorum.

omnitemporal merhaba, Aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız kullanımlar dilerim. Bende ısıtıcı almayı düşünüyorum ama bir türlü alıp almamak ve marka kararı veremedim. Karar verdiğiniz yada aldığınız ürün hakkında bilgi verirseniz, sizin araştırmalarınıza güvenerek aldığınız üründen bende almayı düşünüyorum.
Dai marka 4 bin tl
Daha uygun fiyatlı var

Webesten marka alacağım, yorumlar iyi
3250 tl
Şu anda ellerinde 12 v kalmamış
Bekliyorum

Arkadaşlar merhaba
Bir Mercedes Vito aldım
Webasto lazım, biliyorsunuz vitonun iç hacmi bayağı küçük, sanırım en ufak olanı yeterli olur sanırım
İkinci el var bir sürü,ama 24 volt diyorlar,bu olmaz sanırım

Hayırlı olsun Murat bey, güle güle kullanın.
Bencede 12 volt tercih edin, Konvertörle enerji kaybı vs uğraşmayın.

Bunu güncellemeyi unuttular herhalde, nette araştırınca bu fiyatlar çıkıyor.

Screenshot 20211223 232043 comgoogleandroidappsdocs

Son düzenleme:

Hayırlı olsun Murat bey, güle güle kullanın.
Bencede 12 volt tercih edin, Konvertörle enerji kaybı vs uğraşmayın.

Bunu güncellemeyi unuttular herhalde, nette araştırınca bu fiyatlar çıkıyor.
O güncel değil,ben arayıp fiyat sordum
En düşük modelleri olan S2 4 bin tl imiş

EBERSPACHER Aırtronıc D2-12v Isıtıcı, kaç Euro acaba? Edit : Istanbul'da KDV, montaj dahil yenisi 465 Euro dediler.
24V olanından alırsan en ideal çözüm 12 V u 24V a çıkaran çevirici alman , ama onda da kayıp olacak. Bence ya paraya kıy 12V D2 yenisini al ya da Dai ....Dai de Çin ama en azından arkasında firma var.
@pasolvon aldığı coolman ürünü merak ettim, Sadece Yılkar yerli yapıyor diye duydum.
Hocam ürün esasen çin malı. Ancak hiç beklenmeyecek özellikleri var. Alışveriş yapmamda beni etkileyen kısmı çin işine çok güvenemediğim için dahili karbonmonoksit dedektörü olması oldu. Test ettim gerçekten de cihazı kapatıyor yanında bir duman vs. olduğunda. Ayrıca konuşarak sesli olarak uyarı veriyor. Bendeki ingilizce konuşuyor ancak yeni sürümler türkçe konuşuyor gördüğüm kadarıyla.

3500m rakıma kadar çalışıyor ve kendi üzerinde bir altimetresi var. Yüksekliği gösterebiliyor sürekli olarak. İster termostat modunda istediğin dereceye göre kullanabiliyorsun, ister güç moduyla 1,5 ile 5kw arasında çalıştırabiliyorsun. Bendeki eski sürüm olduğundan zaman ayarı yok ancak yeni sürümlerde o da mevcutmuş. Uzaktan kumandası gece kullanımı için çok faydalı oluyor.

Bu ürünü alacak olanlara tek tavsiyem karavanınızın hacmine uygun olanı alın. Kalkıp benim gibi en düşük çalışma gücü 1,5kw olan 5K'lık cihazı alırsanız geceleri elinizde kumandayla uyumak zorunda kalırsınız. Hamam gibi yapıyor ister istemez geceleri karavanı.

2000 lik 12 v ikinci el bir vebasto buldum
Bir şoför arkadaş 20 kişilik minibüse takmış, yetersiz gelmiş
Aslında yeterli geliyordu diyor,ama çalıştığı şirkette servislere 5000 lik ısıtıcı takma şartı varmış
O yüzden değiştirmek zorunda kalmış
1500 tl ye verecek

Ucuz etin yahnisi yavan olur derler.
Vebasto ileri derecede teknik bir konu.
Almanlardan şaşmamak lazım.
Yarın öbür gün ustasını, parçasını arasam afrikada bile bulmam lazım.
Ben böyle ürün alırım. Üç beş de fazla veririm haliyle...
İki tane Eber kullanıyorum. Üçüncüsünü yine Eber seçerdim.
Teknik konular şakaya gelmez...

20 yaşındaki vebasto marka sulu ısıtıcısıyla yola çıkan Hans,
Isıtıcısı bozulduğunda Ankara'da ustasını da her parçasını da bulabiliyor.
Defalarca denk geldim.
Tabii hızlı tüketmeye alışan toplumda,
Bazen değerler değişebiliyor.
Ama ben bedava verseler
karavanıma çin işi vebasto sokmam...
(Üstüne para verseler bile yine sokmam)

Son düzenleme:

Ben çok zengin olmadığım için mesela benim için 2003 Ford üretimi Tourneo Connect araçlardan anlayan ustaları her yerde bulabilmem çok kıymetli.
Sonra 2017 yılında üretilmiş Güney Karavanlardan anlayan ustalar çok kıymetli.
Arka camım kırıldığında uygun bir fiyata yenisini taktırabilmem kıymetli.
Zırt pırt vebasto alamayacağım için on yıl sonra da çalışır durumda kalabilecek cihazlardan yanayım.
Pirikamp'taki Vebastom 4 yaşında. (Zaman çabuk geçiyor...)
Bunları da düşünmeli bence.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR