EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CQC7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 397
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 172,071
Ynt: EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

insanın yanında taşidiğı ekipmanı kullanması ondan fayda görmesi büyük mutluluk..örneğin ben yeni aldığım leatherman wave teknik isim olmadığından mıdır bılmem hiç kullanamadım yada hep yanımda taşıdığım workchamp kavun elma kesmenin ötesine geçememistir ama yınede o içimdeki inanılmaz dürtü cebimde ikiki bıçak olduğu gün bile acaba sunun su özelliği lazım olurmu diye onudu taşımaya sevk ediyor:smiley::smiley: ama sehir yasantısında malum bunları kullanabilecek yerde bulunmuyor.sevgili iceman size imrendim açıkçası ekipmanınızı parçalarcasına kullanmanız ondan fayda sağlamanız çok güzel..teknik bir işli mı uğraşıyorsunuz bilmiyorum ama gerberle yasadığnız farklı anıları hatta belki bırazda hayat kurtarır nıteliktekılerını duymak ısterım:smiley:.. saygılarımla

Etiketler
Ynt: EDC (Everyday Carry) Hergün Yanınızda Taşıdığınız Bıçağınız Var mı? Varsa Nedir?

omergin' Alıntı:
bileme konusunda pek bilgili degilim, insallah goruselim..

off-road merakınız var ise gezilerede bekleriz..

İnsallah Ömer bey, teklifiniz için teşekkür ederim.

4 406

Son oyuncağım Buck Kalinga Pro ve evet üstümde olmasada çantada taşıyorum. ;D

Şenol bey,
kullandığınız tek elle açılır victorinox çakınızın bıçağı tırtıklı. Kullanımı nasıl memnun musunuz?

Selamlar

Memnunum.
İlerde bileme ihtiyacı ortaya çıktığında tırtıklı bölümü nasıl hallederim diye endişe duyuyorum sadece.
Seçme imkanım olsaydı düz ağızlıyı tercih ederdim çünkü, bileme olayı bende bir çeşit meditasyon etkisi bırakıyor.

korbaba' Alıntı:
Şenol bey,
kullandığınız tek elle açılır victorinox çakınızın bıçağı tırtıklı. Kullanımı nasıl memnun musunuz?

Selamlar

Selamlar herkeze çakıların tek elle açılabilmesi ile ilgi bir iki anım var . Başta herkez farklı amaçlarla çakı taşığıdığı bir gerçek . Ben doğa sporları ve kurtarma amaçlı taşıyorum . Sn.TT de buna katılacaktır . Yerden 15 mt yüksekde emliyetde dahi olsanız bir elinizde birşeyler var ( kesmeyi planladığınız şey ) diğer elinizle çakınızı çıkartıp tek hamlede işinizi görüyorsunuz .Sultan Murat Doğa Kampı .

Kızmayın ama tek elle açılabilen çakıların bu fonsiyonunu en son hangi acil durumda kullanma gereği duyan varsa tüm içtenliğimle söylüyorum ki, dinlemek isterim.

Bunlarda kullandıklarım

S7303601

S7303602

Sormanın sakıncası yoksa, ipte emniyetteyken tek ele düşecek nasıl bir pozisyon oldu ( ya da neyi kesmeyi planlıyordunuz desem) paylaşırsanız sevinirim.

Estağfurullah Sefa bey ne sakıncası . Ben tırmanırken değil sadece tırmanıp iş yaparken oluyor bu durumlar hem birşeyi tutup hemde kesmeniz yada kendi pozisyonunuzu korumaya çalışırken uzanıp kesmeniz gerekiyor ki bu olay son şantiemizde her dakika başıma geldi . ( tırmanma duvarı imalatı ve kapalı spor sahaları ) .
Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur .

http://www.9arti.net/tr/referanslarimiz.asp
imatlarımızın bir kaçının olduğu resimler .

Teşekkürler paylaştığınız için, bu açıklama yeter de artar bile ;) bence zaten size tek elle açılmayan bıçak hayatta uymazmış ;D

slmlar arkadaşlar aranızda kurtlar vadısı pusu dizisını ızleyen çok arkadasımız olduğnu tahmın edebılıyorum..polat alemdar da dızede çakı tasımakta dikkatli arkadaslarımıza bu çakıların markalarını bilip bilmedıklerını sormak ıstıyorum..3 ayrı çakı kullanıyor ilki malunumunuz crkt kıss 550,ikincısı siyah ve grili kemere takma aparatlı bır çakı,3.ise simsiyah sanırım teflon kaplama çakı bu çakıyı son bıkaç bölümdür kullanıyor...grili siyahlı çakı ise polat ın abdülhey ı kurtarırken plastık kelepçeyi kestiği ve zaza nın evınde elma keserken kullandığı çakı:smiley::smiley::smiley: çok dıkkatlı form üyelerınden marka tahmını ıstıyorumm..bakalım kımler ne kadar dıkkatlı..;) saygılarımla.....

evet arkadaslarım üstadlarım derin bır sessizlik kapladı etrafı hadı yenı yorumlar yenı resımler yenı tecrübelerınızı beklıyorum saygılarr

Şenol beyin yorumundan sonra ben de bir Victorinox Soldier aldım. Bugün aldığım bir silikon tüpünün plastik ucunu düz ama keskin bir bıçakla kesmekte zorlandım. Soldier'in tırtıllı tarafıyla denediğimde inanamadım peynir keser gibi kesti ;D
Cidden müthiş bir kesme performansı var bu çakıda, tavsiye ederim...

Selamlar

bullarika' Alıntı:
cüzdanımda

bunu bi arkadaşıma hediye ettim e kısa zamanda tekrar birtane edinecem bence herkezin taşıması gerekli bunu

Jdk3

Gördüğmden beri arıyodum sonunda buldum ama Türkiyede nerde satılıyor onu bulamadım bilen varsa bilgilendirirse şimdiden teşekkür ederim

http://www.baladeo.com/produits.php?langue=en&identifiant=ECO008&tri=gamme#titre

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-avcilik-11in1-cok-fonksiyonlu-acil-yasam-cakisi-survival-card-knife-35927375/detay

korbaba' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-avcilik-11in1-cok-fonksiyonlu-acil-yasam-cakisi-survival-card-knife-35927375/detay

teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR