Webasto Voltaj Problemi

BSEDEF

Yeni Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
2
Selamlar

Karavanima webasto stc 2000 takildi yanliz soyle bi problem var:

ilk calismaya basladigi 30 saniye - 1 dakika karvanin isiklari goz kirpmasi gibi hizli hizli kisilip aciliyor,akum webasto calismadan once %90 gosterirken ilk calisma esnasinda %70lere dusuyor , akum lityum 100 ah 12v
Sizce bu goz kirpma neden olur ve normal midir?

Bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim.
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
10,065
Tepkime puanı
2,098
Konum
Ankara
Web sitesi
www.yucelgunduz.com
webasto ateşlemesi devreye girerken yüksek akım çekiyordur muhtemelen. Sorun fazlalaşırsa daha iyi ve büyük bir akü takarak sorunu aşabilirsiniz belki. Akünüzün durumu kötüyse de bu sorun olabilir bence.
 

servetaydin41

Ana Kamp
Mesajlar
63
Tepkime puanı
16
Webasto ilk kalkış zamanı mazotu tutuşma ısısına ulaştırmak için kızdırma bujisi kullanır. Sanırım 130watt civarı idi. Voltaj dalgalanması olağan. Çok çökme varsa akü kapasitesi iyi değil demektir
 

fsirin

Karavan Yönetim
Mesajlar
7,234
Tepkime puanı
1,026
Konum
ISTANBUL
Web sitesi
www.nefer.com.tr
Isıtma bujisi devreye girdiğinde gerilim çöküyordur. Akü üzerinde de gerilim düşüyormu kontrol edin. Aküde düşüş az ise Webasto'ya aküden ayrı hat çekin, sigorta eklemeyi de ihmal etmeyin. Aküde de düşüş fazla ise, akünün ömrü sona yaklaşmış demektir.
 

BSEDEF

Yeni Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
2
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim,

Mppt şarj kontrolöründe akü yüzde 85 doluluk gösterirken yüzde 75 lere düşüyor ilk çalışma esnasında ve yaklaşık 1 dk sonrada ışık kırpılmaları gidiyor ve akü tekrardan yüzde 85 göstermeye başlıyor bir süre sıcak üfledikten sonra üflediği havası ılımaya başlayınca tekrardan ışıklar kırpılıyor ve üflediği hava sıcaklaşıyor, akümü ve karavanımı yeni aldım , aküm outdo marka 100ah lityum.
Acaba webasto da bir sıkıntı olabilir mi?
 

fsirin

Karavan Yönetim
Mesajlar
7,234
Tepkime puanı
1,026
Konum
ISTANBUL
Web sitesi
www.nefer.com.tr
Aküden gibi duruyor. % doluluk göstergeler doğru göstermiyor olabilir. Gerekirse başka bir akü ile deneyin veya dışarıdan elektrik alıyorken test yapabilirsiniz.
 

kartalveat

Kamp III
Mesajlar
973
Tepkime puanı
799
Konum
İSTANBUL
Aküyü nasıl ve nerede test ettirebilirim?

teşekkür ederim
Avometre gibi ölçü aleti varsa webasto çalıştığı anda akü uçlarından gerilimi ölçün.
Çalışma esnasında gerilim kaç oluyor.Birde tüm cihazlar,ışıklar vs kapalı iken akü uclarından voltaj ölçün.Akünüzün sağlamlığını uygun voltaj aralığında olup olmadığını tespit edin.Yada bilen oto elektrikcisine ölçtürün.
 


Forum istatistikleri

Konular
100,035
Mesajlar
1,477,015
Kullanıcılar
167,905
Son üye
Akdenizgezgini

SON KONULAR

Üst