D-Max Diff-Lock

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Knay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 81,271
Ynt: D-Max Diff-Lock

91 model isuzu sattım 2008 yılıda d max aldım ve aractan hıc memnun degılım kaportası cok ama cok zayıf hı c bı kıt uygulaması bulamıyorsunuz .ah nerde eskı o 91 model aracım tank gıbıydı hala ormanıyede kullanılıyor

Etiketler

arazide en iyi pickup ranger. bunu ben solemiyorum,bizzat surekli 4x4 pickup kullanan, botasin ana dogalgaz hatlarini yapan bi arkadasin internetteki syazisindan okudum. diger modellerin hicbiri ranger kadar dayanikli deil. ozellikle arazi icin soyluyorum, sehirde kesinlikle mitsubishi yada toyota tavsiye ediliyor. ranger in tek handikapi rakiplerine gore biraz daha fazla yakmasi.... arazide ses gelmeyen yeri kalmiyor denmis dogrudur ama baya bir km yapmaniz gerekir.ayrica 50 100 ytl verip bi kac plastik parcayi degistirdinmi ne ses kalir ne gicirti. rangerlar mazda pickuplarla beraber amerikada tasarlandi buda bi artidir.

arazide en iyi pickup ranger. bunu ben solemiyorum,bizzat surekli 4x4 pickup kullanan, botasin ana dogalgaz hatlarini yapan bi arkadasin internetteki syazisindan okudum. diger modellerin hicbiri ranger kadar dayanikli deil. ozellikle arazi icin soyluyorum, sehirde kesinlikle mitsubishi yada toyota tavsiye ediliyor. ranger in tek handikapi rakiplerine gore biraz daha fazla yakmasi.... arazide ses gelmeyen yeri kalmiyor denmis dogrudur ama baya bir km yapmaniz gerekir.ayrica 50 100 ytl verip bi kac plastik parcayi degistirdinmi ne ses kalir ne gicirti. rangerlar mazda pickuplarla beraber amerikada tasarlandi buda bi artidir.

merhaba ben hüseyin benimde 2005 3.0 d max ım var araç arazide çapraza aldığı zaman hareketsiz kalıyor ama el firenini çekerek çok zor olmayan yerlerden aracı geçirebiliyorum. el freni çekmek lsd yi lastiklerden biri havada kalsa da devreye sokuyor

slm ben navarasınıda L2oo hepsini kullandım şuan D MAXS ta kaldım ve kalıcıyım da deyiştirmek istesem bile yine ısuzu ya gider yeni modelini alırım gerçek bu

2000 yilindan beri isuzu pick up kullanirim 2000 pick up im wardi sattim 2005 yilinda 3.0 dmax 4x4 aldim bu senede onu sattim 2010 limited edition aldim ( hep sifir aldim) ben isuzu kadar kemikli araba daha hic kullanmadim her turku arazi weya binek aracini kullandim isuzu gibisini gormedim.. aracin siniri yok bir kere yolda kalma sikintiniz hic yok hararet yapmaz debriyaji siyirmaz ben 10 senede 1 kez stop lambasi degistirdigimi hatirlamam.. japonlar cok kiral yapmis arabayi ... alirken bir tek para oduyorsun aracin dis saci cok saglam we kalin darbelere karsi cok direncli.. arac her turlu dewirde kullanima acik .. her etkinize bir tepkisi war. araci hor kullanip sonra arizasi cikti demekte biraz haksizlik bence ... helede sofor kullaniyorsa nede olsa bisi olmuyor der hor kullanir sonra tabikide ariza cikarcak..
saygilar

93 ten beri isuzu çift kabin kullanırım 1994model 1999 model ve 2005 model hiç sorun yaşamadım ta ki 1 hafta önceye kadar 2005 model 3000 d max ım mazot pompasını yedi geçen sene almıştım önceden gelen bir sorunmu yoksa bendenmi kaynaklandı bilmiyorum aldığımdan beri euro diesel yakıt kullanıyorum

vayy be resmen pıck up savası olmus

l200 un arazı kabılıyetı ınanılmaz ben bole bı sey gormedım arac camuru parcalıyo
ford rangerın cok yaktıgını bılıyorum sadece her yerde aynı sıkayet var
navara ıse kocaman nıkelajlı jantları takıp sehır ıcınde yaya yaya bınmek ıcın gıbı gelıyo sehrın ası cocugu camurda ısı olmaz
hılux toyotanın gaz pedalı sancısından sonra baya gozlerden dustu arastırmalarım hep o yonde
d max cok dayanıklı dıger araclara gore az yakan hafıf arazı sartlarnda ıdeal gıbı gelıyor yanı aılecek bınılebılecek bır arac sankı

ne sınema ne tıyatro ne almede bır gece en buyuk eglencee lada nıva,vur kır parçalaaaaa arazıde ıstedıgın gıbı cıldırr

anladıgım sadece bu

;D konu biraz eski ve sanırım bütün kullanıcılar ve yorumcular benden yaş ve tecrübe olarak fazla ama anladığım şu;

kullanıcılar firma sahibi olmuş,(sanki kanımız canımız X firma diyenler var)
tecrübeler kimseyi bağlamaz olmuş sadece ondan duydum bundan duydumcular çok cesur, (bir tarafta kullandım kullanıyorum diyenleri
susturanlar )
isuzu konusunda bilgi alışverişi için ayrılan bir sayfada karalama yapmaya gelemeyen kalmamış,(bilgi için ilk yazılan mesajlara bir bakın hele
cevap alamamış bir ton mesaj varken yada uzun aralıklarla cevap bulabilmiş bu tarz ilginç)
bir firma çalışanı HELAL olsun ki adam verilerle hareket ederken ona bile bilgiçlik yapılmış, (ki bu kişi araçalarının verilerinin iyi olmadığı bir
bilgiyi sizlere açmış)

peki sonuç ??

isuzu Dmax kötü bir arazi taşıtımıdır?
arazi modifiyelerine uygunmudur?
isuzu alırsam yada sahibiyken nelerle karşılaşırım?
servis durumu nedir?
bu gereksiz tartışmalar karalamalar olmasaydı belki keyifle bindiğim aracımdan durup dururken süphelenmeyebilirdim durup dururken
acabalarım olmazdı herhalde?
''sen ranger al'' ''sen l200 ü görmemişsin'' ''alırsın ford olursun lord'' ''navaranın arka koltuğu'' edebiyatları bakalım benim bütçeme
tarzıma yaşadığım coğrafyaya kişiliğime aile yapıma zevkime beklentilerime uygunmu?
hele birde sen bizim foruma gelsene diyen arkadaşlarda var bu mahalle kavgası gibi !

biri kalkıp deseki Erkut senin ne işin var isuzu su yada ranger i navara sıyla? benim diğer yazılarıma bakarsanız toyota bu işi biliyor diyecek
kadar toyotacı ve VX100 alma niyetinde olan bir otomobil kullanıcısı eğer kıvırabilirsem yeni offroad niyetlisi bir gencim.
Bu meydan savaşını okuyana kadar başka gezenbilir forumun bir makalesinde benim gibi yeni başlayacak bir arkadaşıma çift kabinli bir dört
çeker önerilmiş acabamı dedim konularda gezinirkende şahit oldum birton sayfa gereksiz yorum okudum ama aracın yakışıklılığına offroad
ruhu katılabileceğine dair birşey okumadım bir lastik konusu oldu bir flanş birde reklam amaçlı vinç tamponu başka da birşey yok.

Zamanıma yazık oldu başka birşey değil... (son yazan lada cı da cabası) :D

warmaster' Alıntı:
;D konu biraz eski ve sanırım bütün kullanıcılar ve yorumcular benden yaş ve tecrübe olarak fazla ama anladığım şu;

kullanıcılar firma sahibi olmuş,(sanki kanımız canımız X firma diyenler var)
tecrübeler kimseyi bağlamaz olmuş sadece ondan duydum bundan duydumcular çok cesur, (bir tarafta kullandım kullanıyorum diyenleri
susturanlar )
isuzu konusunda bilgi alışverişi için ayrılan bir sayfada karalama yapmaya gelemeyen kalmamış,(bilgi için ilk yazılan mesajlara bir bakın hele
cevap alamamış bir ton mesaj varken yada uzun aralıklarla cevap bulabilmiş bu tarz ilginç)
bir firma çalışanı HELAL olsun ki adam verilerle hareket ederken ona bile bilgiçlik yapılmış, (ki bu kişi araçalarının verilerinin iyi olmadığı bir
bilgiyi sizlere açmış)

peki sonuç ??

arkadaş katılıyorum bende aynı niyetle geziniyorum forumu ama olay değişik olmuş :smiley:

isuzu Dmax kötü bir arazi taşıtımıdır?
arazi modifiyelerine uygunmudur?
isuzu alırsam yada sahibiyken nelerle karşılaşırım?
servis durumu nedir?
bu gereksiz tartışmalar karalamalar olmasaydı belki keyifle bindiğim aracımdan durup dururken süphelenmeyebilirdim durup dururken
acabalarım olmazdı herhalde?
''sen ranger al'' ''sen l200 ü görmemişsin'' ''alırsın ford olursun lord'' ''navaranın arka koltuğu'' edebiyatları bakalım benim bütçeme
tarzıma yaşadığım coğrafyaya kişiliğime aile yapıma zevkime beklentilerime uygunmu?
hele birde sen bizim foruma gelsene diyen arkadaşlarda var bu mahalle kavgası gibi !

biri kalkıp deseki Erkut senin ne işin var isuzu su yada ranger i navara sıyla? benim diğer yazılarıma bakarsanız toyota bu işi biliyor diyecek
kadar toyotacı ve VX100 alma niyetinde olan bir otomobil kullanıcısı eğer kıvırabilirsem yeni offroad niyetlisi bir gencim.
Bu meydan savaşını okuyana kadar başka gezenbilir forumun bir makalesinde benim gibi yeni başlayacak bir arkadaşıma çift kabinli bir dört
çeker önerilmiş acabamı dedim konularda gezinirkende şahit oldum birton sayfa gereksiz yorum okudum ama aracın yakışıklılığına offroad
ruhu katılabileceğine dair birşey okumadım bir lastik konusu oldu bir flanş birde reklam amaçlı vinç tamponu başka da birşey yok.

Zamanıma yazık oldu başka birşey değil... (son yazan lada cı da cabası) :D

arkadaş katılıyorum bende aynı niyetle geziniyorum forumu ama olay değişik olmuş :smiley:

Abicim kafaya koyduysan, bilgiyi donanımı aldın mı burdan zaten yeni tip bir araç alıyorsunuz gidip test edin bütçeyi
kolaçan edin devam edin. yaa nasip.

Arkadaşlar bence şu yorum sanki daha doğru olur, Bu araçların fabrika çıkış donanımları teknik bilgileri ortaya konur hangisinin artısı yada eksisi var açık ve net ortaya konur. Şimdi şu aracın çıkamadığı yere şu araç çıktı demek doğru olur mu? Çıkan yada çıkamayan araç aynı özellikleri mi var lastiği motoru özellikleri aynı mı? diyelim aynı şoför aynı mı? vs vs :smiley: kısaca araçların donanımıyla ve şoförüyle alakalı bi durum :smiley: Şunu genel olarak diyebiliriz tüm özellikler aynı ama şu daha az yakıyor veya sağlam gibi.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR