fotoğraf makinası alacağım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ati1983 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,516
Ynt: fotoğraf makinası alacağım

Teknosa da d3000 kampanyalı fiyatı 899 idi. Etiket fiyatı 1499. Aradaki farkla lens alabilirsiniz. Yalnız ben fotoğraf makinasından anlamam sadece fiyat bilgisi veriyorum :smiley: lens 18 - 55

Etiketler

Kaan bey tabi slr'leri insanı çok fena gaza getiriyor.Ben hiç fotoğraf çekmekten anlamıyorum ve poz falan da veremiyorum ama bu slr ler elime geçince o kadar güzel pozlar çıkıyor ki.Teknik olarak özelliklerini bilmiyorum bu cihazların ama tabi telefonlardan ayıran pek çok özelliği vardır diğe düşünüyorum.Teknosada da ucuzmuş aslında alıp kenara koymak lazım.Bir zaman geliyor bi doğa yürüyüşünde falan keşke olsaydı diğe için gidiyor.

Güneş GÜLTURAN' Alıntı:
Kaan bey tabi slr'leri insanı çok fena gaza getiriyor.Ben hiç fotoğraf çekmekten anlamıyorum ve poz falan da veremiyorum ama bu slr ler elime geçince o kadar güzel pozlar çıkıyor ki.Teknik olarak özelliklerini bilmiyorum bu cihazların ama tabi telefonlardan ayıran pek çok özelliği vardır diğe düşünüyorum.Teknosada da ucuzmuş aslında alıp kenara koymak lazım.Bir zaman geliyor bi doğa yürüyüşünde falan keşke olsaydı diğe için gidiyor.

Merhaba, aşağı yukarı 7 senedir Canon Eos 400D kullanıyorum. Çıkarılan yıla göre epey kullanışlı bir makineydi hatta yanlış hatırlamıyorsam
ödül bile almıştı. Giriş seviyesi için oldukça kolay öğrenilen bir ürün, ben hala çok memnunum kendisinden. Yağmur da yedi, kum da gördü,
en sıcak güneşin altında bile bana mısın dememişti. Lâkin slr makinelerin bence kötü bir tarafı boyutlarından dolayı bazen yanınıza alırken
tekrar düşünüyorsunuz ( hareketli bir insansanız eğer ); kompakt ürünlerin rahatlığı ve hızlılığı gibi değil özellikle manuel çekim yapacaksınız
vakit ayırıp ayarlamalar yapmak gerekiyor; ânı yakalamak içinde el çabukluğu gerekiyor, ben el çabukluğu kısmını beceremedim hâlâ.

Bence ihtiyacınıza ya da kullanım alanınıza göre bir ürün seçmelisiniz alacaksanız eğer. Ben her yere götüremem, yük olur, sağda solda
unuturum, bir yere çarparım, cebime atıp çıkmak istiyorum diyorsanız slr makineler ve kompakt makineler arasında tekrar düşünün derim
naçizane fikrim :smiley:

Fotografium sitesinde de kampanyaları yakalamanız mümkün, sadece Teknosa'ya bakmayın :smiley:

Merhaba,aynen söylediğiniz gibi birde kullanım kolaylığı problemi mevcut.Ben fotoğraf çekmekten çok anlamam mesela açısını güneşin nerede olacağını falan tam ayarlayamam bundan dolayı fotoğraf çekersen 5-6 tane çekiyorum farklı farklı şekilde en güzelini buluyorum sonra.Şu anda bende samsung s760 marka bir fotoğraf makinası var çok ucuzdu aldığımda ama samsung kalitelidir diyip almıştım.Şimdi bu makine ile çektiğim bir fotoğrafın yanına slr ile çekilmiş bir fotoğrafı koyuyorum arasında dağlar kadar fark var.Sizin önerebileceğiniz kompakt makinalardan önerebileceğiniz bir marka model varmıdır fazla masraflı olmayan?Birde ben motor üzerinde gezip dolaştığım için slr de yük olur bana hep.

Teşekkürler.

Güneş GÜLTURAN' Alıntı:
Merhaba,aynen söylediğiniz gibi birde kullanım kolaylığı problemi mevcut.Ben fotoğraf çekmekten çok anlamam mesela açısını güneşin nerede olacağını falan tam ayarlayamam bundan dolayı fotoğraf çekersen 5-6 tane çekiyorum farklı farklı şekilde en güzelini buluyorum sonra.Şu anda bende samsung s760 marka bir fotoğraf makinası var çok ucuzdu aldığımda ama samsung kalitelidir diyip almıştım.Şimdi bu makine ile çektiğim bir fotoğrafın yanına slr ile çekilmiş bir fotoğrafı koyuyorum arasında dağlar kadar fark var.Sizin önerebileceğiniz kompakt makinalardan önerebileceğiniz bir marka model varmıdır fazla masraflı olmayan?Birde ben motor üzerinde gezip dolaştığım için slr de yük olur bana hep.

Teşekkürler.

Merhaba, belirttikleriniz doğrultusunda şunlara baktım:

http://bit.ly/Z8xh8g
http://bit.ly/16wsSlD
http://bit.ly/10xiGFG
http://bit.ly/10qNBEY
http://bit.ly/14EI4yF
http://bit.ly/10yLSLl

Gerçi sormadım kalem pil olanı mı tercih edersiniz yoksa şarjlı olanları mı diye
fakat fiyat ve özellik olarak kişisel beğenilerim bunlar oldu. Neyi tercih edecekseniz de
şimdiden kazasız belasız sürüşler ve keyifli hatıralar dilerim.

Merhabalar,

Örnekler için çok sağolun inceledim ve ilki çok hoşuma gitti 10x optik zoomu varmış çok başarılı fiyatı biraz fazla tabi ama bu makine için bir ar-ge yapıp uygununu bulacağım ve imkanlar el verince alacağım.

Çok teşekkür ederim.

Yalnız 3x ten fazla yakınlaştırması olan makinelerle çekim yaparken fazla titreme yaşarsınız,
ya altına ufak bir tripod ile ya da sabit düz bir zemine koyup çekimlerinizi öyle yaparsanız daha sağlıklı olur, eğer
zoom özelliğini sonuna kadar kullanacaksanız.

Ynt: Fotoğraf Makinası Alacağım

Http://www.olympus.com.tr/site/tr/c/cameras/digital_cameras/tough/tg_2/index.html Bu Cihaz Da Güzel Bi İnceleyin Ben Biraz Araştırdım Bulamadım Hayyama Bakacağım Digital Makina Almayı Düşünmüyodum Tel İşimi Görüyordu Fakat Bu Cihaz Darbelerede Dayanıklı Güneş Bey Eğer Motorda Kullanacaksanız Siziniçin Daha Uygun Olur Ve Bu Makina 15 20 Mt Suyada Dayanıklı İmiş.

Ynt: Fotoğraf Makinası Alacağım

3x Den Fazlasına İhtiyacım Olur Mu Bilemiyorum Ama Olursa Da Bir Yolunu Bulurum Artık :smiley:.
kaan Bey Linkteki Cihazı İnceledim De Bana Fazla Gelir Bu Diye Düşünüyorum.aslında Alınabilir Ama Biraz Baktım Da Fiyatı 700 Lira Civarı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.