Discovery 2 Genel Sorular Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,575
Disco 2 lerde aslında orjinalde kilit olduğunu , ilave donanımlar yüzünden yani TC o bu şu yüzünden aktif halde olmadığını duydum , aslı varmı bu olayın?
Arazi vites tertibatı kıvır zıvırlarının uygun olanı alınınca aktif hale getirilebiliyormuş , maliyette 2000 lira civariymış...

Etiketler

Aynı şeyden bahsediyoruz TC dediğim o zaten, gerek var yok mevzu değil , orjinalde kilit varmı onu merak ettim sadece
Arazi vitesinin H L den ziyade sola veya sağa doğru bi yön daha katan versyonu varmış bu alınarak başka yeri ellemeden kilit aktif edilebiliyormuş

Son düzenleme:

Aynı şeyden bahsediyoruz TC dediğim o zaten, gerek var yok mevzu değil , orjinalde kilit varmı onu merak ettim sadece
Arazi vitesinin H L den ziyade sola veya sağa doğru bi yön daha katan versyonu varmış bu alınarak başka yeri ellemeden kilit aktif edilebiliyormuş
Zaten aktif kilit sistemi. Bizim manuel çalıştıracağımızdan daha mükemmel bir şekilde otomatik çalışıyor.

Pasif bir sistem değil.

1999 - 2001 ve 2003 yarısı ve son sene üretimlerinde orta kilit var, arazi şanzıman seri no'su 41D veya 42D ile başlıyorsa aracınızda orta kilit bulunmaktadır, sadece aşağıda parça numarası olan kitle aktif hale getirebilirsiniz
Diff Lock Lever Kit D2 (Britpart) DA1178
Eğer seri no'su 61D, 62D, 69D, 70D ile başlıyorsa kilidiniz yok, gerekli ekipmanı aşağıdaki firmadan temin edebilirsiniz (Türkiyeden de bulunabiliyor;
Ashcroft Transmissions

1999 - 2001 ve 2003 yarısı ve son sene üretimlerinde orta kilit var, arazi şanzıman seri no'su 41D veya 42D ile başlıyorsa aracınızda orta kilit bulunmaktadır, sadece aşağıda parça numarası olan kitle aktif hale getirebilirsiniz
Diff Lock Lever Kit D2 (Britpart) DA1178
Eğer seri no'su 61D, 62D, 69D, 70D ile başlıyorsa kilidiniz yok, gerekli ekipmanı aşağıdaki firmadan temin edebilirsiniz (Türkiyeden de bulunabiliyor;
Ashcroft Transmissions
Şanzuman şase nosumu ,transfer kutusu şade nosumu
Pardon arazi şanzumanı demişiniz zaten ok

Son düzenleme:

IMG 0035
Arazi şanzumanının şase nosu benim araçta 41D ile başlıyor , ortakilit var o zaman
Teşekkürler...

Son düzenleme:

Tebrikler şanslı gruptasiniz :smiley:
Eger kilidi kullanmak istiyorsaniz tek yapmaniz gereken CDL kit denen aparati kullanarak kilidi aktif hale getirmek.

Merhabalar. Gün geçmiyor ki yeni yeni problemler baş göstermesin. Gear position switch le uğraşıyordum bir kaç gündür. Arıza kodlarına bakalım dedik. Cihaz araçla iletişim kuramıyor. Araca bakan elektrik arızası olduğunu söylüyor. Araç çalışırken klima da devreye giriyormuş. Birde direksiyon tam sağa yada sola çevrildiğinde tekerler sıkıyor. Aradık taradık bulamadım. Acaba akislerden mi dedi ona da baktı ama yok. Ön düzenci inceledi oda bişe bulamadı. İlk bahsettiğim şanzıman şalteri dedikleri parça açıldı temizlendi. Ama yinede m+s yi yakıyor. Bende beynimi yakmak üzereyim. Yaşadığınız ywrde Bilen ustası olmaması ne kadar kötü bir arabanın.

Merhabalar. Gün geçmiyor ki yeni yeni problemler baş göstermesin. Gear position switch le uğraşıyordum bir kaç gündür. Arıza kodlarına bakalım dedik. Cihaz araçla iletişim kuramıyor. Araca bakan elektrik arızası olduğunu söylüyor. Araç çalışırken klima da devreye giriyormuş. Birde direksiyon tam sağa yada sola çevrildiğinde tekerler sıkıyor. Aradık taradık bulamadım. Acaba akislerden mi dedi ona da baktı ama yok. Ön düzenci inceledi oda bişe bulamadı. İlk bahsettiğim şanzıman şalteri dedikleri parça açıldı temizlendi. Ama yinede m+s yi yakıyor. Bende beynimi yakmak üzereyim. Yaşadığınız ywrde Bilen ustası olmaması ne kadar kötü bir arabanın.
Posizyon müşürü sadece ışığı yakması problemmiydi, yani vitesi dijital ekranda doğru yerde gösteriyormu?, m+s illa müşürden yanar diye bişey yok müşür arızası genelde vitesi doğru poziszyonda göstermeyip çalışmama problemi ile belirir
Direksyon sıkması pompa veya kutuyla alakalı problem olabilir bu arada...
Aracın kendi kendine bişeyleri açması , yada elektriksel sorunlar varsa ...
Yazılım yapıldımı sizde veya daha önce bilmiyorum ama beyin açıldıysa şayet , bu işi yapan adam lehim çapağı bırakabiliyor kart üzerinde oda bu tip sıkıntılara yol açabilir , başına gelen var bu tip olaylar dediğim olayla bağlantılı...
Demem o ki , kurcalanmış yani yazılımdı haddinden fazla yükseltmeydi , oynamalar zaten nazlı olan aracı dahada içinden çıkılmaz hale getiriyor, araba çok sorunlu bi araba değil aslında...

Son düzenleme:

Konu dışı ama yuhh dedirtecek bi mevzu
Malüm dolu göçüğü tamiri esnasında tespit edilmiş ...
Renault Talisman aracın tavan döşemesinin altında izalasyon niyetine kullanılan bildiğimiz koli kartonu...
Yakında kartondan araba yaparlarsa şaşırmamak lazım
Üstünede Renault damgasını basmış ve fiyatıda 455 lira , insanın başka bi yeresiyle gülesi geliyor :tearsofjoy:
99EEE341 D8D0 408B 9BC1 1E4EFD1C2FF2
7887825A F2A9 4FD6 BFCA 7962D7404F20
5C8E7D5F 8D4F 4048 B349 DD95596B1566

Konu dışı ama yuhh dedirtecek bi mevzu
Malüm dolu göçüğü tamiri esnasında tespit edilmiş ...
Renault Talisman aracın tavan döşemesinin altında izalasyon niyetine kullanılan bildiğimiz koli kartonu...
Yakında kartondan araba yaparlarsa şaşırmamak lazım
Üstünede Renault damgasını basmış ve fiyatıda 455 lira , insanın başka bi yeresiyle gülesi geliyor :tearsofjoy: Ekli dosyayı görüntüle 65563 Ekli dosyayı görüntüle 65564 Ekli dosyayı görüntüle 65565
bombaaaa. Bunlar hep yüksek vergilendirmeden dolayı. Olması gerektiği fiyattan araçları sattıklarında çok pahalı olacağı için Türkiye modifikasyonları. Herşeyin kalitesizi geliyor mecburen. Bu sebeple eski arabalar daha kıymetli bizler için.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,495
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR