Çadır Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 321,051
Ynt: Çadır Seçimi

Rtv kanalında izlemiştim .-20 derece Rusya soğuğunda çadırın içerisinde camdan soba var ve onu yakıyorlar boru üstteki acık yerden cıkıyor ve o soğukda mayoyla oturuyorlar çadırın içinde

Var mıdır böyle çadır Türkiye de ?

Etiketler

Herkese Selamlar ,

Kendime 3 kişilik , 5 mevsimlik bir çadır bakıyorum . Yaklaşık 1 hafta kadar oldu verebiliceğim ücret 400 tl civarını yanı +50 -50 fark etmez .
2 model arasında kaldım arkadaşlar bunların arasında hangisini seçmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim ,

Diğer açılmış olan konulara baktım ama bir sürü çadır söylenmiş birisi iyi demiş biriside kötü demiş yani sonuçta bu çadırlar herkse göre aynı özellikleri gösteren şeyler kişiden kişiye göre özellikleri değişmiyor . Onun için bu konuda öyle bilgilendirmeler olmazsa sevinirim .

Önerebiliceğiniz ya da bunlardan daha iyi oldugunu dusundugunuz cadırlar varsa tavsiyelerinizi alabılırım ...

1 -) http://www.amazon.com/gp/product/B001H55L5Q/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=AQPARZ8V797I1

2-) http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=171&id=6019#sekme

Herkese Saygılar ...

Doğukan merhaba everestte baktığın çadır 5 mevsim geçiyor ama 5 mevsimi çıkarmaz bende ilk zamanlarda troll-b modeline bakmıştım 5 mevsim yazıyor ama çıkarmaz dediler.Şimdi ferrino snowboand 2 çadırı alacağım 5 mevsim para biriktirme aşamasındayım linkini veriyorum

http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=171&id=7335

bu çadırı 700 e bıraktılar ama yurt dışından bakıyorsan mountain hardwear lara bakmanı öneririm.Tabiki gönül isterki TNF VE-25 alalım ama işte..... :-\ Ama yurt dışında fiyatlar fena değil iyi araştır karar verirsen alma haa..Konuştuğumuz gibi yapalım.Bende saat buldum pusudayım :smiley:

Merhaba sevgili doğaseverler,

Ankara'dan yazıyorum,alabılecegımız cadır markaları 3-4 tane ile sınırlı, ilk 2 sırada Marmot ve Ferrino geliyor.Çadırı doğa yürüyüşlerinde (babam) ve bisiklet turlarında (ben) kullanmak için almayı istiyoruz.Bizim için çadır tercihimizde ilk sırada hafiflik geliyor,ardından su geçirmemezlik.2 kişilik bir çadır düşünüyoruz.Sonuçta sadece tek kişi kullanacak.

Ankara Adrenalin'den Marmotlara mı, Ankara Bahriyeli'den Ferrinolara mı bakmam gerekiyor.Tşk.

Dağhan' Alıntı:
Rtv kanalında izlemiştim .-20 derece Rusya soğuğunda çadırın içerisinde camdan soba var ve onu yakıyorlar boru üstteki acık yerden cıkıyor ve o soğukda mayoyla oturuyorlar çadırın içinde

Var mıdır böyle çadır Türkiye de ?

Merhaba,

bu tarz çadırları standart olarak bulmak pek mümkün değildir ama modifiye edilebilir.

Çadır içi ısıtma için benim tavsiyem küçük lüks lambaları olabilir tabii ki çok dikkatli kullanmak şartı ile.

http://www.toroskamp.com/product.php?id_product=96

kısa sürede çadırın içini ısıtıyor ancak dikkat etmek gereken bazı hususlar var; çadırın yüzeyine çok yaklaştırmamak, uyku tulumu, kaz tüyü mont vb gibi malzemelere yakın tutmamak bunlardan birkaçı. kısa sürede etkileyici bir sıcaklık elde edersiniz çadırın içinde.

Bunun dışında açık ocak ateşi, mum gibi şeyleri yakmayı tercih ve tavsiye etmem.

Şevket' Alıntı:
Merhaba sevgili doğaseverler,

Ankara'dan yazıyorum,alabılecegımız cadır markaları 3-4 tane ile sınırlı, ilk 2 sırada Marmot ve Ferrino geliyor.Çadırı doğa yürüyüşlerinde (babam) ve bisiklet turlarında (ben) kullanmak için almayı istiyoruz.Bizim için çadır tercihimizde ilk sırada hafiflik geliyor,ardından su geçirmemezlik.2 kişilik bir çadır düşünüyoruz.Sonuçta sadece tek kişi kullanacak.

Ankara Adrenalin'den Marmotlara mı, Ankara Bahriyeli'den Ferrinolara mı bakmam gerekiyor.Tşk.

Merhaba Şevket bey,

Eğer ayrı ayrı olarak kullanacaksanız benim size tavsiye Marmot Eos 1P olacaktır. 1,5 kilo ağırlığı ile hem kamp hem de bisiklet turlarında gayet başarılıdır. Çift tenteli ve yüksek su geçirmezlik değerlerinin olması da cabası. Fiyatı, yanlış hatırlamıyorsam, 220 € gibi birşey olması gerekiyordu. Emsallerine göre pahalı gözükse de verilen rakamı kısa sürede amorti edecek bir çadırdır.

Sevgiler.

Gozak' Alıntı:
Merhaba Şevket bey,

Eğer ayrı ayrı olarak kullanacaksanız benim size tavsiye Marmot Eos 1P olacaktır. 1,5 kilo ağırlığı ile hem kamp hem de bisiklet turlarında gayet başarılıdır. Çift tenteli ve yüksek su geçirmezlik değerlerinin olması da cabası. Fiyatı, yanlış hatırlamıyorsam, 220 € gibi birşey olması gerekiyordu. Emsallerine göre pahalı gözükse de verilen rakamı kısa sürede amorti edecek bir çadırdır.

Sevgiler.

Tşkler bilgi için bu çadırada bakacağız.

Arkadasımla beraber north face assault 22 5 mevsim çadır aldık ı hafta kış kampında kullandık 2.5 kg yuksek irtifa ve tek tente 6000-8000 metrede kullanılabiliyor yalnız tek eksi yanı 999 tl olması

arkadaşlar 4 kişilik mevsimlik,kolay kurulumlu bir çadır tavsiyesi istiyorum.
belimde fıtık olduğu için otomatik çadır da olabilir.
şimdiden teşekkürler.

juve' Alıntı:
Arkadasımla beraber north face assault 22 5 mevsim çadır aldık ı hafta kış kampında kullandık 2.5 kg yuksek irtifa ve tek tente 6000-8000 metrede kullanılabiliyor yalnız tek eksi yanı 999 tl olması

Bu tarz ürünlerin eksisini alırken artısını ise 10-15 sene sonra görürsünüz genelde ;)

Şevket' Alıntı:
Bilgilerini paylaşan doğaseverlere teşekkürler.Büyük ihtimalle Marmot Twilight 2p çadır alacağız.Ancak son olarak merak ettiğim 2 şey daha var.

Marmot un Distribütörü hangi firmadır?

Son olarak şu çadırıda sormak istiyorum Vaude Taurus I . http://www.vaude.com/epages/Vaude-de.sf/secknk9S_Yj6VE/?ObjectPath=/Shops/Vaude/Products/15742/SubProducts/157424000 Marmot Twilight ile fiyatları aynı ağırlıkları aynı .Teşekkürler.

Merhaba Şevket bey

Marintek'in türkiye distribütörü Marintek Doğa Sporları Malzemeleri A.Ş. dir.

Saygılar.

Marmot Twilight 2P çadır aldık. Agırlıgı 2.6 kg verilmesine ragmen gercek agırlıgı 2.9 kg :smiley:

Kurulumu cok kolay,evin içinde ilk denemizde kısa bır surede kurduk.Dısarda kurdugumuzda fotolarını ekleyecegım.

Mat konusunda Thermarest mat almaya karar vermıstık.Ancak bu marka matların Large boyutlu (196cm) olanlarını alpinist turkıyeye getırmıyormuş(her nekadar sitelerinde Large olanlar satısta gorunsede oyle bir ürün kesinlikle getirilmemiş ve getirmeyeceklerini soyledıler) ne kadar güzel bir distrıbutor anlayışı.En fazla 1.83cm lik olanları var.

o yuzden 25 TL ye 190cm lik normal mat alacagım.Boyum 192cm

Aldıgımız çadırın altlıgı olmasına ragmen ,daha kalın bir altlık yaptırmaya karar verdik.Ankara denizciler caddesindeki çadırcılardan 15 tl ye güzel bir altlık yaptırdık.Yapanın ellerine sağlık.

2e2qeqd.jpg

2q07sbo.jpg

205cz9d.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

SON KONULAR

Geri