Biraz da Gülelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,073
Ynt: Biraz da Gülelim

oort cloud' Alıntı:
ÇOK DEĞERLİ DEYİŞLER :D

> paran varsa range rover, paran yoksa game over

> google earth'de kabe'yi bulup, mouse ile etrafında 7 kere dönsek hacı olur muyuz ?

> 'aşk, ilkokulda komedi; ortaokulda trajedi; lisede dram; imam hatipte haram

> sonunda şans bana güldü ama kıçıyla ..
>
> sen vodafone gibi anı yaşarken, ben turkcell gibi seni her yerde çekemem'
>
> beni bu saatten sonra hüsnü bile şenlendiremez

> beni hayatta bir kişi anladı , o da yanlış anladı

> gelirken bi 70 lik al kardesim de basımızda bi büyük bulunsun

> milli piyango gibiyim herkese vurmam

> ve tanrı kadını yarattı ama erkek '' allah yarattı '' demedi
>
> türk kızlarıyla hint kızları birbirine çok benzer, ikisi de öküze tapar
>
> ''iki tost ekmeği kadar yakındık. Ta ki aramıza kaşarlar girene dek
>
> > san marino kalecisi kadar caresiz, defansı kadar umutsuz, forveti kadar yalnızım.."
>
> ''yediğim salatada bile seni arar oldum. bir hıyarın eksikliği bu kadar mı belli olur''

> üşüdüysen üstüne google earth"
ya bunlar süper olmuş hele şu türk kızlarıyla hint kızları varya.. :D

Etiketler

Allah ta sizi güldürsün be....eski yeni hatıralar yol yazıları arabesk vs akla hertürlü zerzevat geldi gitti.sağolun.....

KARŞIT ATA SÖZLERİ

'İyi insan lafın üstüne gelir' / 'İti an çomağı hazırla'
'Damlaya damlaya göl olur' / 'Taşıma suyla değirmen dönmez'
'Fazla mal göz çıkarmaz' / 'Azıcık aşım ağrısız başım'
'Kervan yolda düzülür' / 'Bu günün işini yarına bırakma
'Söz gümüşse, sükut altındır' / 'Sükut ikrardan gelir'
'Harama uçkur çözülmez' / 'Güzele bakmak sevaptır'
İki gönül bir olunca samanlık seyran olur' / 'İki çıplak bir hamama yakışır' Aç ayı oynamaz
'Bülbülün çektiği dili belası' / 'Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp'
'Eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşektir' / 'Ye kürküm ye'
'Eğri otur doğru söyle' / 'Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar'
'Düşenin dostu olmaz' / 'Dost kara günde belli olur'
'Ava giden avlanır' / 'Atın ölümü arpadan olsun'
'Erken kalkan yol alır ' / 'Acele işe şeytan karışır'
'Birlikten kuvvet doğar' / 'Körler sağırlar, birbirlerini ağırlar'
'Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır' / 'Lafla peynir gemisi yürümez'
'Gün ola harman ola' / 'Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir'
'Zararın neresinden dönülse kârdır' / 'Gelen gideni aratır'
'İyilik yap denize at' / 'Merhametten maraz doğar'
'Yüzü güzel olanın huyu da güzel olur' / 'Yüzü güzel olanı değil huyu güzel olanı sev'
'Akıl akıldan üstündür' / 'Aklın yolu birdir'
'El elden üstündür' / 'Alet işler el övünür'
'Acı patlıcanı kırağı çalmaz' / 'Yaşın yanında kuru da yanar'
'Zorla güzellik olmaz' / 'Zora dağlar dayanmaz'
'Öfke baldan tatlıdır' / 'Öfke ile kalkan zararla oturur'
'İşleyen demir ışıldar' / 'İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur'
'İnsan kıymetini insan bilir' / 'İnsanoğlu çiğ süt emmiş' İnsan insanın kurdudur
'Anasına bak kızını al, kenarına bak bezini al' / 'Beş parmağın beşi birbirine benzemez'

DAMIZLIK

Çiftçi komşu çiftliğe gitmiş, zili çalmış, kapıyı 9 yaşlarında bir oğlan çocuğu açmış, "Baban evde mi?.." diye sormuş sinirli bir şekilde,
'Hayır efendim.. demiş çocuk, "Kasabaya gitti.."
" O zaman annen ?.."
" O da babamla gitti efendim.."
" Ağabeyin Howard?.. O burada mı?.."
" O da annem ve babamla gitti efendim.."
Çiftçinin ilk sorularından itibaren yerinde duramayıp tepinip durduğunu gören oğlan "Sizin için ne yapabilirim efendim?.." diye sormuş nazikçe, "Alet edevat ödünç alacaksanız yerlerini biliyorum.. Veya babama mesajbırakabilirsiniz. ."
" Ben.. Ben babanla önemli bir konu görüşecektim.." demiş çiftçi,
"Ağabeyin Howard'la ilgili.. Kızımı hamile bırakmış.."
"Onu babamla konuşmalısınız efendim.." demiş oğlan,
"Size belki yardımı dokunur diye söyleyeyim, babam boğası ile çiftleşme için
150, domuzu için 50 dolar alıyor..
Ağabeyim için ne ister gerçekten bilmiyorum.. !"

:D

white lion' Alıntı:
KARŞIT ATA SÖZLERİ

'İyi insan lafın üstüne gelir' / 'İti an çomağı hazırla'
'Damlaya damlaya göl olur' / 'Taşıma suyla değirmen dönmez'
'Fazla mal göz çıkarmaz' / 'Azıcık aşım ağrısız başım'
'Kervan yolda düzülür' / 'Bu günün işini yarına bırakma
'Söz gümüşse, sükut altındır' / 'Sükut ikrardan gelir'
'Harama uçkur çözülmez' / 'Güzele bakmak sevaptır'
İki gönül bir olunca samanlık seyran olur' / 'İki çıplak bir hamama yakışır' Aç ayı oynamaz
'Bülbülün çektiği dili belası' / 'Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp'
'Eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşektir' / 'Ye kürküm ye'
'Eğri otur doğru söyle' / 'Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar'
'Düşenin dostu olmaz' / 'Dost kara günde belli olur'
'Ava giden avlanır' / 'Atın ölümü arpadan olsun'
'Erken kalkan yol alır ' / 'Acele işe şeytan karışır'
'Birlikten kuvvet doğar' / 'Körler sağırlar, birbirlerini ağırlar'
'Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır' / 'Lafla peynir gemisi yürümez'
'Gün ola harman ola' / 'Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir'
'Zararın neresinden dönülse kârdır' / 'Gelen gideni aratır'
'İyilik yap denize at' / 'Merhametten maraz doğar'
'Yüzü güzel olanın huyu da güzel olur' / 'Yüzü güzel olanı değil huyu güzel olanı sev'
'Akıl akıldan üstündür' / 'Aklın yolu birdir'
'El elden üstündür' / 'Alet işler el övünür'
'Acı patlıcanı kırağı çalmaz' / 'Yaşın yanında kuru da yanar'
'Zorla güzellik olmaz' / 'Zora dağlar dayanmaz'
'Öfke baldan tatlıdır' / 'Öfke ile kalkan zararla oturur'
'İşleyen demir ışıldar' / 'İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur'
'İnsan kıymetini insan bilir' / 'İnsanoğlu çiğ süt emmiş' İnsan insanın kurdudur
'Anasına bak kızını al, kenarına bak bezini al' / 'Beş parmağın beşi birbirine benzemez'

Yukardaki sözlerden karşıt anlam taşıyanların sayısını inceledim.Aslında 11 tanesi karşıt anlam içeriyor ya da aynı olay durum ya da olguda birbirine ters düşüyor :smiley: Teşekkür ederiz ziihin jimnastiği yapmamızı sağladığınız için :smiley:

lizz' Alıntı:
Yukardaki sözlerden karşıt anlam taşıyanların sayısını inceledim.Aslında 11 tanesi karşıt anlam içeriyor ya da aynı olay durum ya da olguda birbirine ters düşüyor :smiley: Teşekkür ederiz ziihin jimnastiği yapmamızı sağladığınız için :smiley:
lizz hanım birazda dikkat etmeyin yahu ;) çok dikkatlisiniz :eek:
rica ederiz. :smiley:

HERKESE GÜNAYDIN...

Sen verdikçe dost görünen çok olur.
İste de gör hepsi birden yok olur !
Sen kendi kendine yetmeyi öğren,
Tüm dünyanın malına gönlün tok olur. . .

(Hz. Mevlana

Çocuklar büyüyüp ,hayatın gerçekleri ile ilgili bazı sorular sormaya başlayınca bizim de canımız sıkılır .Yetiştirilme tazımızdan mı yoksa bazı gerçekleri kabul edemeyişimizden midir ,bazı sorulara cevap vermek istemeyiz .Onların etrafından yanlış bir şeyler de öğrenmesini de kabul edemez ,onları bir şekilde eğitmek isteriz .İşte karşımızda güzel bir örnek ;

Eğitim Şart

Çocuk : Baba, sevişmek neden eğlencelidir?
Baba : Sevişmek sana aynı, parmağınla burnunu karıştırmak gibi bir duygu verir, bu yüzden çok zevklidir.
Çocuk : Peki kadınlar neden erkeklerden daha çok zevk alırlar?
Baba : Burnunu karıştırdığında burnun mu yoksa parmağın mı daha mutlu olur?
Çocuk : O zaman kadınlar neden tecavüze uğramaktan bu derece nefret ederler?
Baba : Tecavüze uğramak, yolda yürürken birinin gelip burnunu karıştırması gibidir. Bu hoşuna gider miydi?
Çocuk : Hımm.. Kadınlar neden adet günlerinde seks yapmazlar?
Baba : Burnun kanarken burnunu karıştırır mısın? Onun gibi bişii.
Çocuk : Erkekler neden sevişirken prezervatif takmaktan hoşlanmazlar?
Baba : Elinde eldiven varken burnunu karıştırmaktan zevk alır mısın oğlum?
Çocuk : Baba, sana ooohaaaa demek istiyorum, süpersin yaaa! *

:D :D :D

Kayserili, siyah sutyen almak için girmiş musevinin dükkanına. Paranın kokusunu alan musevi, az kaldığını iddia ederek, tanesini 40 dan vermiş.
Kayserili, 6 tane alıp, birkaç gün sonra tekrar dönmüş, bu sefer 2 düzine istemiş.. Bu sefer musevi tanesini 50 den satmış.

Aradan 1 ay geçmiş, gittikçe mal bulamayacağını sanan Kayserili, geri kalanı 75 den kapatmış.

Sonunda musevi merak edip, bu kadar sutyeni ne yaptığını sormuş ona!

Kayserili cevap vermiş, hiç Vallah ben ikiye kesiyor, minik takkeler yapıyor, sonra da bunları musevilere tanesi 100 den satıyorum demiş!!! :smiley:))

oort cloud' Alıntı:
Çocuklar büyüyüp ,hayatın gerçekleri ile ilgili bazı sorular sormaya başlayınca bizim de canımız sıkılır .Yetiştirilme tazımızdan mı yoksa bazı gerçekleri kabul edemeyişimizden midir ,bazı sorulara cevap vermek istemeyiz .Onların etrafından yanlış bir şeyler de öğrenmesini de kabul edemez ,onları bir şekilde eğitmek isteriz .İşte karşımızda güzel bir örnek ;

Eğitim Şart
....
.............
Çocuk : Baba, sana ooohaaaa demek istiyorum, süpersin yaaa! *
:D :D :D

Paylaşım için tşk ... :D

Ders alınacak çok fıkra var :smiley: ;) :D 8)

Kurt yeni büyüyen yavrularını almış ve bir tepeye çıkmışlar... Aşağıda sürüyle koyun yayılmakta...
Yavru kurtlar soruyor:Baba bu sürü neyin nesidir?
Baba kurt: “Onlar bizim yiyerek hayatımızı idame ettireceğimiz canlı varlıklardır...”
- Peki baba, şu bize benzeyen yaratıklar nedir?
Baba kurt cevaplandırır: Evlatlarım onlara köpek denir, hem yerler hem de bizim yememizi sağlarlar...
- Ya şu sipsivri duran kim olur?
- Ona çoban derler... Ne kendileri yer, ne de bize yedirirler...
Ders böylece tamamlanır...

Günümüzde maalesef birçok yönetici, başkan hem kendileri yer hem beş para etmez yalakalarına yedirir milletin paralarını...
Gerçi hayatda ders bitmez, İnsanoğlu sürekli gaflet içerisindedir. Ye kürküm ye hikayeside meşhurdur ya.....

Hoca günlerden bir gün şehre iner ve yolu aşevlerinin ve lokantaların bulunduğu meydana çıkar.
Kokular karşısında sermest olur.
Geçerken nefis kokuların etkisinde kalır ve bir süre oracıkta oyalanır ve bu kokuları koklar.
Kokular insanı elbette ki tahrik eder.
Fakat Hoca her ne sebeple ise parasına kıyıp aşevinden karnını doyurmaz lakin lokantanın önünde duruşu ve ağır adımlarla ilerleyişi lokantacının dikkatini çekmiş olmalı ki tam çekip gitmek üzereyken Hoca’ya seslenir:
Hocam hani ücretiniz? Hoca etrafına bakınır ve lokantacının bu münasebetsiz talebini anlayamaz ve ne ücreti oluğunu sorar.
Lokantacı ‘Hocam ne ücreti olacak yemekleri kokladınız ve onun parasını istiyorum işte’ diye diklenir ve karşılık verir.
Hoca münasebetsiz bir belaya çatmıştır. ‘Olur mu öyle şey canım!’ dese de meseleyi geçiştiremez ve bu acar ve pişkin lokantacının pençesinden yakasını kurtaramaz.
Parayı da ödemez.
Bunun üzerine kadının huzuruna çıkarlar.
Kadı meseleyi mütalaa eder ve Hoca’nın alacak talebi karşısındaki savunmasını ister.
Hoca da çil çil akçeleri şıkırdatarak karşılık verir ve ‘ben de yemek kokusuna karşılık ve ücret olarak akçe seslerini teklif ediyorum, veriyorum’ der ve kadı bu karşılığı yeterli bularak duruşmayı Hoca lehinde karara bağlar.

Cahız Horasan Valisine atfen anlatır.

Mutezile mezhebinin imamlarından ve ileri gelenlerinden ve Osmanilerden (Hazreti Osman taraftarı) olan Amr İbni Bahr el Cahiz, Buhâlâ (Cimriler) adlı eserinde bu vakayı anlatır.
Bir şair Horasan valisini tantanalı bir şiirle metheder.
Bunun üzerine vali katibine ve özel kalemine, şaire 10 bin dirhem atiye/bahşiş vermesini emreder.
Bunun üzerine şairin kalbi duracakmış ve yerinden fırlayacakmış gibi olur. Sevince gark olur.
Bu sevince gark olan şairi gören vali daha da iştaha gelir ve atiyesini ve ihsanını artırdıkça artırır ve mabeyn katibinden yani özel kaleminden bu ihsanı iki misline yani 20 bin dirheme çıkarmasını ister.
Şair baygınlık geçirme derecesine gelir.
Vali ihsanını katlayarak artırır.
İhsanı tam 40 bin dirheme çıkarır.
Bu astronomik meblağ karşısında küçük dilini yutma sırası şairden mabeyn katibine veya özel kaleme intikal eder.
Valiye şöyle der:
Şair 40 dirheminizle bile memnun olurdu niye 40 bin dirhem veriyorsunuz, bu da nereden çıktı?
Bunun üzerine vali özel kalemine çıkışır;
‘Şaşkın! Sana yazıklar olsun’ der. ‘Yoksa emrettiğim meblağı vermeyi mi düşünüyordun?
Bre şaşkın ve gafil O bizi kelamıyla ve ballı ve tatlı sözleriyle mutlu ettiği gibi biz de onu aynı yolla mutlu ediyoruz.
Niyetimiz ve olup biten budur.
Şairin övgülerinden benim elime geçen somut bir şey var mı?
Şair beni aslana benzetti ve aydan güzel olarak tasvir etti.
Dilimin kılıçtan keskin olduğunu ileri sürdü.
Bütün bunlardan dolayı elime geçen ve kazancım nedir?
Koskoca bir hiç. Anlık bir tatlılık veya hüsnü kuruntu.
Biz sözlerinin yalan olduğunu bilmiyor muyuz?
Yalanıyla bizi kısa bir süre de olsa mutlu etti.
Biz de yalana yalanla mukabele ediyoruz.

Eğer yalana sıdkla karşılık verecek olsaydık mahvolduğumuz ve sermayeyi kediye yüklediğimiz gündü!”

ŞİŞMANLIĞI DERT ETMEYELİM ... !

Avustralya’da, bir spor salonunun camında bir reklam; zayıf ve bronz tenli bir kadın, hemen yanında şu yazıyor:
“Bu yaz, denizkızı mı olmak istersiniz, yoksa bir balina mı?”
Afişteki mankenin fiziksel özelliklerinden çok uzak olan orta yaşlı bir kadın, spor salonunun reklamına cevap veriyor:

İlgilenenlere duyurulur,
Balinaları arkadaşları asla yalnız bırakmazlar, yunuslar, deniz aslanları, meraklı insanlar..
Aktif bir cinsel yaşamları vardır, hamile kalır, sevimli bebek balinalar doğururlar.
Denizde yüzer, oynarlar. Polinezya adalarının mercan kayal ıkları gibi muhteşem yerleri görme şansına sahiptirler.
Balinalar harika şarkı söylerler, CD’leri bile vardır.
Bazı insanlar dışında, onlara zarar vermek isteyecek tek bir varlık yoktur. Dünyada herkesin sevdiği, koruduğu ve hayran kaldığı şahane hayvanlardır.
Denizkızı?
Öncelikle, denizkızı diye birşey yoktur.
Var olsalardı da kimlik karmaşası sebebiyle psikolog kapılarında sıra oluştururlardı . Balık mısın? İnsan mı?
Cinsel hayatları yoktur. Yanlarına yaklaşan erkekleri öldürüyorlar, nasıl olabilir ki? hem, iyice bir bakın, gerekli donanım nerede??
E, sonuç olarak çocukları da olmaz.
Zaten balık kokan bir kadını kim ister ki?
Sonuç?
Ben balina olmayı tercih ederim.

Medya sadece zayıf insanların güzel olduğunu savunuyor ama ben çocuklarımla dondurma yemeyi, beni heyecanlandıran adamla güzel bir akşam yemeğinde sohbet etmeyi, arkadaşlarımla çikolata paylaşmayı çok seviyorum.
Zamanla kilo alıyoruz; çünkü, kafamıza o kadar çok bilgi yüklüyoruz ki yer kalmıyor ve bedenimizin diğer bölümlerine yerleşmeye başlıyor. Yani, biz kilolu değiliz, inanılmaz kültürlü, eğitimli ve mutluyuz.
Bugünden itibaren, aynaya bakıp da kalçamı gördüğümde, şunu düşüneceğim:
“Allah’ım ne kadar da akıllıyım!” :D

DEVLET BORÇLARI YAPILANDIRDI , AMA BANKALAR SESSİZ KALDI … !

LOST
Yaşlı çift evliliklerinin kırkıncı yıl dönümünde paraya kıymışlar, Avusturalya'da tatil yapmaya karar vermişlerdi.
Uçağın penceresinden saatlerdir okyanusu seyrediyorlardı.
Sessizliği pilotun anonsu bozdu: "Sayın yolcularımız! Korkarım size kötü bir haberim var. Motorlarımızdan
biri sustu, diğeri de susmak üzere. Acil inmek zorundayız."
"Neyse ki altımızda haritada görülmeyen bir ada var ve sahiline inmeye çalışacağız."
"Bunu başarabilirsek tek sorunumuz bizi bulabilmeleri için dua etmek olacak."
Uçak minik adanın kumsalına başarılı bir iniş yaptı, kimsenin burnu kanamadı.
Uzun bir rahatlama sessizliğinden sonra adam karısının ellerini tuttu,gözlerine endişeyle baktı;
"Mona, bu ayki kredi kartı borcunu ödemiş miydin?" "Hayır sevgilim,unutmuşum. Kızdın mı?"
Adam endişeyle yine sordu: "Araba kredisinin taksitini ödemiş miydin?" "Özür dilerim canım, onu da ödememiştim."
Yaşlı adam karısının ellerini bıraktı ve kırk yıldır yapmadığı şekilde ona sıkı sıkıya sarıldı. "Aferin" Karısı
şaşkın, korkarak sordu. " İyi misin tatlım ? "

Hiç olmadığım kadar. Çünkü bankacılar bizi kesin bulur ! :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR