fotoğraf makinası alacağım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ati1983 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,477

ati1983

Ana Kamp
herkese slm arkadaşlar fotoğraf makinası alacağım arkadaşımın bana önerdiği marka canon 650 d tabi bu arkadaşımın tavsiyesi nikon 5100 ün üstü dedi bi bilginiz var mı saygılar ...

Etiketler
Ynt: fotoğraf makinası alacağım

a s bende dslr ii bi makina düşünüyorum biraz inceledim canon nikon ii makinalar var bütçe bin tl bin beşyüz tl arası bir makina düşünüyorum netlik gece cekim ve şarj konularında ve bir de suya dayanıklılık allah razı olsun saygılar.

incelediğiniz hiç bir slr makina suya karşı dayanaklı değildir. Şunu da söyleyebilirim ki Canon Eos 7D gövdesi oldukça sağlam bir makina. Onun haricinde hangi makinayı alırsanız alın slr serisinden bir çoğu işinizi görecektir. Kaldı ki bu tip slr makina almak için yola çıktı iseniz eğer hangi objektifi de alacağım diye de araştırma yapmalısınız.

ati1983' Alıntı:
herkese slm arkadaşlar fotoğraf makinası alacağım arkadaşımın bana önerdiği marka canon 650 d tabi bu arkadaşımın tavsiyesi nikon 5100 ün üstü dedi bi bilginiz var mı saygılar ...
Selam..
Benim kullanmış olduğum nikon d60 makina,uzun zamandır kullanıyorum,fakat değiştirme zamanı geldiğini hissettim kendimde,uzunca bir araştırma sonucu şu kararı aldım.
1:Öncelikle fotoğrafçılığın dipsiz bir kuyu olduğunu"sonu yok"
2:Devam edebilmek için benim açımdan hangisi daha avantajlı"zira,bu işten para kazanmayacağım,hobi mahiyetinde çalışıyorum fotoğrafı"
Kararım,yine bir nikon ile devam etmek,elimde önceki makinanın lensleri var ve bunları kullanabilirdim,netice ile bir nikon d90"kampanyalı fiyatı,1600 tl" aldım.
Sizin daha önce bu makinalar ile bilginizi var sayarsak,alacağınız makina ile ne tür fotoğraflar çalışacaksınız,manzara,macro,portre?
önce buna karar vermek gerek,zira bunlar için ayrı ayrı lens almanız gerekecek.
Yok ben gezi,manzara çalışacağım derseniz ve ilk kez başlayacaksanız,küçük bir kompac makina işinizi görebilir.
Bunlar sadece benim şahsi düşüncelerim..
Saygılarımla..

nikon d5100 1699 tl,nikon d90 1699 tl canon eos550 1299 tl,canon eos650d 2399 tl sony a390l 1179 tl fiyat aralığı bunlar ben cok gezinti yapmayı severim yani aracımda duracak coğunlukla dağda tepede mağarada kumsalda gezide evde cemiyette ara ara takip ediyorum bu konuyu aldığım zamanda orta derecede bi makina alayım dioyorum yani beni uzun yıllar idare etsin cok profosyonel olamam fakat özenle ve iyi bir makinada olsun isterim bu kanıdayım cokta acelem yok bir de bu makinalardan hangisinin türkçe menüsü var canonlarda menü türkçe yazıyo fakat öbürlerinde bir şey göremedim fotoğraf cekmek sanat die düşünüyorum bakışın açın cekişin ışıkları kullanman ilginiz ve bilgileriniz için allah razı olsun.

Kaan çelik' Alıntı:
nikon d5100 1699 tl,nikon d90 1699 tl canon eos550 1299 tl,canon eos650d 2399 tl sony a390l 1179 tl fiyat aralığı bunlar ben cok gezinti yapmayı severim yani aracımda duracak coğunlukla dağda tepede mağarada kumsalda gezide evde cemiyette ara ara takip ediyorum bu konuyu aldığım zamanda orta derecede bi makina alayım dioyorum yani beni uzun yıllar idare etsin cok profosyonel olamam fakat özenle ve iyi bir makinada olsun isterim bu kanıdayım cokta acelem yok bir de bu makinalardan hangisinin türkçe menüsü var canonlarda menü türkçe yazıyo fakat öbürlerinde bir şey göremedim fotoğraf cekmek sanat die düşünüyorum bakışın açın cekişin ışıkları kullanman ilginiz ve bilgileriniz için allah razı olsun.
Ustalar derki,gece çekimlerinde canon,gündüz çekimlerinde nikon..
Nikonun ekipmanları daha ucuz gibi bir izlenim ver bende.
nikon veya canon'dan ayrılmayın derim,+ nikon olacaksa uzun yıllar kullanabileceğiniz d90 olur,zira perde ömrü 200,000 gibi"temiz kullanılırsa"
Saygılar.

Merhaba
Ben Canon Eos550D kullanıyorun geze zikir karanlıkta ayarlarını biliyorsan flaşısız bile çok güzel görüntü elde edebilirsin makine 10 numara bir alet kesinlikle tavsiye ederim.
Sağlıkla Kalın...

ben 1yıldır nikon coolpix p500 kullanıyorum.benim gibi çoluk çocuk tatil resimleri çekecekseniz tavsiye ederim .objektif derdi yok üzerinde 36 zoom varki 800 objektife denk geliyor,taşıması slr makinelere göre çok kolay .menüsü türkçe ve kullanması çok kolay.fakat hiç bir zaman slr bir makina ile bir tutulamaz.1500 tl lik bir slr alırsanız + gerekli objekifleri de hesaba katınız.bende makina alırken en az3-4 ay araştırdım niyetim hep slr bir cihaz almaktı fakat koroğlu1414 arkadaşımızın dediği gibi bu iş dipsiz bir kuyu gibi sonu yok.onun için ilk önce ne resimleri çekeceğiniz onu belirleyin.birde ne alırsanız alın cihazı verimli kullanmak önemli,gerekirse kursa gitmek çok faydalı olacaktır.SAYGILARIMLA

kafamda yavaş yavaş şekilleniyo nikon p700 di sanırım var bir arkadaşımda fakat cok cabuk pil bitirdiğini söylüyor canon eos650 18 200 lensli tam dolu iken kaç dak video çekimi ve kaç adet foto cekebilirim,nikon d90 da güzel makina bakalım bi yakınımda var müsait bi zamanda inceleyeceğim nasip olursa t ederim saygılar.

bende slr makine kullanmaktayım ve objektifim de var bu işe yeni başlayacak iseniz eğer bence daha pratik kolay kullanımlı bir makine almalısınız. Video kaydı yapacaksanız eğer kesinlikle slr alın. Alternatif olarak önerebileceğim doğanın zor koşullarına da dayanan bir makina http://www.olympus.com.tr/site/tr/c/cameras/digital_cameras/tough/tg_2/index.html
benim almayı düşündüğüm de bir makina

bir fotoğrafçı arkadaşımda bu kadar fazla para verme canon 600d al body olarak ondan sonra 18 135 lens senin işini hayli görür dio bende lens 0larak 18 200 tercihim bakalım 1 2 hafta içinde hayyam tarafına gidecem vaktim olursa fiyatlara biraz göz gezdireceğim bir yerdede canon 650d var 700 dolar dedi aslında fiyat uygun fakat 600d eski olmasına rağmen daha ii diolar biri 4 biri 5 işlemci farkı var yanılmıyorsam.

Merhabalar,

Bende geçenlerde bir slr almayı düşünürdum.Teknolojiden iş yerim dışında sürekli uzaklaşmaya çalışıyorum fakat şu yeni iphone 5lere geçenlerde göz attım.Cihaz 1080p felan video çekiyor fotoğraf çekiyor.Yakında zoom olayını felan hallettilermi slr ler tarihe karışıcak gibi :smiley:

slr makinalar hiçbir zaman tarihe karışmaz die düşünürüm fakat digital makinalar yetersiz kalıyo ve slr makinalrın hazzı ve kullanım özellikleri vakit ayırabildiğin sürece mükemmel,özellikleri video fotoğraf cekimi güzel olan telefonlarda ii başarılı benim n95 vardı gündüz cok güzel cekiyodu fotoğrafcıda canonlarla karşılaştırıyoduk gayet başarılı fakat gece ve özellikli fotoğraf cekeceksen ii değil allah nasip ederse ii bi 5d mark 2 abd den getirtecem bu makinalar fullframe bizim gibi hobi olarak foto cekecek kişiye fazla bile fakat bir on yıl idare eder die düşünüyorum teknoloji sürekli değişiyo hele fotoğraf işi dipsiz bir kuyu saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.