Discovery V8 Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PROTRUZYON Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,772

PROTRUZYON

Yeni Üye
merhabalar. 1996 dicovery v8 e olası en büyük lastiği takmayı düşünüyorum. heybetine yakışır bir lastik olsun diyorum. asfaltta ses yapması, yakıt sarfiyatı, konforu azaltması gibi gereksiz parametreleri gözönünde bulundurmadan tavsiye istiyorum. kaporta işçiliği ile lastiklere yer açma imkanı da kullanılarak;
1- 16 inch jantları değiştirmeden ve yükseltme yapmadan
2- 16 inch jantları değiştirmeden ama 2 inch yükseltme yaparak
en büyük hangi lastiği kullanabirim. her iki alternatif için maliyetleriyle birlikte yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler

Etiketler
Ynt: Discovery V8 Lastik Seçimi

33" denk gelen 285/75 R 16 yaparak,tabi yükseltmeyle birlikte mümkün olan en büyük lastiği takmış olursunuz.
Yükseltme yapmadan ise 30-31" denk gelen ebatları düşünmekte fayda var. 245/75 R 16 - 255/70 R 16 - 265/70 R 16 gibi ebatlar ...

35" çok mu zor. 2" yükseltme +Kupa yükseltme ve biraz çamurluk tıraşı ile kurtarmaz mı? ayna mahruti değişimi mümkün ne de olsa?

2" yükseltme ile, 255-70-16 ölçüsünü kullanıyorum. Bu yükseltmeye gayet sağlıklı uydu ve memnunum..

33 takmak için 4 inc, 35 takmak icin daha fazla yükseltmeniz gerekebilir. Ve birazda çamurluk traşı

CDM-SUBARU' Alıntı:
33" denk gelen 285/75 R 16 yaparak,tabi yükseltmeyle birlikte mümkün olan en büyük lastiği takmış olursunuz.
Yükseltme yapmadan ise 30-31" denk gelen ebatları düşünmekte fayda var. 245/75 R 16 - 255/70 R 16 - 265/70 R 16 gibi ebatlar ...

erkan bey 285/75 R 16 lastik için bahsettiğiniz yükseltme 2 inçh mi yoksa daha mı yüksek. 2 inch se eğer çamurluk traşı gerektirir mi? çünkü bana 33'' lastiğin 2 inch yükseltmeyle uygulanamayacağı söylenmişti. bu lastiği 2 inch le kullanıp memnun olan birileri var mı acaba?

PROTRUZYON' Alıntı:
erkan bey 285/75 R 16 lastik için bahsettiğiniz yükseltme 2 inçh mi yoksa daha mı yüksek. 2 inch se eğer çamurluk traşı gerektirir mi? çünkü bana 33'' lastiğin 2 inch yükseltmeyle uygulanamayacağı söylenmişti. bu lastiği 2 inch le kullanıp memnun olan birileri var mı acaba?

2" yükseltme ile 33" biraz iddalı.
Min 3" optimum ise 4" lik bir yükseltme daha verimli olur.
Sadece 2" lik bir kit için max 32" lik bir lastik düşünülmeli.

CDM-SUBARU' Alıntı:
2" yükseltme ile 33" biraz iddalı.
Min 3" optimum ise 4" lik bir yükseltme daha verimli olur.
Sadece 2" lik bir kit için max 32" lik bir lastik düşünülmeli.
erkan bey 265/75/16 lastik 32'' karşılığımı dır? iki inch yükseltme olan discovery 1'e en büyük 235/85/16 lastik uygulanabildiği söyleniyor. ama ben daha geniş tabanlı olsun istiyorum. 265/75/16 lastikle sorun yaşarmıyım acaba?

Aslında arazide ince taban lastik daha iyi performans verebilir. Yurtdışı sitelerinde ve forumlarda da Land Rover'lara 235x85x16 en ideal lastik olarak bahsediliyor.

PROTRUZYON' Alıntı:
erkan bey 265/75/16 lastik 32'' karşılığımı dır? iki inch yükseltme olan discovery 1'e en büyük 235/85/16 lastik uygulanabildiği söyleniyor. ama ben daha geniş tabanlı olsun istiyorum. 265/75/16 lastikle sorun yaşarmıyım acaba?

Evet,265/75 R 16 32" karşılğıdır. :smiley:
235/85 R 16 da 32" karşılığı neredeyse,yani yükseklik bakımından bi fark yok denebilir.
Fakat,genişlik farkları malum.
Sorun derken,bu tabi hangi koşullarda kullanıcağınız ile çok ilintili. :smiley:

PROTRUZYON' Alıntı:

2" yükseltme ve 31" lastik (245/75/16) ile arazide artikülasyona dirildiğinde arkalar sürtüyor. Tecrübe ile sabit :smiley:

Tempus' Alıntı:
33 takmak için 4 inc, 35 takmak icin daha fazla yükseltmeniz gerekebilir. Ve birazda çamurluk traşı

evet kürşata katılıyorum 2'' yükseltmem var 33''leri taktım ve çamurlukları kestirdim çünkü maslaktan avclılara zor geldim şimdi yolda henüz sürtme yok fakat arazide kesin sürter + 2'' daha yükseltmem kerekiyor

selam ben 35" lastik taktım ama 2,5" kit 2" kupa çamurluk traşı dereceliikollar ayna mahruti değişimi vs vs eğer bunları yapmak istemiyorsanız 33" üstünü düşünmeyin ble hatta 31" in üstüne çıkmyın spacer ları unutmuşum tabi bide o gerekli ayrıca muhakkak dodik gerekli vs vs

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63758.0 yapılanların detayını resimleri ve maliyet rakamını burda görebilirsiniz

265/75/16 stt taktım. arka çamurlukları zaten değeceği için daha araziye girmeden kestirdim. önler ise tam sağ ve tam sol yapıldığında çok az içten değiyor. onu da disconun minimum dönüş çapını küçük bir miktar büyüterek halledecekmişiz. usta öyle söyledi:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR