Motokaravan Ruhsat Panelvan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbinmar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,713
dediğim gibi ben siğortacının yalancısıyım. ruhsat bilgisinden sonra kıvırır onu bilemem. çok karışık gelmeye başladı bu motokaravan dönüşümünü yapmak. Arabamı satıp 2. el iveco alıp dönüştüreyim diyorum ama davulun sesi uzaktan hoş geliyor sadece,,,,, 30 bin tl bir bütçe anca ayıra biliyorum. görünen pek yeterli gelmeyecek. ve bu planı ertelemem gerekirir gibi,

Etiketler
sigortacımı aradığımda şu plakalı aracı almayı düşünüyorum sigortası ne çıkar dediğim de aracı üstüne almadan fiyat veremem artık şansına demişti

dediğim gibi ben siğortacının yalancısıyım. ruhsat bilgisinden sonra kıvırır onu bilemem. çok karışık gelmeye başladı bu motokaravan dönüşümünü yapmak. Arabamı satıp 2. el iveco alıp dönüştüreyim diyorum ama davulun sesi uzaktan hoş geliyor sadece,,,,, 30 bin tl bir bütçe anca ayıra biliyorum. görünen pek yeterli gelmeyecek. ve bu planı ertelemem gerekirir gibi,

niye dönüştürmek ile uğraşıyorsunuz ki dönüşmüşlerinden alın ...tamam kendi zevkinize göre yapacaksınız ama nihayetin de diğerlerinden çok farkı olmayacak ..dönüştürülmüşünü alın baktınız hoşuna gitmeyen şeyler varrestorasyon yaparsınız ...nacizane fikrim

niye dönüştürmek ile uğraşıyorsunuz ki dönüşmüşlerinden alın ...tamam kendi zevkinize göre yapacaksınız ama nihayetin de diğerlerinden çok farkı olmayacak ..dönüştürülmüşünü alın baktınız hoşuna gitmeyen şeyler varrestorasyon yaparsınız ...nacizane fikrim
Dönüşüm yapma kısmı daha ucuza gelecegini düşündüğüm için. yoksa uygun olsa ugraşmadan kullanmak daha iyi olur.

Elimden gelir. O kısımda sorun yok. ruhsatı projesi mtv si kagıt işleri korkutucu geliyor. Bilmediğimiz ve sadece merak ettiğim bir kültür. ilan çok 15 bin ile 20 bin arası 17 m3 araç var. Çocuklar kucuk onlarla kafamdaki gezileri yapabilirmiyim, bilemiyorum birde maddi kısmı var. Ankara da bir araya gelen bir grup falan var mı onların araçlarını görüp fikirlerini almak istiyorum. aslında.

Burda bir yazı okumuştum sabancı ya sormuşlar en çok ne yapmak istersin karavan alıp dolaşmak istedim demiş fakat erteleye erteleye bu hayalini gerçekleştirmeden göçtü benim nacizane fikrim karavan hayalinizde emin seniz ertelemeyin hemen ruhsata işletmek zorunda değilsin zaten karavan olması için yönetmenlikteki şartları taşıması gerekiyor

Burda bir yazı okumuştum sabancı ya sormuşlar en çok ne yapmak istersin karavan alıp dolaşmak istedim demiş fakat erteleye erteleye bu hayalini gerçekleştirmeden göçtü benim nacizane fikrim karavan hayalinizde emin seniz ertelemeyin hemen ruhsata işletmek zorunda değilsin zaten karavan olması için yönetmenlikteki şartları taşıması gerekiyor

Selamlar. Benim de bir sorum olacak. Diyelim ki 2017 model bir panelvan aldık. İçine de sabit masa, koltuk, yatak, buzdolabı, fırın, ocak, evye vs koyduk. Ve ruhsata işletmedik. Yolda trafik polisi durdurduğunda aracın içine baktı karavan ama ruhsat panelvan (kamyonet) aracı bağlar mı trafik cezası mı yazar? Trafik cezası yazarsa ne kadar olur? Cezayı ödedikten sonraki yaptırım ne olur?

Selamlar. Benim de bir sorum olacak. Diyelim ki 2017 model bir panelvan aldık. İçine de sabit masa, koltuk, yatak, buzdolabı, fırın, ocak, evye vs koyduk. Ve ruhsata işletmedik. Yolda trafik polisi durdurduğunda aracın içine baktı karavan ama ruhsat panelvan (kamyonet) aracı bağlar mı trafik cezası mı yazar? Trafik cezası yazarsa ne kadar olur? Cezayı ödedikten sonraki yaptırım ne olur?
Diyelim ki polisi bi şekilde atlattın , her yıl TÜV e muayeneye giriyor ve muayene de arkayı açıp bakıhorlar , onları nasıl ikna edeceksiniz . Size şunu derler , ya sök gel , ya da proje çizdirip karavana dönüştür . 2017 model bbir aracı da karavana döndürürsen ÖTV yi giydirirler , gözün açılır !
Arkaya katlanır bir yer yatağı bir buzdolabı piknik tüpü ve portatif tuvalet atıp gezebilirsin . 5 sene sonra da karavana dönüşüm yaparsın ÖTV o zaman kalkar .
Bu şekilde arkaya çadır kurup gezen çok , TÜV de polis de bi şey demiyor .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

herkeze merhabalar hayırlı ramazanlar hayırlı günler. yıllardır icimde olan bir hasreti gercekleştirmek adına SİZ ÜSTALARIMIN KONU HAKINDAKİ GÖRÜŞLERİNE ACİL İHTİYACIM VAR. nasip olur ıse yarın 1997 model İVECO M23 model bir arac alacagım ve bu aracı karavana cevirmek istiyorum. ara şu anda cekme belgeli üzerime satştan sonra en kısa zamanda tırafiğe cıkarmak adına ruhsat cıkartmak istiyorum lakin ben aracı karavana cevirmek istiyorum . bu işlem icin nereden başlamalıyım ne yapmalıyımki kanunen rahat olayım . nereden başlamalıyım vereceginiz bilgiler dogrultusunda ya bismillah diyecegim. vakit ayırıpta bana konu hakkın yardımcı olacak ustalara ŞİMDİDEN COK TEŞEKKÜR EDERİM 05382864701 BUDA İLETİŞİM NUMARAM bodrumdan SLMLAR SAYGILAR

Arkadaşlar merhaba karavan konusu benimde düşündüğüm bir konu ama Trafik sigortası ötv ve diğer kanuni yükümlülüklerimi tam bilemediğim için çok karasız kaldım.Bende camper alıp dönüştürmeyi veya ikinci el hazır olan bir motokaravan alma düşüncem korkunç bürokrasi karşısında git gel yaşıyor.Tecrübeli arkadaşlarımdan bana yardımcı olmalarını beklerim.Konuyu doğru yere açmışımdır umarım.

bir firmayada versen kendinde yapsan önce trafiğe çıkaracak konuma getir ki o araçla dolaşabilirsin yoksa çekme belgeli araçla yakalanırsan araç bağlanır ve ceza ödemek zorunda kalırsın .karavana dönüştükten sonra 3 ay içinde ruhsatı yenilemek zorundasın proje -tuev-tse-emniyet -sigortacın-emniyet sigortaya ödediğinin üzerine 700-800 fazla ödüyorsun emniyet te ruhsat için 95 tl ödüyorsun tekrar muayene olcaksın 195 tl proje için birine sordum 400 istedi

ötv sigorta vergi de
1: 5 yıl dan genç 2012-2017 arası model bir aracı karavana dönüştürürseniz % 120 ötv ödersiniz .5 yıl dan büyüklerde ötv yok
2:motorlu taşıtlar vergisi değişmiyor aynı
3:zorunlu trafik sigortası kamyonete göre ilk yıl 1090 tl fazla, ikinci yıl 925 ,4. yıl 598 tl fazla ödüyorsunuz ve bu şekilde gidiyor. fakat değer
sonuç olarak otomabil den daha az ödeömemiz gereken sigortayı özel amaçlı taşıt altında ambulans çekici gibi araçlarla aynı ödüyoruz düzeltilmesi umudu ile

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

SON KONULAR

Geri