Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,623

Çadır Alırken Tercihlerimizi en çok neler etkiliyor?

• Kullanılan toplam oy
    310
Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

Kış dağcılığı söz konusu ise Nort Face den başkasını tanımam.Minimum ağırlık, kolay kurulum, dayanıklılık.Cebi biraz yakar ama uzun yıllar arkanıza bakmazsınız...

Etiketler

Ertuğrul bey 7-8 kişilik çadırı ben kendi ailemle kullanmayı düşünüyorum bi biraz daha rahat olsun sıkışmayalım diye büyük çadır düşünüyoruz ama şimdiye kadar doyurucu bir bilgi edinemedik benim için çadırın kış performansı çok önemli ailemle kampta rezil olmak istemiyorum kimi çadırlar çok güzel görünüyor ama performansını bilmiyorum çadırın fiyatı okadar çok önemli değil yaza kadar vaktim var araştırmaya devam,

Bu arada hiç Türk maarkası yok değil mi 3 mevsim 4 mevsim 5 mevsim çadır üreten ?

Türk markası yoksa türk çadırcılar devreye giriyor. Şahsen paraya kıyarım ama en güzelini yaptırırım...

Selamlar

Husky markasının Fighter model çadırını kullanıyorum, 4 pollü 5 mevsim bir çadır.

Ekstrem koşullarda da kullanabileceğiniz sert rüzgara dayanıklıdır.

Tek kurulumlu, çift katlı, teknik özellikleri iyi ve 3 kişilik.

Tabi bu söylediğim kış şartlarında kullanmanız için.
Sadece yazın kullanacak bir çadır arayanlara, bildik alışveriş merzkezlerinden ucuz bir çadır almaznı tavsiye ederim.

Kardeşim ve ben 3 yıl önce bir av bayiine çadır almaya gittik. Benim için 6 kişilik, kardeşim için 2 kişilik aldık, tabii tecrubesiz oldugumuz için bakkaldan toz şeker alır gibi alıp çıktık. Benimki tek kat çıktı, havalandırması da iyi degildi. Kardeşimin aldıgı çadırın içinde astarı olması, tavandaki havalandırmayı açınca içinde bir hava akımı oluşup ısıyı dışarı atması yaz sıcaklarında çok işimize yaradı. Ayrıca gittigimiz yerlerde benim 6 kişilik çadırı kuracak kadar müsait alan hiç bulamadıgımızdan hep kardeşimin 2 kişilik çadırını kurmak zorunda kaldık. Sonunda benim çadırı içinde 1 defa bile kalmadan bir arkadaşa hediye ettim kurtuldum.

ferfecir' Alıntı:
Kardeşim ve ben 3 yıl önce bir av bayiine çadır almaya gittik. Benim için 6 kişilik, kardeşim için 2 kişilik aldık, tabii tecrubesiz oldugumuz için bakkaldan toz şeker alır gibi alıp çıktık. Benimki tek kat çıktı, havalandırması da iyi degildi. Kardeşimin aldıgı çadırın içinde astarı olması, tavandaki havalandırmayı açınca içinde bir hava akımı oluşup ısıyı dışarı atması yaz sıcaklarında çok işimize yaradı. Ayrıca gittigimiz yerlerde benim 6 kişilik çadırı kuracak kadar müsait alan hiç bulamadıgımızdan hep kardeşimin 2 kişilik çadırını kurmak zorunda kaldık. Sonunda benim çadırı içinde 1 defa bile kalmadan bir arkadaşa hediye ettim kurtuldum.
Cok guzel bir paylasim tesekkurler ..
Semsiye gibi otomatik acilan ve kapanmasi da cok cok kolay olan 2 kisilik modellerden marka/tip/fiyat bilgisi & onerisi (ozellikle temini icin sanal alisveris sitesi olursa dahada iyi olur) olan arkadaslar var ise ve burada bizimle paylasirsa sevinirim .. Bu cadirlarin 5 mevsim olmadigini hatta cok uzun omurlu olmadiklarini biliyorum ama bazan pratiklik hepsinin onune gecebiliyor ..
slm

5 yıldır Lafuma 3/4 kullanıyorum, bu güne kadar hiç bir sorun çıkarmadı,
hafif ve kurulumu kolay olması çok büyük avantaj..

004a

çadırımın fermuarı bozuldu nasıl ve nereye tamir ettirebilirim o boyda fermuar bulunur mu ? bu konuda tecrübesi olan varmı?

Husky Fighter model çadırını kullanıyorum, 5 mevsim bir çadır. Tek kurulumlu, çift katlı. Oldukça dayanıklı bir çadır, fiyatı orta düzeyde iki yıl oldu alalı ve oldukça memnunum.
hem ailemle hemde arkadaşlarla yaptığım kamplarımda oldukça tatminlar.

Bence alınacak çadırda rüzgara karşı direnci ve havalandırma özellikleri iyi incelenmeli ve ilerleyen zamanlarda bozulabilecek aksamların özellikle çıtaların bulunup bulunmayacağı önemli şeyler

comrade' Alıntı:
çadırımın fermuarı bozuldu nasıl ve nereye tamir ettirebilirim o boyda fermuar bulunur mu ? bu konuda tecrübesi olan varmı?

Bu konuda hoş bir tecrübem mevcud.Bir pense ile fermuar motorlarının uçlarına hafif bir baskı uygulayarak sıkarsanız sorunu halletmiş olursunuz.Problem fermuar motorlarının zamanla aşınmasından kaynaklanıyor.Hakan hocamın kulakları çınlasın...

karkurdu' Alıntı:
Bu konuda hoş bir tecrübem mevcud.Bir pense ile fermuar motorlarının uçlarına hafif bir baskı uygulayarak sıkarsanız sorunu halletmiş olursunuz.Problem fermuar motorlarının zamanla aşınmasından kaynaklanıyor.Hakan hocamın kulakları çınlasın...

denedim ama işe yaramadı. sanırım sorun fermuarın tırtıklarında. elimin ayarı da yok zaten iyice sıkıştı :D . yanıma kalan şey çadırın içinden çıkan ve evi batıran milyonlarca kum tanesi ve beni kamp günlerine götüren deniz kokusu oldu :D . sanırım uğur arkadaşımın dediği gibi brandacılarda değiştireceğim ya da yeni bir çadır alacağım. Teşekkürler...

Değerli arkadaşlar northface ve 25 bir çadır aldım kış performansı zaten malum ama yazın acaba kullanabşlecekmşyşm. Bu konuda tecrübesi oln varmı selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR