dogan slx fren kilitlenmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off_road Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,144

off_road

Hakan kurt
slm.
Benim bi arkadaşımın dogan slx taksisi var şu an sohbet ederken bana sordu ben pek anlamadıgım icin sizlerin tavsiyesini almak istedim.
Arac hareket halindeyken aniden fren kilitlenmesi oluyor.Ani bi hız kesilmesi oluyor ve duruyor sanki frene basılmış gibi.
Arac rolantide calışırken vites boştayken normal düz yolda bile 4 kişi itildiginde hareket ettiremiyor aracı.
sanki el freni cekilmiş gibi, acaba bu sorunun sebebi ne olabilir.
Ben hava filtresi ve benzin pompasından kaynaklanabilecegini söyledim ama pek bilgim olmadıgı icin sizlerden yorum almak istedim. Şimdiden cok teşekürler.

Etiketler
Ynt: dogan slx fren kilitlenmesi

Araç kitlediğinde aracı kriko ile kaldırıp tekerlekleri boşa çıkarıp çevirmeye çalışın (bunu 4 tekere de yapın)eğer dönmüyorsa Fren ana merkezi lastikleri şişmiştir Komple merkez değiştirerek sorunu giderebilirsiniz.Eğer söylediğiniz gibi ise

Fren pedalının bastığı westighause'un içinde çıkan merkeze dayanan kısa bir vidalı ayar pimi vardır.Buralar söküldüyse veya vida gevşedi boyu uzadı ise merkez bir iki pompadan sonra freni sıkar.Sanayi adıyla çükün vidasını ayarlamak gerek diye düşünüyorum.:smiley::smiley:

Fren pedalının arac yavaşladıgında yada kendiliginde fren yapar gibi oldugunda fren pedalının sertleştiginide söylemişti arkadaşım.
Burdaki yorumlarınıza bakıp sorunun çözümü icin yada olası tamir,bakım icin yarın arkadaşıma iletecegim.
Cevaplarınız icin tşkr ler.

yavuz-çelikel' Alıntı:
çözümü paylaşınız lütfen.

Dün arkadaşımla görüştük yanıma gelmişti.Sordum daha yaptırmamiş maaş aldiktan sonra yaptıracakmiş.
Yaptirdiktan sonra aracın derdi neymiş nasıl yaptırmış yazarım :smiley:

Slm.
Arkadaşlar dediginiz gibi fren merkezinde sorun varmış.
500 tl masrafı olmuş.Ama malesef burda yetişmiş işinin ehli usta olmadıgından dolayı tam randıman alınmamış.
Farklı zamanlarda 3 defa gitmiş arkadaşım aracın bu halinden şu an daha şikayetci.
İlerde zamanı oldugunda d. bakır yada erzurum tarafına götürüp yaptırmayı düşünüyor arkadaşım.
Yardımlarınız icin tşkrler.

500 iyi üflemişler:smiley:) heralde ana merkez westanaus ve teker merkezlerini değiştirdiler yoksa 500 biraz abartılı geldi bana acaba bütün teker merkezlerinin havasını tam aldılarmı hava var ise tesisatta frene bastığınız zaman basılı kalır koyuvermez frenler

işinin ehli usta yok derken siz neredesiniz acaba ???

eski bir klasikten ya da az bulunan bir 4x4 ten bahsetmediniz söz konusu araç doğan slx değil mi ya
tofaş freninden anlamayan nasıl bir ustadır o
ya da usta diyerek bu kelimeyi hak edenlerin değerini düşürmeyelim

Ben muştayım.Malesef bu tür durumları cok yaşıyoruz.Burda sanayi yok diyebiliriz.
Elbette beş parmağın beşide bir degil ama büyük coğunlugu böyle.
Daha burda lpg montajı bile yapılmıyor hep cevre illere gidiliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri