Başka Bir Şehirden Araç Getirtme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,631

ozntan

Kamp III
Yer
izmir
Merhaba, Ardahanda Bir Araç var, aracı izmire getirmek istiyorum ama yol+masraf+zaman birleşince içinden çıkılmaz bir hale geliyor.. Ardahan izmir arasıda çekici ile getirtmek istesek sanırım araç parası kadar çekici ücreti çıkar.. trenle ( ambar yöntemi ) yada nakliye kamyonları ile getirtmek mümkün mü ? daha önceden böyle bir yol izleyip getiren bir arakdaş var mı ? Cevapları merak ile bekliyorum....

Etiketler

Ynt: Başka Bir Şehirden Araç Getirtme

ozntan' Alıntı:
Merhaba, Ardahanda Bir Araç var, aracı izmire getirmek istiyorum ama yol+masraf+zaman birleşince içinden çıkılmaz bir hale geliyor.. Ardahan izmir arasıda çekici ile getirtmek istesek sanırım araç parası kadar çekici ücreti çıkar.. trenle ( ambar yöntemi ) yada nakliye kamyonları ile getirtmek mümkün mü ? daha önceden böyle bir yol izleyip getiren bir arakdaş var mı ? Cevapları merak ile bekliyorum....
trenle olabilir ancak sıkıntısı da çok olur. wagona sığdığı trenin taşımayacağı yük yok. bulunduğunuz yerin TCDD işletmesine giderseniz bilgi alabilirsiniz. ben takriben 5 sene önce 600tl rakamı duymuştum. tatvan-istanbul.. ama ardahanda tren varmı en yakın nerede oraya intikali. trende çocuklar tarafından araçlara atılan taşlar (tanklar bile bundan nasibini alıyor) bu tür sıkıntıları var. bence karayolu ile aracı getirmek. yada bir nakliye firması ile anlaşıp kamyonu yüklemek. ardahan da bir nakliyeciye sorup hesabınızı yapabilirsiniz.

internetten araştırdım nakliye şirketlerini ama elimde bir çözüm olmadı aracın oradan kara yolu ile getirmek yeme içme yakıt masrafı izmire kadar en az 1500 TL artı 2000 Km boyunca bozulacak parçalar arızalar ve tamir masrafları cabası olacaktır... bu nedenle her türlü taşıtma işi daha ekonomik hale gelmektedir... ancak netten bir sonuç bulamadım... sanırım en iyisi kamyon garajlarından bir tanesine gidip nakliye işi yapan kamyonculara sormak olacaktır...

İlginç,

İzmirde defender yokmu?

Kış geldi Ardahana daha çok defender lazım şimdi.

Bence kıymayın , vatanından ayırmayın :smiley:

Tren hattı boyunca bizim bebeler elinde taşla bekleşirler. En büyük zevkleri trende açık gelen arabalar taş atmak ve vurmaktır.
Kaç tane askeriye arabasını parçaladılar. Bıraksalar tanklarıda parçalayacaklar.

Ama, illa gelecekse, konuyu burada canlı tutun

İllaki, bir defender sever, o kadar km zevkle defender sürmek için gönüllü olacaktır.
Valla, benim işim olmasa ben gönüllü giderdim.

Saygılarımla

Alım için şart koşun, aracı satıcı getirsin İzmir'e (masraflar size ait olmak üzere tabii). Bunu sağlamak pek kolay olmayacaktır ama karşılıklı güveni oluşturduğunuzda yapılabiliyor.

nakliye firmaları gidiş geliş hesapladıkları için yüklü para ister. ancak o bölgeye gitmiş, gidecek bir araç bulursanız (örneğin izmirden o bölgeye narenciye yada eşya taşımış araçlar dönüşte rahatlıkla yüke talip olurlar. ayrıca yol yakıt masrafına getirecek sevdalılar bulunur. bence karayolu araçlaile gelmek en hesaplısı... hem aracında artısını eksisini tanımış olursunuz. ;)

Ardahan'dan İzmir'e yürüyerek gelemeyeceğini düşündüğünüz aracı almasanız olmuyormu?

yamans' Alıntı:
nakliye firmaları gidiş geliş hesapladıkları için yüklü para ister. ancak o bölgeye gitmiş, gidecek bir araç bulursanız (örneğin izmirden o bölgeye narenciye yada eşya taşımış araçlar dönüşte rahatlıkla yüke talip olurlar. ayrıca yol yakıt masrafına getirecek sevdalılar bulunur.
bence karayolu araçlaile gelmek en hesaplısı... hem aracında artısını eksisini tanımış olursunuz. ;)
[/quote]

bilmediğim tanımadığım bir araç macera yaşamak için eğlenceli olurdu ancak bu aralar hiç macera yaşayacak durumda değilim bir kamyonla getirip sonu belli olan bir yolculuk daha cazip en kötü ihtimal yolda kamyoncu kaza yapması olur.... ama diğer türlü herşey ihtimal dahilinde ( mekanik arıza, lastik,motor,fren,kaza,kalp krizi bile ihtimaller arasına giriyor )

YavuzÇ.' Alıntı:
Ardahan'dan İzmir'e yürüyerek gelemeyeceğini düşündüğünüz aracı almasanız olmuyormu?

Ya, Allahaşkına ,
biraz yapıcı ol, yol göster...

Arkadaş niyetlenmiş
havadan , karadan mutlaka getirecek.

Hem , İzmir de arhadan plakalı defendere binmek , ayrıca havalı olur bence...
Polis bile ceza yazmaz....

YavuzÇ.' Alıntı:

anne tarafı ardahanlı araçta bir akrabanın yani para pulluk bir durum değil getirtebilirsem benim olacak uygun bir fiyata

ozntan' Alıntı:
anne tarafı ardahanlı araçta bir akrabanın yani para pulluk bir durum değil getirtebilirsem benim olacak uygun bir fiyata

O zaman hiç düşünmeyin, alın , gittiğinizde kamyon ambarına gidersiniz, parça mal arabası bulur alır gelirsiniz. Aynı gün olmazsa bile yedemin garajı gibi bir yere bırakın ambarcılar yükletir gönderirler size.Kafanızı yormayın bu işlere fazlaca, yerinde çözüm en iyisi.

bkocoglu' Alıntı:
Ya, Allahaşkına ,
biraz yapıcı ol, yol göster...

Arkadaş niyetlenmiş
havadan , karadan mutlaka getirecek.

Hem , İzmir de arhadan plakalı defendere binmek , ayrıca havalı olur bence...
Polis bile ceza yazmaz....

annem Ardahan da doğmuş akrabaları falan orada yaşıyor bir sohbet içinde birinde defender olduğunu öğrendim tesadüf bir telefon sonunda kullanmadığını kenarda durduğunu söylemişti bende ozaman bana ver dedim tamam gel al ne istiyorsun dedim sen bir al arkasındaki kapı bir açılsın bana yeter dedi tabiki bu işin laf tarafı mutlaka bişeyler ödenecektir ama durum bu mesele ardahan plakalı bir araca binmek değil yani kaldı ki seçme şansın olmayan bir şeyden ( cinsiyet, doğduğun ülke,şehir, ırk) övünç yada utanç duyan cahill cüheyla takımından değilim ardahanı da afrika kıtasını tanıdığım kadar tanırım.... hani yol yordam öğrenip getirtebilirmiyim diye baktım...

YavuzÇ.' Alıntı:
O zaman hiç düşünmeyin, alın , gittiğinizde kamyon ambarına gidersiniz, parça mal arabası bulur alır gelirsiniz. Aynı gün olmazsa bile yedemin garajı gibi bir yere bırakın ambarcılar yükletir gönderirler size.Kafanızı yormayın bu işlere fazlaca, yerinde çözüm en iyisi.

bencede gidip orada durumu çözüp geri gelmek lazım haklısınız neyse iş bitince deneyimlerimi yazarım artık konuya topikte havada kalmamış olur :smiley:

Merhabalar,
Arkadaşım İzmir'de veya Manisa'da kabzımalları bir ziyaret et, malum o bölgeden sürekli ülkemizin har yerine yük gider ve o kamyonların çoğu boş olarak geri gelirler, gidip o bölgeye çalışan şoförle konuşursan işi ucuza çözersin.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.