2010 Mayıs Sınavı Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan husnuler03 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,101

husnuler03

Yeni Üye
http://www.kiyiemniyeti.gov.tr/default.asp?id=7&sid=74&srt=&recNo=111&lng=

Tarih : 13.04.2010 08:55:21
Baslık : 2010 MAYIS DÖNEMİ AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.
Duyuru : AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI

1- 2010 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının ilki, Mayıs ayının son haftasında yapılacaktır.

* Sınavın kesin tarihi, saati, sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az 10 gün önce web sitemizde duyurulacaktır.
2. Sınavın Yapılacağı İller

İSTANBUL ANKARA İZMİR MERSİN
ANTALYA SAMSUN ERZURUM DİYARBAKIR

3- Sınav Başvurusu için Koşullar ;

Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belgelendirme Yönetmeliğinin 12 nci Maddesine göre;

* MADDE 12 – (1) Amatör telsizcilik sınavı için başvuruda bulunacakların on iki yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olması zorunludur.
(2) Sınav başvuruları sınav tarihinden on gün öncesine kadar kabul edilir. Müracaatçılar A/ B sınıfı veya C Sınıfı amatör telsizcilik belgesinden biri için sınav tercihi yaparlar.
(3) Sınav giriş ücretini yatıranlar amatör telsizcilik sınav başvurularını KEGM web sayfasından elektronik ortamda yapabilecekleri gibi web sayfasından edinebilecekleri başvuru formlarını doldurarak şahsen veya posta yoluyla yapabilir.(Başvuru formu için tıklayınız)
(4) KEGM’e başvuru formunun teslim edildiği ya da ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir. Posta veya dernekler aracılığıyla yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmeler kabul edilmez.
(5) Müracaatçılar, sınava girecekleri yer olarak başvuru formunda belirtilen bölgelerden birini tercih ederler.
(6) Başvuruların değerlendirilmesi neticesinde sınava girme hakkı kazanan adaylara sınav giriş belgesi verilir ve sınava girme hakkı kazanan adayların listesi KEGM web sayfasında ilan edilir. Kabul edilmeyen başvurular gerekçeleri ile müracaatçılara bildirilir.

* Sınav giriş ücretinin ( 40 TL ) yatırıldığına dair dekont aslı veya fotokopisi Sınav Başvuru formuna eklenecektir.
Elektronik ortamda olan müracaatlarda dekont Scanner’dan taranarak gönderilecektir.

* Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belge Verilmesi Hizmeti Yönetmeliğinin
16 ncı Maddesi , 8 nci bendine göre Haberleşme, elektrik, elektronik ve fizik dallarından birinde en
az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüş olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar.
Yukarıda belirtilen bölümde okuyanların Sınav Başvuru formu ekinde bunu belgelemeleri
gerekmektedir.
Elektronik ortamda olan müracaatlarda belge Scanner’dan taranarak gönderilecektir.

4- Sınav giriş ücretinin (40 TL) Yatırılacağı Banka Detayları;

Vakıflar Bankası Sefaköy Şubesi/İSTANBUL
Hesap No : 00158007293410679
IBAN NO: TR840001500158007293410679
5. İletişim Adresi:
Posta İle Yapılacak Başvurular İçin Adres:
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü
Telsiz İşletme Müdürlüğü
Atatürk Havalimanı E-Kapısı
34630 Sefaköy/İSTANBUL

Etiketler

Ynt: 2010 Mayıs Sınavı Hakkında Bilgi

Merhaba
Bu yıl başlıyan KEGM nin üzerine verilen
Radyo Amatörü sınavları
eski sınavlardan çok farklı..

Özellik ile sorular hazırlandı
soruları hazırlayan ( Bayan Müdür ) haberleşme uzmanı
yıllardır bu işte çalışmış , halen devletin içinde telsiz haberleşme işini idare eden bir kişi

sorular ise eskiye oranla çok değişik
sorular eski kitaplarda olanlardan değil.
tamamı ile teknik ve kısa...
özellik ile puanlama
yardım ve kopya yok
sınaflamadan önce bilgi taraması var
olur verilmeyenler sınava giremeyecek...

bence iyi hazırlanın çünkü sürprizler kapıda
Bilginiz olsun...!!

Ek: Belgeleri elden götürmeyin içeri giremezsiniz , ( sadece Valilik izinli ( KIRMIZI KART ) kişiler giriyor )

Sınava hangi dokümandan hazırlanılması gerekir? Bilgi sahibi olan var mı?

hayırlı işler.salahiyet meselesi.kardeşim nasa hava üssüne telsiz operatörü alınmayacak.nebu ya.altı üstü telsiz kullanacaz.
kaan kardeş hangi belgeyi alalım.a ve b zor.c içinmi hazırlık yapalım.

Girecek arkadaşlara şimdiden başarilar.
c yeni çikti galiba bizdeki b lerin yetkilerinde bir degişiklik var mi?

Bilginin ( istihbarat ) kaynağı açıklanmaz
sınav için en iyi kaynak ANTRAK ın kitabının arka sayfasındaki sorular ( bazıları yanlış ve değişmiş olsa da )
öncelik ile C için şu anda en yoğun talep geliyor
bilginiz olsun
iyi geceler
iyi nöbetler

selamlar bu konuyla ilgili trac veya başka bır dernek kurs düzenleyecekmi bende sınava gırmak istiyorum ancak soru sistemi değişti diyorsunuz.Bu konuyla ilğili bilgi verirseniz sevinirim.

alper

BULUTBEY' Alıntı:
hayırlı işler.salahiyet meselesi.kardeşim nasa hava üssüne telsiz operatörü alınmayacak.nebu ya.altı üstü telsiz kullanacaz.

mustafa abi b sınıfı almanda fayda var.

RedlinE' Alıntı:
Girecek arkadaşlara şimdiden başarilar.
c yeni çikti galiba bizdeki b lerin yetkilerinde bir degişiklik var mi?

C yeni cikmadi fakat yonetim TGM den BTK ya gectigi donemde C sinifi kaldirildi.

Eskiden C sinifi alindiginda 2 yil icinde A yada B ye yukseltmek gerekiyordu. Su anki yonetmelikte boyle bir maddeye rastlamadim. Rastlamamis olmam olmadigi anlamina gelmez olsa olsa miyobumun iyice ilerledigine delalet eder.

murgurkan' Alıntı:
Sınava hangi dokümandan hazırlanılması gerekir? Bilgi sahibi olan var mı?

Belgelerin hepsi KEGM nun sayfasinda bulunmakta aslinda bir belge de istenmiyor sadece yonetmelikte belirtilen teknik sinavdan muaf olmak icin diploma yada mezuniyet belgesi vb. evraklarin kopyasina ihtiyac var.

BULUTBEY' Alıntı:

Havaalani Koruma Muduru ayni zamanda Vali yardimcisidir ve alanlara el kol sallayarak girilmez.

mahmut abi saygılar özelden görüşelim abi senle gerekli bilgileri vereyim gerekirse döküman ve amatörlere yönlendiririm seni hayırlı görevler sana a.e.o

73'ler tb7ea

ali aksoy' Alıntı:
Merhaba
Bu yıl başlıyan KEGM nin üzerine verilen
Radyo Amatörü sınavları
eski sınavlardan çok farklı..

Özellik ile sorular hazırlandı
soruları hazırlayan ( Bayan Müdür ) haberleşme uzmanı
yıllardır bu işte çalışmış , halen devletin içinde telsiz haberleşme işini idare eden bir kişi

sorular ise eskiye oranla çok değişik
sorular eski kitaplarda olanlardan değil.
tamamı ile teknik ve kısa...
özellik ile puanlama
yardım ve kopya yok
sınaflamadan önce bilgi taraması var
olur verilmeyenler sınava giremeyecek...

bence iyi hazırlanın çünkü sürprizler kapıda
Bilginiz olsun...!!

Ek: Belgeleri elden götürmeyin içeri giremezsiniz , ( sadece Valilik izinli ( KIRMIZI KART ) kişiler giriyor )

abi bilgi ölçülendirilmesi derken bu konuyla ilgili TRAC açıklama yapmadı KEGM de yapmadı.Şimdi sınava hazırlananlar yandı mı ?

sınava girdim.çalıştık.iyide geçti.inşallah alırız.kaan kardeş a-b yazdım bakalım boş geçmedim.nasıl olsa 3 yanlış bir doğruyu götürmüyor.
bu arad ATATÜRK HAVALİMANINDA 6 sene çalıştım.benim kartım tüm kapılar açıktı.yabancılar şube elemanı olunca problem hiç olmamıştı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri