Inşaallah Karavan Hayellerim Gerçek Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,295

Etiketler

Koridor genişliği olarak ne kadar mesafe bıraktığınızı göremedim. 50cm'den az bırakırsanız sıkıntı yaşarsınız.

Klima konusunda arkadaşlar yazmış: Araç kliması motordan tahrikli olduğu için ancak yolda işe yarar. Kamp halindeyken klima kullanmak istiyorsanız tezgah altı klimalar var. Ama elektriği dışarıdan almanız gerek. Aküden beslemeye kalkarsanız iki saat sonra aküleriniz pert olur. Yazın Akdeniz bölgesinde konaklamayacaksanız vantilatör muhtemelen yeter.

Koridor genişliği olarak ne kadar mesafe bıraktığınızı göremedim. 50cm'den az bırakırsanız sıkıntı yaşarsınız.

Klima konusunda arkadaşlar yazmış: Araç kliması motordan tahrikli olduğu için ancak yolda işe yarar. Kamp halindeyken klima kullanmak istiyorsanız tezgah altı klimalar var. Ama elektriği dışarıdan almanız gerek. Aküden beslemeye kalkarsanız iki saat sonra aküleriniz pert olur. Yazın Akdeniz bölgesinde konaklamayacaksanız vantilatör muhtemelen yeter.
Koridor en düşük kısım 50 cm

Şofor ve arka taraf arasındaki bölmeyi kaldırdım ,şöför üstündeki bölmenin kapağını çıkardım (tekrar takmayı düşünuyorum 75x145 cm hem çoçuk Yatağı hemde yatarken kullanılan Malzame için güzel bir depo)
Screenshot 2018 05 09 11 17 17

daralıp genişleyen banyo tasarımınızdaki detayları paylaşabilir misiniz acaba? bir müddet benim de banyoyu daraltıp genişleten bir mekenizma üzerinde zihni sinir projesi fikirlerim oldu ancak banyo genişleyince normalde kuru zemin olan bir alanın banyoya katılınca çıkacak sorunlara kafamda bir çözüm bulamadığımdan bu işten vazgeçtim şimdilik. bu sebeple sizin tasarımınızı epeyce merak ediyorum.

daralıp genişleyen banyo tasarımınızdaki detayları paylaşabilir misiniz acaba? bir müddet benim de banyoyu daraltıp genişleten bir mekenizma üzerinde zihni sinir projesi fikirlerim oldu ancak banyo genişleyince normalde kuru zemin olan bir alanın banyoya katılınca çıkacak sorunlara kafamda bir çözüm bulamadığımdan bu işten vazgeçtim şimdilik. bu sebeple sizin tasarımınızı epeyce merak ediyorum.
Yaptığımda video yu paylaşacağım inşallah
Düşüncem Islak zemin I buzdolabına dayanacak kadar yapıştıracağım, Islak zeminin iki yanına yaklaşık 70 cm lik sabit bölmeler, 55 cm hareketli bölmeler, bölmelerden biri koridora bakan kısma sabit L şeklibde haraket li diğer kısım iki yöne haraket li, wc karavanın pencerenin hızasındaki duvara dayalı üstünde açılıp kapanan lavabo da olabilir yada sabit
Haraket I sağlayan mekenizma mobilyacılar kullanıyor raylı dolap kapaklar ı için kullanılan Malzame

1525879141534470126297

Banyo yapacağınız zaman banyo genişleyecek,yıkanma işi bitince daralacak
Peki ıslak yerler ne olacak
Bu durumda taban parke olmayacak sanırım
Banyodan sonra yer kurulama faslı başlayacak galiba
Yada tabanın genişliği değişmeyecek yanlardan üst taraf genişleyecek
Valla ilginç,örneği varmı
İlk mi olacak?

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taban değişmiyor Islak zemin 123x70 cm banyo ya denk gelen Koridor aynı zamanda Islak zemin, duşakabin gibi
you tube ta gördüm Colofernia xxl diye bakın isterseniz
Burdaki orjinal

Son düzenleme:

Taban değişmiyor Islak zemin 123x70 cm banyo ya denk gelen Koridor aynı zamanda Islak zemin, duşakabin gibi
you tube ta gördüm Colofernia xxl diye bakın isterseniz
Burdaki orjinal

koridor döşemesi ıslak zemine uygun olsada, hareketli mekanizma ile duş yeri kazandığınızda suların sızdırmazlığını ve su tahliyesini nasıl sağlayacaksınız?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,122
Kaydolan Son Üyemiz
yatakli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR