Biraz da Gülelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,683

Etiketler
Ynt: Biraz da Gülelim

ÜNLÜ KARAKTERLERE NE OLDU ….?

ROBİNSON CRUSOE
Fırtınaların batırdığı bir gemiden dalgarın ıssız bir adaya sürüklediği kahramanımız kurtarıldıktan sonra
ilk olarak '' vahşi doğada hayatta kalmanın sırları '' adlı bilimsel bir kitap yazdı ve zengin oldu . Daha sonra
ben yokken bu dünyayı ne hale getirmişsiniz içine etmişsiniz lan diyerek kurtarıldığı adaya geri döndü .
Bir müddet sonra adanın etrafını saran çöpleri ve pet şişeleri gören Robin bu duruma daha fazla dayanamayarak
son olarak bedenim bari ziyan olmasın diyerek kendini köpekbalıklarının önüne atıp intihar etti .

RED KİT
Vahşi Batı'nın bu gözü pek kovboyu, Dalton Kardeşlerin ortancalarından Vilyım'la
uygunsuz bir pozisyonda yakalandı. Sevenleri tarafından linç edilmek istenirken son anda kaçmayı başaran Red,
1895 yılında atı Düldül'ü Masaçuset Sucuk Pastırma ve Et Mamulleri Fabrikasına satarak küçük bir kanoyla
Amerika'dan Malezya'ya kaçtı. Bir daha da izine rastlanamadı.

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ
Kırmızı Başlıklı Kız,Anneannesini yiyen kurtla, bu vahim olaydan 5 yıl sonra sade bir törenle evlendi.
Dünyaevine nikahtan giren Kırmızı Başlıklı Kızın bu mutlu evlilikten Bobi, Tobi ve Hüsrev adlarında 3 eniği oldu.
Eşinin anneannesini yediği için vicdan azabı çeken hain Kurt, sonunda tiner ve bali batağına düşerek öldü .

PAMUK PRENSES
Kendini öperek uyandıran beyaz atlı prensin azılı bir beyaz kadın simsarı olduğunu öğrendiğinde
onun için artık çok geçti. Avrupa'da pek çok pavyon ve randevuevinde çalıştıktan sonra "Smooth on the Water"
yani "Koy Koy Suyundan da Koy Koy" adlı bir kitap yazarak Orta Çağ Avrupasının fuhuş alemini anlattı.

PETER PAN
Havada uçan, karada kaçan bu kahramanımız uçmak ve kaçmakla bir yere varamayacağını
anlayarak tövbeye geldi. Mistik Doğu'yu merak ederek yollara düşen genç adam, gezisinin Anadolu durağında
çok etkilendiği yurdumuza yerleşme kararı aldı. Erciş Pan Turizmin de kurucuları arasında yer alan Peter Pan,
birkaç yıl sonra Hac farizasını yerine getirmek için gittiği kutsal topraklarda, taşlanan şeytandan seken irice
bir taşın omurilik soğanını ezmesi sonucu hayatını kaybetti. Kabri, Şattülarap'tadır.

PEMBE PANTER
Şanlı panter ırkının karizmasını aleme papyon ettiği ve atalarının adını lekelediği iddiasıyla Kara
Panterler Örgütü tarafından sokak ortasında hunharca parçalanarak öldürüldü. Sağlığında pembe rengi yüzünden,
şööle bööleymiş, yumurtaymış, cillopmuş, karpuzmuş, hötöröfmüş gibi iddialarla karşı karşıya kalan Pembe
Panter aynı zamanda Mazlum-Der Kuzey Amerika Şubesi üyesiydi.

HEİDİ
Çizgi filmde Dedesi rolünde oynayan ak sakallı, nur yüzlü, tevekkül adamı kisvesine bürünmüş
ihtiyar oyuncu Hans Manfred Singer tarafından mesajlı tacize uğradığı iddiasıyla film şirketiyle
olan anlaşmasını feshetti. İhtiyar Oyuncu her ne kadar, "O mesajları, kendisini torun rolüne
motive etmek için ben gönderdim. Bunu Peter'e de yaptım, Klara'ya da, öbür kızlara da" dediyse
de kimseyi inandıramadı. Genç ve çıtır formatındaki Heidi, 1975 yılında Almanya'da yaşayan
Becayiş İstempele adlı Pülümürlü bir gurbetçimizle evlenerek Türkiye'ye yerleşti. "Ömercik Aslan Parçası",
"Kezban Paris'te" ve "3 Süpermenler İsmail Dürüt'e Karşı" gibi filmlerde yardımcı kadın oyuncu rollerine
çıktığında ise o eski şöhretinden eser kalmamıştı. Heidi, 1983 yılında Şile'deki evinde, 5 numara örgü şişini
şah damarına sokarak intihar etmiş olarak bulundu.

KELOĞLAN
Can Kızla evlendikten 3 yıl sonra şiddetli geçimsizlikten ayrıldılar. "Benzini Şelden, Akılı Kelden"
düsturunun yaratıcısı olan Keloğlan, kahramanlık dünyasından ayrıldıktan sonra bozacılık, şıracılık, tellaklık"
gibi işlere girip çıktı. Bir dönem Yeniçeri Ocağına kaydını yaptıran kahramanımız, Fındıkkurdu 1 adlı askeri
tatbikatta kafasına mancınık taşı çarpmasıyla eğitim zaiyatı oldu.

CİN ALİ
Asıl adı Fehim Bilgeyts'tir. Çizgi diziden ayrılmasının ardından, "Bunca Yıl Nasıl Çiroz Kaldım"
adlı bir diyet kitabı yazdı. Bu eseri, dönemin Hükümeti tarafından toplatılan Fehim Bilgeyts, İstanbul DGM'
de yargılanarak cezaevine konuldu. Cin Ali dizisinde oynadığı yıllarda, rol arkadaşı olan Karagözlü Kuzu'yu
mangal yaparak eşini dostunu rakı alemine çağırdığı ve dostunun derisini Türk Hava Kurumu'na vermediği
iddiaları yüzünden zor durumda kaldı. Bir dönem Beşiktaş'ta futbol da oynayan Bilgeyts, daha sonra Deli
Yürek, Deli Dumrul, Baba Evi ve Ali Veli Kırtdokuz Elli gibi önemli Tv dizilerinin senaryosunu kaleme aldı.

KIZILMASKE
Ormanda 10 kaplan gücünde olduğunu ispat etmek için Şov Tv'yi arayıncaya kadar harbiden
de ormanın en kuul, en gizemli, en delikanlı şahsiyetlerinden biriydi. Yıllarca rantını yediği "10 kaplan
gücündeyim bilaaader" tribinin sonu artık gelmişti. Baseniyle beşe on dilme üzerinden 20'lik çivi söktüğünü
iddia eden Malatyalı Berber Cebrail Künefe ile karıştırılarak canlı yayında kendisinden çivileri sökmesi istendi.
Bu arada Kızılmaske zannedilerek arenaya sürülen Cebrail de kaplanlar tarafından lime lime parçalanmaktaydı.
Bu olaydan sonra bir daha insan içine çıkamayan Kızılmaske, ormanın en denyosu olarak hayvanat ve
nebatatın hafızalarına kazındı. Budur bir efsanenin çöküşü...

SÜPERMEN
Dünyayı kurtardı, kurtardı ama kendini kurtaramadı . yere iniş sırasında duramayınca Karabük
demir-çelik fabrikasının bacasına girdi ve bir daha çıkamadı ...

YEŞİL DEV - HULK
"madem yeşilim fotosentez yapabilirim" dedi sahra çölünde kolları açık vaziyette kavrularak öldü ...

TARZAN
Yaşlanınca Jane le beraber emekli oldu Belgrad ormanlarına yerleşti. Fakat yerleşmek için yanlış
mekan ve zamanı seçtiğini çiftleşme dönemindeki erkek ayılarla karşılaşınca anlamış oldu. allah tahsiratını affetsin

KEDİ KADIN
bir mart günü damda dolaşırken 3 erkek kedinin saldırısına uğradı. Kötü yola düştü. Daha sonra
kendisini bu hayattan kurtaran bir van kedisiyle evlendi. Şimdi hayatına ev kedisi olarak devam ediyor.

TEMEL REİS
o süper kahraman değildi, olamadı da zaten.. Yaş kemale erince ıspanakların arasında haşhaş
yetiştirip sattığı ortaya çıktı.. O çizgi filmlerdeki ultra mega şeyleri ıspanak yediği için değil, haşhaştan kafayı
bulduğu için hayal olarak gördüğü anlaşıldı.. Ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde bir odada bakıma alındı.
Saksıda çiçek yetiştiricem diye kenevir tohumu ekince elini kolunu yatağa bağladılar.. Şimdi ne halde kim bilir.

SİNDİRELLA
Prensin elindeki tek ayakkabı ile kendisini bulması sonucu prens ile evlendi .Daha sonra global kriz
ülkeyi teğet geçince kral kalp krizinden öldü .Durumu kötüleşen krallık Sindirella ' nın ayakkabı yapıp ve
prensin bunları satması sonucu yeniden eski günlerine kavuştu ama ikinci bir teğette krallık yıkıldı .
Daha sonraları Sindirella ve prens yeni kralın yanında başayakkabıcıbaşı rütbesi ile çalıştılar .

FANTASTİK DÖRTLÜ
4 ' ü de bütün fantezilerini gerçekleştirdiler . Sonunda 4 ' ü de AIDS ten öldü ...

:D

Temel, Dursun'u da almis yanina, atlamis Renault 12'sine, para kazanmaya
> Istanbul'a gelmisler.
> Istanbul'da avare avare dolasirken bir dükkan görmüsler:
> Pantolon - 5 TL
> Gömlek - 2,5 TL
> Palto - 10 TL
> Temel'de simsek çakmis !
> "Ula Tursun, bu fiyatlar harika, biz simdi burdan 100 tane pantol, 100 tane
> gömlek, 10 tane palto alsak, Trabizon'a dönsek, bunlari en az 3 kati
> fiyatina satar zengin oluruz daaa...."
> Dalmislar dükkana...
> Temel hemen atilmis:
> "Bana 100 tane pantol, 500 lira eder, 100 tane gömlek, 250 lira eder, 10
> tane de palto, 100 lira eder...", "Alin su 850 lirayi yükleyin arabaya !"
> demis.
> Dükkan sahibi sormus:
> "Siz Laz misiniz yoksa ?"
> Temel bozulmus:
> "Nerden anladin daaa ?"
> Dükkan sahibi gülümseyerek yanitlamis:
> "Kardesim bakmadiniz mi ? Burasi Kuru Temizleme Dükkani !"

Üç arkadas tren istasyonuna gitmisler. Içlerinden biri giseye yaklasip bilet almis ve trenin kalkmasina ne kadar zaman oldu sormus.
Bir saat on bes dakika...Arkadaslarina dönmüs:Daha çok var, hadi gidip su karsiki kafede çayiçelim... Oradan buradan derken lâf
lâfi açmis...Birden tren düdügüyle kendilerinegelmisler. Kosarak disari firlamislar ama,nafile...
Tren kaçmis..
Sormuslar: - Sonraki tren ne zaman?Bir buçuk saat sonra...
Yine dönmüsler kafeye. Yine çay, yine lâf ve derken yine düdük sesi. Kosmuslar ama bu defa da treni kaçirmislar.Bir saat sonra bir tren
daha varmis.
Dönmüsler kafeye... Ama bu kez uyanik duruyorlar.
Trenin sesini duyar duymaz kalkmislar ve kosmaya baslamislar. Içlerinden ikisi; biri bir vagona, digeri baska vagona zar zor yetismis... Üçüncü ise geride kalmis ve yetisememis...
Bir süre dövündükten sonra baslamis katila katila gülmeye.
Durumu gören istasyon memuru dayanamayip sormus:Hem treni kaçirdin hem gülüyorsun!
Nasil gülmeyeyim!... Onlar beni ugurlamaya gelmişlerdi..
Bir açıklama ekle
Üç arkadas tren istasyonuna gitmisler. Içlerinden biri giseye yaklasip bilet almis ve trenin kalkmasina ne kadar zaman oldu sormus.
Bir saat on bes dakika...Arkadaslarina dönmüs:Daha çok var, hadi gidip su karsiki kafede çayiçelim... Oradan buradan derken lâf
lâfi açmis...Birden tren düdügüyle kendilerinegelmisler. Kosarak disari firlamislar ama,nafile...
Tren kaçmis..
Sormuslar: - Sonraki tren ne zaman?Bir buçuk saat sonra...
Yine dönmüsler kafeye. Yine çay, yine lâf ve derken yine düdük sesi. Kosmuslar ama bu defa da treni kaçirmislar.Bir saat sonra bir tren
daha varmis.
Dönmüsler kafeye... Ama bu kez uyanik duruyorlar.
Trenin sesini duyar duymaz kalkmislar ve kosmaya baslamislar. Içlerinden ikisi; biri bir vagona, digeri baska vagona zar zor yetismis... Üçüncü ise geride kalmis ve yetisememis...
Bir süre dövündükten sonra baslamis katila katila gülmeye.
Durumu gören istasyon memuru dayanamayip sormus:Hem treni kaçirdin hem gülüyorsun!
Nasil gülmeyeyim!... Onlar beni ugurlamaya gelmişlerdi....

bunu bugün birisi şifai olarak anlattı şidi ise sizden okudum.dünya halı işte .paylaşşım şçşn teşekürler.

Nasrettin hoca birgün eşşeğini kaybetmiş,ıslık çalarak eşşeği arıyormuş.
Köylülerden biri hayırdır hocam ne iş demiş,sorma eşşeği kaybettim.Hoca bu
nasıl iş demiş köylü, ıslık çalarak eşşek mi aranır?Hoca bir bakmadığım
şu tepenin ardı kaldı eğer ordada yoksa sen o zaman gör benim halimi....

Boşanma davası

Biri 103 yaşında diğeri 98 yaşında karı koca, boşanmak için hakimin karşısına çıkmış.

Hakim üzülmüş, "Yapmayın Allah aşkına" demiş, "Seksen yıllık evlisiniz, yazık değil mi niye boşanacaksınız ? "

"Yok Hakim Bey" demiş adam "Aslında biz çoktan boşanmaya karar verdik de çocuklar etkilenmesin diye,

Ölmelerini bekledik." :D

Clinton bir gün Mübarek’i ziyaret etmiş.
“Ya, Başkan” demiş, “size çok özeniyorum. Bizde seçim sonuçları günlerce belli olamayabiliyor.
He türlü teknolojiyi kullanıyoruz ama bir türlü bu işi beceremiyoruz.
Sizde ne güzel, sonuçlar sandığın kapanmasından birkaç saat sonra belli oluyor.
Nasıl yapıyorsunuz bunu? Sizinkiler gelip bizim seçimler için de çalışsa ya” demiş.
“Hay hay” diyen Mübarek ekibini ABD seçimlerine göndermiş.
Seçimler yapılmış. Birkaç saat sonra Mısırlı seçim uzmanları sonucu açıklamışlar:
Yüzde 90 ile Hüsnü Mübarek kazandı.

başımdan geçen bir olay:
bir sabah çalıştığım eczaneyi açtım.eczanenin bitişiğinde de cep shop var.bilgisayarları aç ortalığı topla derken içeri yaşlı bir amca girdi.
yaşlı amca :kolay gelsin burası ne dükkanı?
ben : eczane amca
yaşlı amca : hıııııım.peki burda ne satılıyor?
ben : ilaç satılıyor amca,
yaşlı amca : hıımmmm dedi ve müthiş hareketi yaptı
elindeki cep telefonunu uzatarak
"bana 10 liralık kontör yükle evladım,ha bide iki tane pil ver kumandanın pili bitmiş"
amcaya durumu izah edene kadar zor sabrettim yan dükana cep shopa gönderdikten sonra gülme krizine girdim :smiley:

white lion' Alıntı:
İnsanlara "4 milyar yıldız var" dediğinizde size inanırlarken, "boya ıslak" dediğinizde neden kontrol eder.

Bebekler 2 saatte bir uyanırken insanlar neden rahat uyumayı "bebekler gibi uyumak" şeklinde tanımlar?

Engelli olimpiyatları nda "normal" insanlar için otopark var mıdır?

Hava 0 dereceyken yarın 2 kat soğuk olacaksa, hava yarın ne kadar soğuk olacaktır?

Evli insanlar daha mı uzun yaşar, yoksa hayat onlara daha mı uzun gelir?

Uzaya gitmemiz nasıl bavullara tekerlek koymayı akıl edişimizden önce oldu?

İnsanlar neden yüksek binalara çıkıp dürbünle aşağıya bakmak için para verir?

Hiç durup düşündünüz mü...

Bir ineğe bakıp "şu sallanan pembe şeyleri sıkıcam ve içinden çıkanı içicem" diyen ilk insan kimdi?

"Şu tavuğun kıçından çıkan ilk şeyi yiycem" diyen ilk insan?
Neden ekmek kızartma makinesinin ekmeği yakan bir sıcaklık ayarı hep olur?

İnsanlar saati sormak için bileklerini işaret ederken, neden tuvaletin yerini sormak için kıçlarını işaret etmezler?

Az sonra sizi muayene edeceklerini bile bile jinekoloğunuz siz soyunurken neden odayı terk eder?

Goofy ayakta dururken Pluto neden dört ayak üstünde durur? İkisi de köpek değil midir?

Mısır yağı mısırdan, zeytin yağı zeytinden yapıldığına göre, bebek yağı neden yapılır?
Domuzlar terlemezken insanlar neden "Domuz gibi terledim" derler?
Asansör düğmesine birden fazla kez basmak asansörü daha hızlı getirir mi?

süper ya bayıldım :smiley:

mübarek bakalım şimdi nasıl bir tahminde bulunacak.bekleyelim .inşaallah orada pek bir gargaşa olmadan durum olumlu ve iyilik adına sonuclanır.

FıKrA:smiley:))
ASLAN VE İNEK:smiley:
Bir gün aslanla öküz beraber takılıp kafa çekmeye başlamışlar.
Asl...an saate bakmış:
-Oooo çok geç olmuş benim gitmem gerek demiş.
Öküz:
-Otur işte daha yeni geldik biraz takılır gideriz demiş.
Aslan:
- Yok ben kalkayım demiş evde hanım merak eder şimdi demiş.
Öküz:
- Sen ki koskoca ormanların kralısın bütün hayvanlar senden korkar, sende hanımdan mı korkuyorsun deyince Aslan cevabı patlatmış:
- Öküzzzz beni evde bekleyende aslan, senin ki gibi inek değil.:smiley:

Bir karı kocanın aynı gün günlüklerine yazdıkları

Kadının Günlüğüne yazdıkları:
Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü
kadar
mutluyum. Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir
erkek,cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var. Bugün
Cumartesi,bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek olan
pastırmalı Kurufasulye ile pilav yapıyorum. Pişti,
demleniyor.Banyo
yaptım, en sevdiği kıyafeti giydim. Yemekten sonra, şöminenin
karşısına bir şişe kırmızı şarapla uzanacağız... Eve geldi
sonunda.
Beni öpüşü biraz soğuktu, aklı başka yerde sanki. Aman Tanrım,
yoksa? Tüm cilvelerime rağmen, bana yanaşmadı. Arkadaşlarıyla ne
yaptığını sordum,
ağzında birşeyler Geveledi. Yemekte biraz keyfi
yerine gelir gibi oldu, ama hala dalgın,hala uzak,hala kabuğuna
çekilmiş. Herhalde ÖTEKİNİ düşünüyor.Benden genç mi acaba?
İşyerindeki sarışın pazarlama temsilcisi olmasın? Şöminenin
karşısında şarabımızı yudumlarken, artık dayanamadım 'neyin var?'
diye sordum. Gülümsedi, zoraki bir gülümseme, acı dolu, uzaklık
dolu.. 'Yok birşeyim' diye geçiştirdi. O gürül gürül yanan aşkın
bu
kadar çabuk biteceğine inanamıyorum, daha dün bana ebediyete
kadar
benimle olmak istediğini söylüyordu. Bugün aramızda iletişim
kopukluğu başladı bile.Belki de kilo alıyorum. Çok mu vır vır
yapıyorum? Elini tuttum. Elimi okşadı,ama eller hissiz, parmak
uçları soğuk... Stepe başlasam? Çocuk istesem? Yalan, yalan,
yalan.
Kendimi kandırmaktan başka bir şey değil bunlar.
Bitti...Bittti...Bitti. Tanrım, ölmek istiyorum. Kendimi son kez
onun kollarına attım. Ağlaya ağlaya uykuya dalmışım.

Kocanın Günlüğüne yazdıkları :
Öff be, FENERBAHÇE şampiyon olamadı. Ama, kuru fasülye güzeldi.

MUTLU BEBEK
İki gay birlikte yaşamaktadır. Her şey çok iyi gitmekte oldukça iyi geçinmektedirler. Sonunda evlenmeye karar verirler. Evliliklerinde oldukça mutludur ancak tek bir dertleri vardır oda çocuk sahibi olamamak. Bu onları yiyip bitirmektedir. Birgün akıllarına bir fikir gelir kiralık bir anne bulacaklar spermlerini birleştirerek mikro enjeksiyon yöntemi ile hamile bırakacaklardır. Operasyon gerçekleşir ve bebeklerinin doğumunu beklemeye başlarlar. Doğum günü gelmiştir ve her ikiside heyecanla hastane koridorunda beklemektedir.
Sonunda hemşire gelir ve;
- ''Müjde nur topu gibi bir oğlunuz oldu'' diyerek mutlu haberi verir. Çok heyecanlanan gay'ler bir an önce bebeklerini görmek isterler ve yeni doğan bebeklerin olduğu bölüme hemşire ile birlikte giderler. Fakat bütün bebekler feryat fiğan ağlamakta ancak bir bebek mutluluktan uçarcasına gülücükler atmaktadır. Heyecanla hemşireye bebeklerinin hangisi olduğunu sorduklarında,
hemşire;
- ''Gülen bebek sizinki'' der.
Şaşıran gay'ler;
- ''nasıl olur bütün bebekler ağlarken bizim bebeğimiz gülüyor'' der. hemşire;
- ''Kıçındaki dereceyi çekeyim siz o zaman görün ağlamak nasıl oluyor''..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

SON KONULAR

Geri