Kamp Için Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yesplease Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,965
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben hala hafif ticarilerde güvenlik anlamında sıkıntı olmadığını savunuyorum. Özellikle crossover ve suv araçlar ile karşılaştırıldığında bir farkları yok. Sizin Nemo videonuzda zaten birebir aynı olan Fiorino da aynı teste giriyor ve ESP olduğu için sorunsuz geçiyor.

ESP olmayan bir suv'da durumlar nasıl, onu da aşağıda görebilirsiniz.

Bu durumda şöyle bir sonuç çıkıyor. Sizi örnek alalım. 40 bin TL bütçeniz var. Dar bir bütçe ile alabileceğiniz, piyasa deyimi ile, en dolu araç ne olur. Duster gibi ucuzundan da olsa bir suv veya crossover mı, yoksa OTV daha düşük olduğu için bir hafif ticari mi? Duster boş modeli yerine Partner'in en dokusunu alıp daha güvenli bir araca sahip olmuş olursunuz.

Derseniz ki ben Duster da almam, Focus alırım, o zaman sizin kamp için araç tavsiyesi almanıza gerek yok. Herhangi bir sedan, hatchback, supersport otomobil alıp aracın el verdiği ölçüde doğaya çıkarsınız.

Gönül ister ki herşeyi aynı çuvala sokmak zorunda kalmayalım. Her evin bir binek otomobili, bir hobi aracı bir karavanı olsun ama maalesef çok azımız bu derece şanslı. Bu yüzden binbir akıl oyunu ile cepteki 3 kuruş ile gönlümüzü eğlendirmeye çalışıyoruz. Bu noktada bulunan insanları hayallerinden sogutmamanizi dilerim. Bir çok insanın en az paraya alabildiği en çok araba halen hafif ticariler. Siz belki Courier'i yüksek yapısı sebebi ile güvensiz bulmuş olabilirsiniz ama bütçeniz ile ulaşabileceğiniz hiç bir suv veya crossover ondan daha güvenli olmayacaktır.

Bunların hepsi adı üstünde araç. Gönlünuzde yatana sizi en kolay ulaştıracak aracı bulmanız dileğiyle.

Etiketler
Bu yüzden binbir akıl oyunu ile cepteki 3 kuruş ile gönlümüzü eğlendirmeye çalışıyoruz. Bu noktada bulunan insanları hayallerinden sogutmamanizi dilerim.
Yorumunuzu çok beğendim sadece hayallerden soğutmak ilgili bölüme üzüldüm. Söylediğiniz gibi 3 kuruşu zar zor denkleştirip mutlu olmak için planlar yapıyoruz. İnsanları bu hayallerinden soğutmak yerine bilgi edinebilecekleri bir kaynak koymak istedim.

Kaynağımı paylaşırken aklıma sürekli kaza şekilleri gelip durdu konuyu uzatmamak için eklemek istemedim. Bu testler 50-60 km hızlarla yapılıyor, yüksek hızlarda ani frenlerde hafif ticari ve içindekiler ne hale gelir. Virajı alamazsa nasıl savrulur. Geyik testlerinde araç nasıl burkulur. Bu görüntüleri ve altındaki bilgileri daha önce araştırmıştım buraya eklemek insanı şüpheciymiş gibi gösteriyor. Bilin ki şüphelenmediğinz zaman tehlikedesiniz. En büyük tavsiyem aracınızı iyi tanıyın, kara yolları ve trafik çocuk oyuncağı değil... Hiç bir yanlışı olmadığı halde sorumsuz sürücüler ve güvenliksiz araçlar yüzünden bir çok insan nedensiz yere en iyi ihtimalle mal kayıpları yaşıyorlar.

Mutlu ve sağlıklı yarınlara bir çok kamp ta bir araya gelmek üzere :smiley:

Ya siz iyi şöförsünüz yada yesplease kötü şöför.Bir konu hakkında iki tezat fikir var.Hafif ticari araçlar hakkında benim gibi bilgisi olmayanların kesin kafası karışacak.

ya iyi okumaşısın yada okuduğunu anlayamıyorsun...tek olumsuzluğu sigorta ve yıllık fenni muayene dedim..hatta vito takasından pişman oldum dedim..tezat nerede????..yok bu site harbi embesil kaynıyor ben üyeliği siliyorum ikidir okuduğunu anlamayan yurdum sığırına laf anlatıyorum..

Ben de genellemeye bir genelleme ile yanıt vererek kafası karışanlar için fikirlerimi iletmiş olayım. Bu genellemeyi 26 yıldır bilfiil çeşitli tipte araçlar kullanmış birisi olarak yazıyorum. Son aracım Doblo idi (50bin km). Şu anda Trafic ve Fluence kullanıyorum (karşılaştırma yapma yetisi anlamında yazıyorum)

* Hafif ticariler aynı fiyat sıkalasındaki binek otomobilden daha az güvenli değildir. Aynı fiyata daha yüksek teknolojili ve daha az metal yorgunluğuna maruz kalmış araç kullanıyorsunuz.

* Hafif ticariler aynı yüksekliğe sahip araçlardan daha kötü bir yol tutuşa sahip değildir. Yeni ticarilerde bağımsız süspansiyon mevcut. Otomobile göre dezavantajı yüksek yapısından kaynaklanır bu sebeple SUV ve MPV'ler ile karşılaştırmak gerekir. Şimdi biraz iddialı bir çıkarımda bulunacağım, Doblo'nun virajlarda verdiği güveni Fluence'de bulamıyorum. Doblo'nun arka süspansiyon sistemini bir araştırın derim.

* Hafif ticarilerin kullanımı dönemine göre konforsuz değildir. Doblo'da Punto, Partner ve Berlingo'da 307, Caddy'de Golf altyapıları kullanılmaktadır. Doblo'nun Türkiyede otomobil ruhsatlı modeli vardır. Partner yurtrdışında MPV olarak satılmaktadır.

* Hafif ticarilerin yalıtımı aynı dönemin binek otomobiline göre zayıftır. Yüksek yapısı sebebi ile rüzgar sesi daha çoktur. Aradaki fark fiyat farkı sebebi ile bence gözardı edilebilir.

* Hafif ticarilerde plastik aksam daha serttir. Torpidosunu mıncıklamayı sevenlere göre değildir. Bunu yaparken bu aksamların dayanıklı olması planlanmıştır.

yok bir kafa karışıklığı embesil yazılanı okumayı okuduğunu anlamayı bilmiyor...senin fikrine katılıyorum hafif ticari kamp için işe yarar..ben sığıra vito tercihinde hata ettim diyorum o çelişki diyor o kadar..

ya iyi okumaşısın yada okuduğunu anlayamıyorsun...tek olumsuzluğu sigorta ve yıllık fenni muayene dedim..hatta vito takasından pişman oldum dedim..tezat nerede????..yok bu site harbi embesil kaynıyor ben üyeliği siliyorum ikidir okuduğunu anlamayan yurdum sığırına laf anlatıyorum..

İnsanlara hakaret ederek yaftalamanın psikolojide ki yeri "yansıtma"dır.Kişi kendisinde olmayan eksik özellikleri başkasında vucut buldurur,kendi eksikliğini bu şekilde yansıtır.Bunun bariz örneğide yukarıdaki yazdığın cümleler.
Siz,hafif ticarilerin güvenliği olduğunu ve memnun olduğunu, yesplease adlı arkadaş ta güvensiz olduğunu belirtmiş olduğundan, "ya siz iyi şöförsünüz yada yesplease kötü şöfördür.Bir konu hakkında iki tezat fikir var" cümlemin içeriğini anlayamadan "ikidir okuduğunu anlamayan yurdum sığırına laf anlatıyorum." cümlesini sarf ederek kendi psikoloijik durumunu yansıtmışsın.

Medeni insanlar için olağan olan paylaşmanın güzel örneğinide, yesplease adlı arkadaş güvensiz olabileceği konusunda matematiksel formüller ve detaylı açıklamaları ile yapmış.Boyraz adlı arkadaş ta karşı görüşünü benzer şekilde medenice yapıp video görselleri ile desteklemiş.
Senin yazdığın yada yazacağın hiç bir hakaret umurumda değil haberin olsun.
Burada olgun ve medeni farklı görüşte olan kişilerin bulunması zenginliktir.
İstersen,tüm hakaretlerini alıp bu siteden gidebilirsin.
Yada biraz daha medeni olmaya çalışıp çoğunluk gibi karşılıklı fikir dayanışmasında,yardımlaşmada bulunursun.

Foruma artik moderatorlerin sahip cikmasi gerek. Surekli gereksiz saldirilar oluyor.

İnsanlara hakaret ederek yaftalamanın psikolojide ki yeri "yansıtma"dır.Kişi kendisinde olmayan eksik özellikleri başkasında vucut buldurur,kendi eksikliğini bu şekilde yansıtır.Bunun bariz örneğide yukarıdaki yazdığın cümleler.
Siz,hafif ticarilerin güvenliği olduğunu ve memnun olduğunu, yesplease adlı arkadaş ta güvensiz olduğunu belirtmiş olduğundan, "ya siz iyi şöförsünüz yada yesplease kötü şöfördür.Bir konu hakkında iki tezat fikir var" cümlemin içeriğini anlayamadan "ikidir okuduğunu anlamayan yurdum sığırına laf anlatıyorum." cümlesini sarf ederek kendi psikoloijik durumunu yansıtmışsın.

Medeni insanlar için olağan olan paylaşmanın güzel örneğinide, yesplease adlı arkadaş güvensiz olabileceği konusunda matematiksel formüller ve detaylı açıklamaları ile yapmış.Boyraz adlı arkadaş ta karşı görüşünü benzer şekilde medenice yapıp video görselleri ile desteklemiş.
Senin yazdığın yada yazacağın hiç bir hakaret umurumda değil haberin olsun.
Burada olgun ve medeni farklı görüşte olan kişilerin bulunması zenginliktir.
İstersen,tüm hakaretlerini alıp bu siteden gidebilirsin.
Yada biraz daha medeni olmaya çalışıp çoğunluk gibi karşılıklı fikir dayanışmasında,yardımlaşmada bulunursun.

hayatımda gördüğüm en ezik tip sin...sığır olmasan mimar olduğumu şantiyeci olduğumu yazanlardan profilden anlardın..ama şu an ülkemdeki klasik sığırlar gibi her bilgili kişiyle saldırmak seninde özelliğin..daha yazılan yazıları okuyup anlayamayan klasik bir cahil ile oturup tartışmayı asla sevmem ama hala haklı görünmek istemene karşıyım...bay sığır yazımı bir kez daha oku ve ne çelişki gördüğünü yaz...sonra otur ne yazdığına ne yanıt verdiğine bir bak...senin gibi ıq su düşükler yüzünden ülkem bu halde kalmış bir de psikoloji taslıyorsun...

Foruma artik moderatorlerin sahip cikmasi gerek. Surekli gereksiz saldirilar oluyor.

bence de..profil silmeyi bulamadım mod lardan yardım istedim profilimde yazanları kapatmayı deniyorum...güzel konuları olan ama bir o kadar da kalitesizin gezdiği bir forum..hala diyorum ki ima edilen yazımdaki tezatlık yok o iyi şöfür bu kötü geçecek bunları...

hayatımda gördüğüm en ezik tip sin...sığır olmasan mimar olduğumu şantiyeci olduğumu yazanlardan profilden anlardın..ama şu an ülkemdeki klasik sığırlar gibi her bilgili kişiyle saldırmak seninde özelliğin..daha yazılan yazıları okuyup anlayamayan klasik bir cahil ile oturup tartışmayı asla sevmem ama hala haklı görünmek istemene karşıyım...bay sığır yazımı bir kez daha oku ve ne çelişki gördüğünü yaz...sonra otur ne yazdığına ne yanıt verdiğine bir bak...senin gibi ıq su düşükler yüzünden ülkem bu halde kalmış bir de psikoloji taslıyorsun...

ziya paşanın müthiş bir sözü var.sana uygun.
"okumak cehalet alır,eşeklik baki kalır."

bence de..profil silmeyi bulamadım mod lardan yardım istedim profilimde yazanları kapatmayı deniyorum...güzel konuları olan ama bir o kadar da kalitesizin gezdiği bir forum..hala diyorum ki ima edilen yazımdaki tezatlık yok o iyi şöfür bu kötü geçecek bunları...
Gerçekten bu forum ve buna benzer forumlarda dediğiniz gibi çok "embesil ve sığır" var. Bu şehir ve ülkede de var...
Anlıyorum ki sizin anlattığınız, aynı fikirde olduğunuzu söylediğiniz halde sizi bir türlü anlamayan kişilerin olduğu ortamlardan uzak duruyorsunuz. Size tavsiyem gidin bir dağ başına, inzivaya çekilin.
Üyeliği siliyorum,
Sığır,
Embesil,
Yani ne kadar ağzınız bozuk, ne kadar terbiyeden yoksunsunuz belli oluyor, yazık. Bu kadar insanın içinde bu hakaretler...ancak sizin gibi sığır ve dangalak ve de ezik olmayan tiplere yakışır öyle değil mi?
Bu hafta sonu Longoz Ormanlarına gittim, bir hayli keyifliydi. Gecenin bir yarısı 3 kişi geldi araçları ile, 100 mt ileride kamp kurdular. Sabahın 7 sinde kalktım, arkadaşlardan birisi sırtı dönük manzaraya karşı kahvesini ya da çayını içiyordu hafif yanan ateşin başında. Keyif yapmasını, doğaya karışmasını sevdim.
Saat 10 gibi gittiler.
Bir bakayım ya ne yapmışlar burada, ateş sönmüş mü falan diye kamp alanlarına gittim. Tüm pisliklerini bırakmışlar, 500m2 lik yeri tek başına temizledim.
Sizin gibi sözde doğa severlerin doğanın içinde yaptıkları işte tam olarak bu. Gelirsiniz böyle platformlarda milleti "ezikler"siniz, sizden ala bilgi sahibi zor bulunur çünkü. Gidersiniz tüm pisliklerinizi doğaya bırakırsınız...utanmadan da sağda solda en doğa sever, en iyi kampçı biziz cakaları satarsınız.
Hala silmediyseniz bir an önce silin üyeliğinizi de defolup gidin buralardan, mümkünse her yerden.

kamp yerine veya doğaya tüm pisliklerini bırakanları ben de anlamıyorum. kampa giderken poşet poşet zaten malzeme, yiyecek götürülüyor. yani elinin altında hazır poşet de var. olmadı iki tane çöp poşeti götür. yemekleri hazırlarken çıkan çöpleri anında poşete at..sonradan toplama zahmetine girmeye de gerek yok.. ekstra bir zaman iş gücü de gerektirmez. kamptan ayrılırken arabanın bagajına koyup çöp tenekesinin oldu yerlere gelince çöp tenekesine at.. bu kadar basit..

Birkaç şey öğrenmek ve tavsiye almak için konuyu açtım. Bildiğim birkaç bilgiyide eklemek istedim, konuyu açtığıma açacağıma pişman oldum. :smiley:

Araç seçimi için örnek teşkil etsin diye bir kaç resim ekleyeyim.-1

GOPR0175

GOPR0176

GOPR0178

GOPR0192

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri