15 M3 Jumper Yapım Başladı

MehmetTorcu

Ana Kamp
anahtar teslim 75bin tl ye yapn firmalar var,sizin maliyeti görünce yaptırmak daha uygun geliyor.
doğrudur.
maliyet kullanılan malzeme ile ilgili. örnek kullandığım kablonun metresini 12 liraya aldım. yaklaşık 100 m kullandım
dış elektrik girişini 350 liraya aldım. bir karavancı dış duş aparatının içine dyson ile bir fiş yerleştirerek 50 liraya çözmüş işi
yat malzemeleri satan bir yerden kilitli su girişini 170 liraya aldım (gayet iyi fiyat) birisi doğan araba depo kapağı ile 25 liraya çözmüş.
örnekler çoğaltılabilir

ben şimdi en azından ne yaptığımı biliyorum.
o nedenle maliyetten şikayetçi değilim

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Web sitesi
www.yucelgunduz.com
doğrudur.
maliyet kullanılan malzeme ile ilgili. örnek kullandığım kablonun metresini 12 liraya aldım. yaklaşık 100 m kullandım
dış elektrik girişini 350 liraya aldım. bir karavancı dış duş aparatının içine dyson ile bir fiş yerleştirerek 50 liraya çözmüş işi
yat malzemeleri satan bir yerden kilitli su girişini 170 liraya aldım (gayet iyi fiyat) birisi doğan araba depo kapağı ile 25 liraya çözmüş.
örnekler çoğaltılabilir

ben şimdi en azından ne yaptığımı biliyorum.
o nedenle maliyetten şikayetçi değilim
Karavanı kullanacak siz olduğunuza göre öenmli olan maliyetler beraber yapılan işin sizin içinize de sinmesi anladığım kadarıyla. İyi yapımlar. İzliyoruz efendim.

MehmetTorcu

Ana Kamp
Aracı boyaya verdim. kavak kontrayı boyamak mdf ye göre çok daha fazla işçilik gerektiriyor. zar zor ustayı 9.000 e ikna ettik. 10 gün istedi. 12 günde teslim etti ama güzel de oldu yani.
Beyaz lake yapıldı. pırıl pırıl oldu.
71.jpg

72.jpg

73.jpg

74.jpg

75.jpg

77.jpg

pencere çerçeveleri siyah olacak. Çekmece tezgah altı kapaklar ve bu pencere pervazları CNC de kesildi.

MehmetTorcu

Ana Kamp
3-4 kat astar boya , 2 kat macundan sonra adam oldu. Güzel iş çıktığını düşünüyorum. Köşeler aliminyum yerine ağaç malzeme ile dönülünce bir bütünlük oldu.

76.jpg

78.jpg

79.jpg

80.jpg

Arka kapının alt tarafını ihtiyaç olabileceği düşüncesi ile kapaklı vida ile kapattım.

81.jpg

70.jpg

Tezgah ve oturma grubunu su bazlı vernik ile defalarca vernik atıp 400 zımpara ile zımparaladım. masif malzemeyi hafif bir ton koyulaştırayım dedim ama renk biraz sarıya kaçtı. Yine de fena olmadı.
Sırada temiz ve kirli su depolarının bağlantıları ve elekrik kablolarının bağlantısı var.webasto, hidrafor, şofben...

Forum istatistikleri

Konular
100,025
Kullanıcılar
167,880
Son üye
schmark

SON KONULAR