401 unimog alıp toplamak istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,346
Ynt: 401 Unimog Alıp Toplamak İstiyorum

Tabi degisik tecrubeler yasiyoruz hepimiz.urun odemesiz verilmemeli zaten isteyende acayip.is bitince de odemesi yapilmamis is verilmemeli diye dusunuyorum gecmis olsun

Etiketler

Neyse unimog bu gun cesmeye tesrif etti sasi ve aksam vs siyaha boyanacak ve dogru benim garaja.sonra 4 jant kirmizi olup 4 yeni lastik takacagim ki buda beni biraz gaza getirir saniyorum belki arka kasayai uzerine atarim.
Haftaya kaporta bitip boyandiktan sonra zannederim toplamak sonbahara kalir yada denize cikmaktan vakit buldukca aralarda toplayacagim.tez canli olmamadan oturu arada toplarim gibi geliyor :smiley:)
Yarin foto paylasirim...

Haydi hayirlisi.Yuzduk kuyruguna geldik demistik ama hesap yine carsida bozuldu.
Bu sefer isler daha yolunda gider umarim.Kolayca bitirirsiniz.

valla yüzdükçe yüzüyoruz kuyruk hep ileri gidiyor bir türlü kuyruğa gelemiyorum.
bu gün astarlı şasi ve motor aksamları pompa hariç,diferansiyeller ve şanjıman ekzost hariç herşey mat siyaha boyandı.4 tekerlek sökülüp kampanalara sıra geldiğinde Murphy gene oradaydı sag sol arka tekerlekler de toplamda 3 bijon saplamalarıyla beraber dönmeye karar verdiler.
göbekten tekerlek ve kampanayı beraber söktüm fren ayarlarını gevşettim gaz altı kaynak yapan bir yere arkadaşın kamyoneti ile git gel derken üst baş battı neyse saplamaları arkadan kaynatıp geri geldim arka kampanalar da böylelikle boyandı.
ve unimog efendi çekiciyle toplanacağı bağımdaki garaja girdi darısı karoserinin başına....

Asi siyah

Asi 1

Ha gayret demekten baska birsey gelmiyor elimizden.
Gelecek hafta sonu bir ara gelebilirsem ve sizde musait olursaniz gormek isterim.

arkadaşlar her işte bir hayır vardır lafını bulmuşuz kullanıp duruyoruz.Bu sefer doğru adamı bulduk kaporta konusunda ve sözünün eri pazartesi sabah alırım cumartesi veririm dedi ve bu gün öğleden sonra işi bitirmişti parasını ödedim.
şimdi sıra geldi boyacıya 3-4 tanesini çağırıp yolladıktan sonra birisinde karar kıldık ustalığı iyiymiş kendisini pek gözüm tutmadı bakalım ne olacak arada başkaları olduğu için fazla önemsemedim klasik usta tezgahları anlattıkları benim aldığım macunu beğenmiyor neymiş onunki daha iyiymiş e tabi kolay kuruyup zımparaya direnmiyorsa beğenecek yok efendim girdi çıktısı bolmuş otomobil daha kolaymış gibi safsatalar zannedersinki kızılay yararına iş yapacak neyse takılmıyoruz dizler gevşek çene kemiği gevşek yoksa araç toplamamak lazım....
yarın boyanan jantlara yeni lastikleri takıp fotoğraflama şansım olacak paylaşırım

Tekrar merhaba.....bir süredir mesajlaşamıyorduk....gezenbilirdede sıkıntılar oluştu sanırım....Gelelelim bizim efsane dünya tatlısı 401 imize...ülkemize çok çok nadir bir klasik kazandırılmış olacak böylelikle.....Tabiki bedeli....koşturmacalı .....masraflı.....çok sabır gerektiren..araştırma gerektiren bir süreç....en zor tarafıda ustasına raslamak vede kaprislere dayanabilmek..fakat araç restorasyonu başka türlü olamıyor malesef...oluyorsada ne duydum nede rasladım...bende 2 adet (seri 2 vede seri 3) land topladım bir zamanlar..birde vw 1300 70 model restore ettirdim...bu iş gerçekten insanı tövbe ettirsede şayet böyle bir tutkunuz varsa yinede bir süre sonra sizi rahat bırakmıyor......Artık sizde mutlu sona yaklaşıyorsunuz..bizlerde merak ile son fotoları bekliyoruz...İnanıyorumki bu çabalar müthiş bir finalle noktalanacak vede çekilen zahmete deyecek..Hoşçakalın sabır ve başarılar dilerim...saygılarımla...

jantların 20 inç olması zaten bir hayli sıkıntılı olmuştu lastik bulabilmek açısından neyse özka iç,dış ve kolonlarıyla o problemi çözmüştüm.Bildiğiniz gibi çemberli jantların sökme takmasında illa bir çekiç durumu var malesef bunlar için makina yok.bunu düşünerek bir ara jant göbeklerini kullanarak çembersiz jant yaptırmayı düşünmüştüm.ancak orjinal toplama sevdası bu isteğimin önüne geçti iyiki de yapmamışım dedim sonradan.
52 senesinden beri süregelen söktaklar ve çekiç darbelerini olabildiğince almak bana düştü malumunuz kimse uğraşmıyor bu işlerle epey bir dremel ucu eskittikten sonra göbekler ve çevresi senelerin kazma ve çekiç darbelerinden arındı ancak aynı şeyi çemberler için söylemek mümkün değil.hatta çemberlere macun hatta kalın astar bile atmak imkansız ya takarken kalın gelecek zorladığınızda sıyrılacak ya olamayacak.
Bu modellerde o senelerde kullanılan boyaların verdiği efekti yakalamak için baz boya atıp üzerine mat vernik atmak gerekiyor yoksa baoyacıya kalsa jarıl jarıl bir yeşil veya abi çok kibar olur (ne demekse) metalik atalım önerisi hep var
Boyayı bozmamak adına astar vs alt hazırlık bittikten sonra baz boya atıldı ama vernik atılmadan lastikçiye gittim binbir dil dökme ve o an keşfettiğim yöntemlerle çok az vurarak endirek çekiç darbeleri levye yardımıyla çemberleri taktık ve lastikler tekrar maskelenip boyaya ve üzerine koruyucu verniği atılmaya buradaki boyacıya gitti yarın unimoga takabileceğim inşallah bu arada ilk takılanın fotosunu paylaşayım

Jant1

Eski Ford kamyonlarinda jant capi 20 inch idi.
Cemberin uyma durumu olur muydu acaba?

Cemberin uymama durumu yok sadece vurlarak yerine oturtulmasi sorun o islemden kurtulmak ve lastik makinasinda takabilmek icin degistirmeyi dusunmustum ama anlattigim 2 boya yontemi ile gerek kalmadi zaten takilinca iyiki yapmamisim dedim tam o senelere uygun oldu

neyse sonunda jantları boyanmış ve lastiklenmiş olarak şaside görebiliyoruz ufak tefek bijon rötuşu vs daha sonra yapılacak.Az kalsın bu lastiklerden ithal edecektim orjinali gibi olsun diye neyseki özkada bulduk hemde 1/3 fiyatına

Jantlar

Jantlar 1

akü kutusu paramparca bibir tamir eklenmiş saçlar ile perişan durumdaydı.sağlam bağlantı ayaklarını kullanarak fotograftan allahtan siyah beyaz katalog çizimiydi kutunun aynısını yaptırdım almanyada almaya kalksan 300 küsur eurolar gelmesi bilmemenesi işte Türkiyede yaşamanın farkı

Ak kutusu

Kara göründü derler denizcilikte .. seferin sonuna geliyoruz hayırlısı ile.....çoğu gitti azı kaldı kışı gitti yazı kaldı..bundan sonra takılan her parça ayrı bir moral ayrı bir keyif...yakın olsamda şu 401 i ara ara uğrayıp izlesem...Bol bol foto gönderinki bizlerde hiç olmazsa onlarla yetinelim..teşekkürler..tekrar kolay gelsin size...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR