Anadolu Hayat Sigorta Kandırmacası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,862

mountaineer16

Kamp III
Yer
bursa
Arkadaşlar merhaba sizlerle bir konuyu paylaşamak istiyorum sizlerinde fikirlerine ihtiyacım var.
Rahmetli babam 19/06/2010 tarihinde bireysel kredi çekmek için emekli maaşı aldığı iş bankasından araba almak için kredi çekti.
yanlız babam krediyi çekerken çok fazla baş ağrıları vardı ee tabi devlet hastanelerindeki durumlar ve tomoğrafi günlerini beklerken 20/06/2011 tarihine tomografi için gün verdiler.tomoğrafi sonucunda babamın beyninde tümör olduğu ve patladığını derhal ameliyat olması gerektiğini söylediler ve tabikide hemen o gün beyin ameliyatı oldu (yanlız şöyle bir durum var PROFÖSÖR denen şahsiyet insan bile diyemiyorum bizden 20bin TL bıçak parası istedi öyle olur böyle olur 10bin TL ye zar zor ikna ettik o gün ameliyatı yaptırdırk.)
Beyin ameliyatından sonra babam kendini toplayamadı derken ocak ayında tekrar beyin ameliyatı filan oldu en son 17/07/2011 tarihinde babamı kaybettik yanlız babamın ölüm nedeni ise kalp krizi.....
resmi prosüdürler filan uğraşırken kredi çekmiş olduğu banka bizi siğorta şirketine yönlendirdi yazışmalar epikiriz raporları v.s. derken elime bir mektup ulaştı aynen şöyle yazıyor...
Şirketimize göndermiş olduğunuz evrakların incelenmesi neticesinde siğortalımızın vefatına neden olan hastalığın siğortaya başlamadan önce mevcut olduğu ve bunun teklif nağmede beyan edilmediği anlaşıldığından Türk Ticaret Kanunun ve Hayat siğortası Genel şartlarının ilgili hükümleri gereği gerçek dışı beyan sebebiyle sözleşmeden çaymış bulunmaktayız.

Etiketler
Ynt: Anadolu Hayat Sigorta Kandırmacası

şimdi bir iki sorum olucak.
1)ayın 19 undan önce böyle bir hastalık yoktu yani 19 undan önce herhangibi bir rapor v.s. yok böyle bir hastlağın olduğu belli değil ben bununla ilgili olarak nasıl bir dava açmalıyım .
2)bana bu tebliğ mektubunu hazırlayan servis yetkilisine nasıl bir dava açmalıyım(bana göre beni dolandırmaya çalışmaktır bu konu)
arkadaşlar lutfen çok acil yardımlarınızı bekliyorum .....

Merhaba öncelikle başınız sağolsun babanızın kalp krizinden vefat ettiğini doktor raporuyja belgeleyebilirseniz sanırım dava açabilirsiniz diye düşünüyorum

yazılı belge varsa, eliniz kuvvetli. başınız sağolsun ama elinizden geleni de ardınıza koymayın. sigorta firmalarının alayı şerefsiz zaten. sigortacılık önce endişe ve korku yaratıp ondan sonra insanları kontrol etmeye dayanıyor bana göre. iş ödemeye gelincede cayıverirler böyle.

profesörde sağlammış demekki. 20 bin istediğine göre.

KLL' Alıntı:
yazılı belge varsa, eliniz kuvvetli. başınız sağolsun ama elinizden geleni de ardınıza koymayın. sigorta firmalarının alayı şerefsiz zaten. sigortacılık önce endişe ve korku yaratıp ondan sonra insanları kontrol etmeye dayanıyor bana göre. iş ödemeye gelincede cayıverirler böyle.

profesörde sağlammış demekki. 20 bin istediğine göre.

birazdan avukatla görüşmeye gidicem yargıtaydan çıkan bir karar var benim konuma benziyo davayı açan kazanmış bunuda vericem bakalım ne olucak....

profesör çok sağlam canım ondan yana şüphe yok işini sağlam yapıyor parayı almadan asla ameliyata girmiyor sağlamcı yani.....

Öncelikle başınız sağolsun sigorta şirketlerinin yutarsa diye yaptığı birşey bu peşini bırakmayın derim öyle yada böyle istedğinizi vermek zorunda

Emwayyes' Alıntı:
Öncelikle başınız sağolsun sigorta şirketlerinin yutarsa diye yaptığı birşey bu peşini bırakmayın derim öyle yada böyle istedğinizi vermek zorunda

çok sağolun peşini bırakmıycam bunun.
Mevzu para değil aslında yaptıkları adam kandırmaca insanları dolandırma benim çok sükür paraya ihtiyacım yok bu kredinin geri kalanınıda çok rahat bir şekilde öderim. Ama ülkemizde hatta benim cevremde bu durumda olanlar var belki bir yol göstermiş olurum. insanlara cesaret vermiş olurum haklarını aramak için....

Başınız sağolsun Allah sabır versın sigorta olayına gelince avukata başvurmuşsunuz en doğrusu bence sigorta şirketleri herhangi bir ödeme yapmamak için hertürlü yola başvuruyor kağıdı satarken hemen hemen hayatınızı sigortaya alan güler yüzlü firma birden çanavar kesiliyor kolay gelsin tekrar başınız sağolsun

Başınız sağolsun Allah sabır versin. Sigorta şirketlerinin genel bir taktiği ile karşı karşıyasınız. Türk Ticaret Kanunu ve Hayat sigortası Genel Şartlarına göre sigortalının ihbar mükellefiyeti bulunmaktadır ve buna uymayan sigortalının şigorta akti sigortacı tarafından feshedilebilir. ancak sizin durumunuzda sigortalı olma tarihinde durumdan haberdar olmamanız nedeniyle ve ölüm olayının daha önce var olan bir hastalıktan değil tamamen farklı bir nedene dayalı olarak gerçekleşmesi sonucu böyle bir yükümlülüğünüz bulunmamaktadır. Bu nedenle sigorta şirketinin size ödeme yapması gerekmektedir. Sigorta şirketinin üzerine aldığı riskte zaten bu durumda ortaya çıkmaktadırki zaten bu riske dayalı olarak para kazanmaktadırlar. Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa her zaman sorabilirsiniz.

ti_fun' Alıntı:
Başınız sağolsun Allah sabır versin. Sigorta şirketlerinin genel bir taktiği ile karşı karşıyasınız. Türk Ticaret Kanunu ve Hayat sigortası Genel Şartlarına göre sigortalının ihbar mükellefiyeti bulunmaktadır ve buna uymayan sigortalının şigorta akti sigortacı tarafından feshedilebilir. ancak sizin durumunuzda sigortalı olma tarihinde durumdan haberdar olmamanız nedeniyle ve ölüm olayının daha önce var olan bir hastalıktan değil tamamen farklı bir nedene dayalı olarak gerçekleşmesi sonucu böyle bir yükümlülüğünüz bulunmamaktadır. Bu nedenle sigorta şirketinin size ödeme yapması gerekmektedir. Sigorta şirketinin üzerine aldığı riskte zaten bu durumda ortaya çıkmaktadırki zaten bu riske dayalı olarak para kazanmaktadırlar. Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa her zaman sorabilirsiniz.

bilgiler için çok teşekkürler...
bana bu tebliği hazırlayan yetkili içinde dava açabilirmiyim acaba?

Tebliğde size veya ailenize yöneltilmiş hakaret vb. ifadeler bulunuyorsa tabiki dava açabilirsiniz tebliği hazırlayanın şahsına karşı. Ama bunun dışında sadece tebliğde ret cevabı verilmesinden dolayı dava açmak istiyorsanız bu davayı sigorta şirketine yöneltmeniz gerekmektedir.

hakaret değilde bilerek ve isteyerek yalan aslı olmayan yazı yazdığı için diye düşünmüştüm veyatta şimdiki sinirimle abartıyoda olabilirim.....

Burada asıl sorumlu sigorta şirketidir. Tebliği hazırlayan görevlinin bir kusuru varsa şirket kendi iç ilişkisi içerisinde görevliye karşı rücu edebilir. Ama dediğim gibi buda yapmanız gereken sigorta şirketine karşı sigortalılık ilişkisine dayalı alacak davası açmanız gerekmektedir.

[attachment=1][attachment=2]

IMG 0004

IMG 0001

siğorta şirketininde savunması babamın beyin tümörü yüzünden öldüğü ama babam kalp krizinden dolayı vefat etti....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR