Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okyt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 167
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,117

Etiketler
Ynt: Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar)

enverdede' Alıntı:
Göl sizi,resimler bizi büyülemeye devam ediyor.Teşekkürler.

:smiley:

Sağolun Enver Abi..

Takip ettiğiniz ve beğenilerinizi dile getirme inceliğini gösterdiğiniz için ben teşekkür ederim.

Umarım; gidemeyenler için güzel bir paylaşım, gitmeyi düşünenler için iyi bir referans olur..

dsc00924h.jpg

Hemen kıyafetleri atıyoruz. Gezi boyunca su birikintisi görülse içine dalabilmek için her daim hazır bulunan şortlar giyiliyor. Bölgedeki karların erimesiyle oluşan göl Macahele inen dereleri besliyor. Mevsimin Ağustos olmasından sebep Kuzey sırtları hariç kar olmamasına ragmen su resmen buz. Çabucak giyinmedeki hevesini suya atlamada gösteremeyen ben bir çırpıda suya atlayıveren Hilmi abiden aldığım cesaretle atlayıveriyorum. Gerek derinlik fobisinden gerekse suyun soğukluğundan hemen dışarı atıveriyorum kendimi. Sonra suya yeniden..

dsc00934hq.jpg

dsc00935w.jpg

Paha biçilemeyecek öğle yemeklerimizden birini de burada yiyoruz. Termostaki sıcak suyla birde yorgunluk kahvesi.. Sonra hadi bir daha suya..

dsc00939s.jpg

dsc00942c.jpg

Vedalaşmak ne kadar zor olsa da bizi yeni güzelliklerin beklediğini bildiğimizden vedalaşıyoruz Yıldızlı Göl ile.

dsc00945hd.jpg

dsc00961xz.jpg

dsc00964t.jpg

dsc00974do.jpg

dsc00978qq.jpg

Dönüş yolu..

"Her gün bir yerden göçmek ne iyi,
her gün bir yere konmak ne güzel.
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.
Dünle beraber gitti cancağızım,
ne kadar söz varsa düne ait.
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!"
(Mevlana)

fotoraf0024.jpg

dsc009940.jpg

dsc01005gd.jpg

dsc010180.jpg

dsc01031y0.jpg

dsc010470.jpg

dsc010320.jpg

dsc01083w.jpg

dsc01088z.jpg

dsc010930.jpg

dsc01094m.jpg

dsc01111a.jpg

Her şey sende gizli...

dsc011150.jpg

Yerin seni çektiği kadar ağırsın
Kanatların çırpındığı kadar hafif..

dsc01129i.jpg

Kalbinin attığı kadar canlısın
Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç...
Sevdiklerin kadar iyisin
Nefret ettiklerin kadar kötü..
Ne renk olursa olsun kaşın gözün
Karşındakinin gördüğüdür rengin..
Yaşadıklarını kar sayma:
Yaşadığın kadar yakınsın sonuna;

.... CAN YÜCEL

dsc01123l.jpg

dsc011410.jpg

Dün o dağın tepesinden bakıyorduk.

dsc01150k.jpg

Kafkasör Şenlikleri boğa güreşinin galibi önümüzdeki sezona hazırlanmak için sahibiyle yaylaya çıkmış. Sadece sahibi ve boğa sabah ve akşam uzun uzun yürüyüşe çıkıyorlar. Şampiyon olduğu duruşundan yürüyüşünden belli, bakmıyor, baktırıyor:smiley:

dsc01162l.jpg

dsc01168p0.jpg

Beyazsu Yaylasının üçüncü günü de batıyor..

dsc01191i.jpg

dsc01198v.jpg

Yaylada rehberimiz, ev sahibimiz, arkadaşımız olan İsa abinin organizasyonu ile güzel bir eğlencemiz de oluyor..

dsc012410.jpg

Altı saatlik yürüyüş ve altıncı gün sonu..

Rotalar..

genel.png

rotalar.png

kabaca önceki günlerdeki -maral köyüne gidiş hariç- rotalar ve

bir sonraki günün yani yedinci günün rotası beyazsu yaylası - atanoğlu yaylası - kara göl

Artvin – Borçka’da

Beyaz Su Yaylası - Atanoğlu Yaylası - Karagöl rotası

Bugün ki rotanın bir kısmı iki gün önceki zirveden...

dsc0068301.jpg

Camiliye gidip iki gün kaldıktan sonra; hem üşengeçlikten hem de tek başıma olduğumdan gidilecek yerde olası uyum problemlerini de düşünerek "başka yerlere gitmeye gerek yok. kal buralarda" diyordum kendi kendime. Ama sonrasında Beyazsu yaylasında geçirilen o mükemmel üç gün, kazanılan dostluklar, fikirsel/zihinsel kazanımlar gerçekten çok güzeldi.

Sayılı gün çabuk geçer derler ya yalan. O kadar uzun geldi ki bana o üç gün. Hele her dakikasına bir ömür sığabilecek anlar da yok mu.. Velhasılıkelam veda vakti geldi. Bugün Hilmi abi ve eşinden ayrılarak tek başıma Beyazsu yaylası - Atanoğlu yaylası - Borçka Karagöl rotasını takip ederek Karagöl'e ulaşacağım. Hava açık patika yol az da olsa belirgin olduğundan tek çıkıyorum. Vedalaşıyoruz Karçal Dağı eteklerinde, çok şeyler sığdırdığımız üç günü geride bırakarak..

dsc01253w.jpg

dsc01258kv.jpg

dsc01272e.jpg

Evet iki gün önce o dağın tepesindeydik..

En tepede..

Hayat..

dsc01276x.jpg

dsc01284.jpg

dsc01287b.jpg

dsc01326v0.jpg

dsc01339g0.jpg

dsc01376is.jpg

Resmin solunda ve ortalarındaki açık yeşil ağaçsız alan ilk gün gittiğim ve ilk sayfada resimlerini paylaştığım Gorgit yaylası. O gün sisten karşı tepeleri görememiştim. Hilmi abi ve eşi İsa abi rehberliğinde Beyazsu yaylasından Gorgit Yaylasına varmış durumdalar. Tam karşımdalar yani, mesafe uzak olsa da.Bağırıyoruz karşı tepelerden birbirimize avazımız çıktığı kadar ama nafile.. cepten konuşuyoruz bizde..:smiley:

dsc01361u.jpg

dsc01387q.jpg

dsc01397ze.jpg

Konuyu çok dikkatli okudum, paylaşım için teşekkürler.Fakat 1 ve 2 sayfadaki resimler neden görüntülenemiyor.
Yardımcı olurmusunuz.

uda4a' Alıntı:
Konuyu çok dikkatli okudum, paylaşım için teşekkürler.Fakat 1 ve 2 sayfadaki resimler neden görüntülenemiyor.
Yardımcı olurmusunuz.

Ben teşekkür ederim Sn. Ömer.

Sayfalara baktım sorun yok gibi ama zaman zaman birkaç resmi açmadığı oluyor. Paylaşım için imageshack sitesini kullanıyorum o site kaynaklı olabilir.

Atanoğlu Yaylası - Karagöl

dsc01405st.jpg

dsc01420ha.jpg

Patika yol bazen kayboluyor. O zamanlarda da uzun uzun kaybolduğumu bile düşünüyorum. Fazla durmadan 5-6 saat yürüyerek Atanoğlu yaylasına varıyorum.

dsc01446di.jpg

dsc014490.jpg

dsc01460p.jpg

dsc01461xs.jpg

dsc01472fq.jpg

dsc01505oi.jpg

Atanoğlu yaylasına varıyorum. Öğle arası vakti de geldiğinden uzun bir mola veriyorum.. Yolun çoğunu yürüdüğümü düşünmeme rağmen molayı kısa kesiyorum.

dsc015080.jpg

dsc01519i.jpg

dsc015220.jpg

Ynt: Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar) Atanoğlu yaylası - Karagöl

Yayladan sonra müthiş bir iniş başlıyor..

Göle ne kadar var diyorum çocuklara bir, iki saat sürer diyorlar..

dsc015390.jpg

dsc015410.jpg

dsc01552e.jpg

dsc01558d.jpg

dsc01571u.jpg

dsc01574cv.jpg

dsc01581y.jpg

dsc01583sl.jpg

Ve Karagöl..

Dokuz saatlik yürüyüş ile 7. gün sonu..

dsc01585fj.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR