Cherokee Xj Otomatik Şanzımanı Manuele Çeviren Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yusuf ince Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 647

Yusuf ince

Yeni Üye
Cherokee xj sport otomatik şanzımanı Manuele çeviren var mı? Hangi şanzımanları önerirsiniz? Manuel verimli mi? Kaça patlar fiyatı?

Etiketler
Selamlar,

Öncelikle foruma hoş geldiniz.

Aracınıza uyumlu olarak kullanabileceğiniz şanzıman Japon üretimi olan Aisin-Warner AX15.

Piyasada aranırsa ikinci eli bulunabilir. Fakat bu değişimin çok iyi bir ustanın elinde yapılması gerekir.

Tahmini rakamları 30-40 bin TL civarındadır sanırım. Bir de bu kadar da işçilik eklerseniz yaklaşık maliyet rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Eğer hali hazırda otomatik bir aracınız varsa;

Sizin yerinizde olsaydım, şu piyasa şartlarında hiç bu kadar uğraşının içine girmezdim.

Otomatik aracımı satıp, düz viteslisini alırdım. Otomatikleri daha pahalı olduğu için üste kalan bir miktarla da

yeni aracın varsa eksiklerini giderirdim.

Selamlar,

Öncelikle foruma hoş geldiniz.

Aracınıza uyumlu olarak kullanabileceğiniz şanzıman Japon üretimi olan Aisin-Warner AX15.

Piyasada aranırsa ikinci eli bulunabilir. Fakat bu değişimin çok iyi bir ustanın elinde yapılması gerekir.

Tahmini rakamları 30-40 bin TL civarındadır sanırım. Bir de bu kadar da işçilik eklerseniz yaklaşık maliyet rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Eğer hali hazırda otomatik bir aracınız varsa;

Sizin yerinizde olsaydım, şu piyasa şartlarında hiç bu kadar uğraşının içine girmezdim.

Otomatik aracımı satıp, düz viteslisini alırdım. Otomatikleri daha pahalı olduğu için üste kalan bir miktarla da

yeni aracın varsa eksiklerini giderirdim.
Tesekkürler.
Şanzıman ile alakalı olarak bnm otomatik şanzıman çok ısındığında genelde fazla yokuş yukarı gittikten sonra boşa döner gibi oluyor lakin kontak aç kapa yapınca düzeliyor hemen. Ustalar şanzıman baskı balata yakmış vs diyo arata p0507 şanzıman mesefa sensör hatası okuttum pc de

Tesekkürler.
Şanzıman ile alakalı olarak bnm otomatik şanzıman çok ısındığında genelde fazla yokuş yukarı gittikten sonra boşa döner gibi oluyor lakin kontak aç kapa yapınca düzeliyor hemen. Ustalar şanzıman baskı balata yakmış vs diyo arata p0507 şanzıman mesefa sensör hatası okuttum pc de
Kontak aç kapa yaparak düzelmesi bir süre daha devam edebilir ama yakın bir zamanda işe yaramamaya başlayabilir.

Önlemini almak yada aracı değiştirmek mantıklı seçim olur 🙂

Bu arada p0507 arıza kodu ile alakalı bir araştırma yaptığımda şanzıman dışında karşıma şu sonuçlar çıktı.

Şanzımanda belli ki bir sorun var ama aldığınız arıza kodu aşağıdaki unsurlar ile alakalı olabilir.

1. Yüksek İdil Hızı: Bu hata genellikle otomobilin rölanti hızının normalden daha yüksek olduğu durumlarda ortaya çıkar. Bu, gaz kelebeği, hava kontrol valfi veya rölanti hızı kontrol valfi gibi bileşenlerin arızalı olduğu anlamına gelebilir.
  2. Emme Sızıntısı: Emme manifoldundaki sızıntılar, hava-yakıt karışımını etkileyebilir ve rölanti hızını yükseltebilir.
  3. Hava Akışı Sensörü Sorunları: Hava akışı sensörü, motorun alması gereken hava miktarını belirler. Bu sensörün yanlış çalışması veya bozulması rölanti hızını etkileyebilir.
  4. Gaz Kelebeği Sorunları: Bozuk bir gaz kelebeği, rölanti hızının kontrol edilmesini zorlaştırabilir ve P0507 hatasına yol açabilir.
  • Rölanti hava kontrol valfi (IAC) arızalı olabilir.
  • Valfin kablolarında veya bağlantı noktalarında sorun olabilir.
  • Valfin kirlenmesi veya tıkanması olabilir.
  • Vakum kaçağı olabilir.
  • Gaz kelebeği konum sensörü arızalı olabilir.
  • ECU arızalı olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR