Jeep Cherokee Güç Kaybı Düşünceleriniz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cevlani Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,987

cevlani

Yeni Üye
Tüm forum üyelerine iyi günler diliyorum. Yaklaşık 10 yıldır gezenbilir üyesiyim. Nihayet bir jeep alarak aranıza katılma fırsatını yeni bulabildim. Bugün 2004 model jeep Cherokee 2.4 bir araç almaya karar verdim. Araç başka farklı şehirde, tanıdığım bir arkadaşımdan aracı expertize götürmesini rica ettim. Araç için çok detaylı inceleme yapıldı. İncele neticesinde; Aracın kaporta aksamının tamamen hatasız olduğu, fren, suspansiyon, elektrik arızasının bulunmadığı ve orjinal 153.000 km'de olduğu anlaşıldı. Buraya kadar herşey güzel, dyno'da yapılan testte motor çok iyi ve düşük kilometreli olmasına karşın performansının %50 mertebesinde çıkması olumsuz tarafı oldu.

Eksper firması ustaları sözlü değerlendirmelerinde aracın egzost sisteminde tıkanıklığın bu duruma neden olacağını söylemişler. Aracın muhtemelen ilk günden beri çok narin ve düşük devirlerde kullanıldığını düşünmekteler. Forum üyelerinden benzer durumu yaşayan ve/veya fikri olan varmı.

İyi günler

Etiketler

Dyno verisi hiçbir şey ifade etmiyor. Hiçbir ekspertizcinin dyno'su kalibre edilmiş değil, saçma sapan grafikler aldatmacalar var o iste.

Bu araçtan anlayan bir ustanın yol, göz ve kulak testi yapmasını şiddetle öneririm.

Güç düşüklüğü egzozdan, kompresyondan, yanlış ateşlemeden veya başka sorunlardan olabilir.

Dyno verisi hiçbir şey ifade etmiyor. Hiçbir ekspertizcinin dyno'su kalibre edilmiş değil, saçma sapan grafikler aldatmacalar var o iste.

Bu araçtan anlayan bir ustanın yol, göz ve kulak testi yapmasını şiddetle öneririm.

Güç düşüklüğü egzozdan, kompresyondan, yanlış ateşlemeden veya başka sorunlardan olabilir.

%50 hata çıkmaz.

Lpg var ise kat hasarı olabilir. Motoru boğar. Şayet kat sağlam ise soğuk motor yağlı ve yağsız kompresyon ölçümü yapın. Geçmişe dair hararet gördü ise piston ovalleşiyor.

Cevaplar için teşekkür ederim. Araç LPG’likısmet olursa en geç önümüzdeki hafta sonu gidip aracı alacağım. Kullanıldıktan sonra muhtemel nedenleri tek tek eleyebilirim. Aslında benim merak ettiğim bu araçlarda kronik bir durum olup almadığı.

%50 hata çıkmaz.

Lpg var ise kat hasarı olabilir. Motoru boğar. Şayet kat sağlam ise soğuk motor yağlı ve yağsız kompresyon ölçümü yapın. Geçmişe dair hararet gördü ise piston ovalleşiyor.
Kat hasarının tespitine ilişkin bir yöntem biliyormusunuz. Back presurre ölçümü dışında.

Bu arabadan anlayan servise giderseniz söylerler performans nasıl. Turbo sorunu çekişte çok fark eder bu arada

Cevaplar için teşekkür ederim. Araç LPG’likısmet olursa en geç önümüzdeki hafta sonu gidip aracı alacağım. Kullanıldıktan sonra muhtemel nedenleri tek tek eleyebilirim. Aslında benim merak ettiğim bu araçlarda kronik bir durum olup almadığı.
Aynı araçtan var bende de, motorla ilgili bir kroniği yok. Çekiş zayıf geliyorsa ateşlemeyi, buji kablolarını yenilemek gereke bilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri