Anadolu Hayat Sigorta Kandırmacası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,863
Ynt: Anadolu Hayat Sigorta Kandırmacası

Süleyman bey bu durumda dava açmaktan başka bir seçeneğiz kaldığını düşünmüyorum. Elbette sigorta şirketi ödeme yapmamak için elinden geleni yapacaktır ama olayın çözümü mahkeme tarafından sağlanacaktır. Konuyla ilgili olarak bir avukata danışmanız sizin için daha iyi olacaktır. Zira buradan yapılan açıklamalar tam anlamıyla ifade edilmek istenileni karşılamıyor. Aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda elimden geldiğince yardımcı olurum. İyi günler dilerim.

Etiketler

Arkadaşım, başınız sağolsun, Allah sizlere uzun ömür versin.
Anadolu Sigorta deyince;
Yıllardır İstanbul'da Anadolu Sigorta acentesi olan ÇAĞDAŞ SİGORTA isimli acenteden benim ve birçok tanıdıklarımın evlerimiz, eşyalarımız ve araçlarımız bazı arkadaşlarımın tekneleri olmak üzere bütün işlerimiz bu şirkette idi.
Daha önceki aracımla yaptığım ufak bir kazada hiç bir sorun çıkarmadılar taki evim soyulana kadar.
Evimden iki adet dizüstü çalındı diğer ufak tefek şeyler ve harici belleklerde vardı (içinde bir çok bilgiler vardı ve yazdığım sayfalarca yazılar vardı başka yedeğide yoktu).İki dizüstü için 5.000 TL üzerinden benden para aldılar sordum dedilerki eğer birşey olursa size bu değeri ödeyeceğiz belki az bir eksiğiyle.Tam dedikleri gibi oldu ilk önce iki dizüstü için 700TL dediler çıldırdım eksper beyefendiye biraz diş gösterince toplam 2.500 TL civarında bir para alabildim.
Birdaha Anadolu Sigortamı kesinlikle hayır.İlk işim bütün poliçelerimi iptal ettirmek oldu, sizi kazanmak için her şeyi söylüyorlar sonradan ne yapalım eksper öyle yazmış diyorlar.
Dileğim herşey sizin gönlünüzdeki gibi olur,( sağlam prof'a da çok iyi dileklerimi sunuyorum)
Sağlıkla kalın.

mountaineer16' Alıntı:
hakaret değilde bilerek ve isteyerek yalan aslı olmayan yazı yazdığı için diye düşünmüştüm veyatta şimdiki sinirimle abartıyoda olabilirim.....

Başınız sağolsun, Allah kalanlara uzun ömür versin

hocam onun çaresi mahkemeden değil o yazıyı yazan zatı (zat kelimesinin yerine başka şey yazmıştım ama sonra editledim :smiley: ) haydarla tanıştırmaktan geçer

mahkemeden dişe dokunur ve kaybettiğiniz zamana değer bir şey çıkacağını sanmam

sisdagili61' Alıntı:
Arkadaşım, başınız sağolsun, Allah sizlere uzun ömür versin.
Anadolu Sigorta deyince;
Yıllardır İstanbul'da Anadolu Sigorta acentesi olan ÇAĞDAŞ SİGORTA isimli acenteden benim ve birçok tanıdıklarımın evlerimiz, eşyalarımız ve araçlarımız bazı arkadaşlarımın tekneleri olmak üzere bütün işlerimiz bu şirkette idi.
Daha önceki aracımla yaptığım ufak bir kazada hiç bir sorun çıkarmadılar taki evim soyulana kadar.
Evimden iki adet dizüstü çalındı diğer ufak tefek şeyler ve harici belleklerde vardı (içinde bir çok bilgiler vardı ve yazdığım sayfalarca yazılar vardı başka yedeğide yoktu).İki dizüstü için 5.000 TL üzerinden benden para aldılar sordum dedilerki eğer birşey olursa size bu değeri ödeyeceğiz belki az bir eksiğiyle.Tam dedikleri gibi oldu ilk önce iki dizüstü için 700TL dediler çıldırdım eksper beyefendiye biraz diş gösterince toplam 2.500 TL civarında bir para alabildim.
Birdaha Anadolu Sigortamı kesinlikle hayır.İlk işim bütün poliçelerimi iptal ettirmek oldu, sizi kazanmak için her şeyi söylüyorlar sonradan ne yapalım eksper öyle yazmış diyorlar.
Dileğim herşey sizin gönlünüzdeki gibi olur,( sağlam prof'a da çok iyi dileklerimi sunuyorum)
Sağlıkla kalın.

2006 yılı haziranından bu yana tüm zorunlu trafik ve kasko sigortalarımı telefonla hiç görmediğim bir satış temsilcisi ile yapı kredi sigorta adana bölge müdürlüğünden yapıyorum, bu esnada iki maddi hasarlı önemli kaza ve iki kez cam çatlağı (poliçede hasarsızlık indirimini etkilemeden her yıl bir cam hasarını ödüyor) sorunu ile karşılaştım iki kez de yolda kaldım çekicilerini gönderdiler ve hiç birinde de sorun çıkartmadan tüm işlemler en kısa sürede ve sadece benim beyanım esas alınarak yapıldı. kazaların ikisinde de karşı taraf %100 kusurlu idi. eksper benim düşündüğümden farklı rapor tutmadı zaten rapor tutarken yanında da değildim, kazalardan sonra servisin faturasını gönderdikten sonra en kısa sürede ödeme yaptılar. belki alternatif olarak düşünülebilir.

saygılar

Öncelikle başınız sağolsun, sabırlar diliyorum.
Babanız sağlık problemlerini sigorta şirketinden gizlemiş falan değil. Zaten tümör denilen oluşum öyle bir gecede de ortaya çıkmıyor, yıllar içinde de gelişmiş olabilir. Sonuçta babanız sigorta döneminde kendisinin ölümcül bir hastalığı olduğunu düşünmediği için poliçeyi imzalamış. Babanızın doktorlarca henüz teşhis edilmemiş ve fiziksel olarak belirtisi olmayan bir rahatsızlığını beyan etmesi nasıl mümkün olabilir? Zaten de teşhis baş ağrısı şikayetleri için doktor muayenesinde konulmuş ve acilen müdahale edilmiş. Kaldı ki ölüm sebebi olan kalp krizi de ameliyat sonrası uygulanan tedavinin ağrılığı sebebiyle kalbin daha fazla dayanamaması olabilir. O da sigorta tarihinden sonra ortaya çıkıyor ki Böyle büyük ameliyatlardan sonra çok daha genç insanların bile kalbi dayanamayabiliyor.

Sigorta şirketinin babanızın sağlığı konusunda bir şüphesi varsa poliçeyi onaylarken de babanızın sağlıklı olduğuna dair rapor almalıydı diye düşünüyorum.

Bir de çalışanların uzmanlıklarını sorguluyor değilim ama yazıyı imzalayan kişilerin yetkileri biraz düşük geldi bana Yetkili yardımcısı ve müdür yardımcısı. İnceleyen kişi yetkili yardımcısı, henüz yetkili bile değil. Yetkili değilse nasıl imza yetkisi oluyor? Müdür yardımcısı bu konuda yeterince detaya girdi mi acaba bu konuda uzman olan sağlık görevlilerinden görüş alındı mı? Bu yet. yard. ve müdür yard. kişiler bu rahatsızlığın sigorta başlangıcından önce başladığını ve bayan edilmediğini neye dayanarak anladılar?

Ben olsam bu konulardan anlayan bir avukat ile görüşür yapılabilecek en ufak birşey varsa mutlaka mahkemeye giderdim.

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler...
avukata gittim onunda söylediği hukuken tazminatı almamıza hiç bir engel yok diye söyledi bugün evrakları vericem vekalet filan... daha sonra mahkeme başlıycak şans eseri öyle bir avukata denk geldimki oda daha önce anadolu hayat kazığı yemiş...
benden avukatlık ücreti dahil hiç bir şey almayacağını söyledi onun yerine kazanırsak bir miktarını Çocuk evlerindeki bebekler için bez ve mama alıcaz anlaşmamız böyle...

Süleyman Bey avukata başvurmanız sizin için çok daha yararlı olmuştur. Mahkemedeki yargılama ve Yargıtay aşamasıyla birlikte ortalama 3 yıllık bir sürede sonuca ulaşacaksınızdır. Gelişmeleri burdan aktarmaya devam ederseniz herkes için faydalı olacağı kanısındayım. İyi günler dilerim.

mountaineer16' Alıntı:
arkadaşlar ilginiz için teşekkürler...
avukata gittim onunda söylediği hukuken tazminatı almamıza hiç bir engel yok diye söyledi bugün evrakları vericem vekalet filan... daha sonra mahkeme başlıycak şans eseri öyle bir avukata denk geldimki oda daha önce anadolu hayat kazığı yemiş...
benden avukatlık ücreti dahil hiç bir şey almayacağını söyledi onun yerine kazanırsak bir miktarını Çocuk evlerindeki bebekler için bez ve mama alıcaz anlaşmamız böyle...

süleyman bey önce başınız sağolsun , doğru avukata denk gelmeniz güzel tesadüf olmuş huhuki süreci burdan takip etmek isterim gelişmelerden yararlanacak birçok insan çıkacaktır
tekrar başınız sağolsun

Başınız sağolsun allah sabır versin diyerek, rahmetli babanızın ruhuna fatiha , sigorta şirketinede beddualarımı yolluyorum.

yasarergun
2006 yılı haziranından bu yana tüm zorunlu trafik ve kasko sigortalarımı telefonla hiç görmediğim bir satış temsilcisi ile yapı kredi sigorta adana bölge müdürlüğünden yapıyorum, bu esnada iki maddi hasarlı önemli kaza ve iki kez cam çatlağı (poliçede hasarsızlık indirimini etkilemeden her yıl bir cam hasarını ödüyor) sorunu ile karşılaştım iki kez de yolda kaldım çekicilerini gönderdiler ve hiç birinde de sorun çıkartmadan tüm işlemler en kısa sürede ve sadece benim beyanım esas alınarak yapıldı. kazaların ikisinde de karşı taraf %100 kusurlu idi. eksper benim düşündüğümden farklı rapor tutmadı zaten rapor tutarken yanında da değildim, kazalardan sonra servisin faturasını gönderdikten sonra en kısa sürede ödeme yaptılar. belki alternatif olarak düşünülebilir.
saygılar

Hocam, hırsızlık olayını yaşayana kadar bahse konu şirketle hiç bir sıkıntı yaşamadım.Daha önceki aracımı cizdiler ben karteri kırdım hiç bir sorun çıkmadı vede hasarsızlığım bozulmadı.
Dediğim gibi nezaman evim soyuldu vermiş oldukları hiçbir sözün arkasında durmadılar, duramadılar bende hemen onlarla ilişkimi kestim.
Sağlıkla kalın.

Süleyman Bey öncelikle başınız sağolsun.

Avukata vekalet vermeniz çok iyi olmuş.

Sigorta şirketleri poliçe satarken binbir dereden içme suyu getiriyorlar ama iş poliçenin ödemesi gereken tazminata gelince binbir derenin de kuruduğu söylerler.

Sigorta şirketinin yollamıuş olduğu yazı tamamen bir kandırmaca. Deneyimli ve bilgili olmayan vatandaşları tokatlama yazısı olduğu gün gibi aşikar.

Rahmetli babanız Kalp Krizi sonucu vefat ettiği Ölüm Raporunda yazmakta.
Hoş Kalp Krizi değilde Beyin Tümörü ile vefat etmiş olsa da sigorta poliçesinin imza tarihinden önce böyle bir hastalığı olduğunu ne siz biliyorsunuz ne babanız biliyor nede Sigorta Şirketi.

Sigorta Şirketi hastalığın poliçe tarihinden önce var olduğunu söylüyorsa bunu ispat etmekle yükümlüdür.
Bu yükümlülüğünü sizin onlara yollamış odluğunuz doktor ve hastene raporları ile sağlamaya kalkmaları bile kendi kazdıkları kuyuya dşmeleri için yeterlidir.

Şöyle ki ;

Rahmetli babanızın hastaneye başvurduğu tarih ile tomografi çekim tarihi arasında bir yıl süre var.
Siz ve Rahmetli babanız Beyin Tümörü konusunu ancak bu tarihten sonra öğrenebiliyorsunuz. Bu sebeple Sİgorta Şirketinin " Poliçe Tarihinden önce de hastaydınız." argümanı kadük kalmaktadır.

Sigorta şirketi bu argümanın kadük kalmadığını ispatlamak ile yükümlüdür üst satırlarda yazdığım gibi.

Tekrar başınız sağolsun der mahkemenin aşamalarını bizlerle paylaşmanızı rica ederim.

İzmir'den Selam ve Sevgilerle,

Murat ÖZ.

Öncelikle başınız sağolsun.

Sigorta şirketlerinden ben de zamanında kazık yedim, şimdi hiçbir şekilde sağlık sigortası yaptırmıyorum. Sizin durumunuz sanırım kredi çekildiği için zorla yaptırılan hayat sigortaso ile ilgili. Mahkemeden lehinize bir karar çıkacağından eminim.

Sigorta şirketlerinin müşterilerine yaptıklarıyla ilgili bir belgesel var, michael moore un çektiği "sicko". Amerikan sigorta ve sağlık sistemini anlatıyor. Adım adım biz de oraya doğru ilerliyoruz. Sanırım sonumuz aynısı olacak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri