İbrahim Önde kullanıcısının son içeriği

1. İbrahim Önde

Makasli Samuraİ Yayliya Çevrİlİr Mİ ?

Merhaba, bana da samurai almadan önce makaslı olduğu için konforu kötü etkilediğini söylemişlerdi. Fakat bugüne kadar bindiğin en konforsuz araba olan skoda favorit bile samuraiden sonra mercedes gibi gelmeye başladı :) İnsan samurai sayesinde amortisör ve makas arasındaki farkı gerçekten net...
  2. İbrahim Önde

Samurai Sj413 Kalorifer Isıtmıyor!

Rica ederim. Dik rampa ne kadar dik mesela? Muhtemelen epeyce diktir. Nihayetinde 1.3 motor ve eski arabalara biniyoruz. Keşke ilk günkü performansları olsa. Tabi bu oranları sıfır km kadar olmasa da ona yakın bir değere taşımak için ihtiyaç isteyen çalışmaları motor üzerinde yapmalıyız. Ama şu...
  3. İbrahim Önde

Bu Araç Alınır Mı?

Merhaba ben de yeni bir Samurai kullanıcısıyım. Almadan önce iki tercihim vardı. Biri Daihatsu Feroza diğeri de Suzuki Samurai idi. Bu tür arabalara binenlerin yorumlarını çok araştırdım. Piyasada gayet dayanıklı olduğu yönünde izlenimleri var. Sağlamlık olarak Mercedes gibi ama konfor olarak...
  4. İbrahim Önde

Samurai Sj413 Kalorifer Isıtmıyor!

Merhaba arkadaşım hoşgeldin. Ben de henüz yeni bir Samurai kullanıcısıyım. Arabanın zıplama durumu makaslı bir sisteme sahip olduğundan ileri geliyor. Daha önce Lada Niva kullanmıştım ve onda amortisör sistemi olduğundan bu tür bir durumla karşılaşmadım. Sadece normal araçlara nazaran çukur ve...
  5. İbrahim Önde

Suzuki Samurai Kalorifer Problemi

Merhaba, fikir verdiğiniz için teşekkür ederim. Dün kaput içerisinde daha dikkatli yaptığım inceleme sonucunda gördüm ki kontrolü arabanın içinden yapılan kalorifer sıcak-soğuk ayar kolu, son çıkış noktasında yani kalorifere sıcak su girişini sağladığı ayrıştırıcı aparatında bir tel kopması...
  6. İbrahim Önde

Çorum Kaloriferi

Bakalım önce mevcut kalorifere baktırmayı düşünüyorum. Ustanın ağzından dökülecek nağmelere göre işin gidişatı belli olacak. Cam için buz ve buğu çözücü şöyle ekistiradan bir alet var :) Çakmaklıktan güç alıyor. Türkiye'de 140 TL civarındayken yurt dışından 47 TL ye getirttim. Tek temennim bu...
  7. İbrahim Önde

Çorum Kaloriferi

Dediğinizin doğruluk payı var, katılıyorum kısmen fakat bu tezimizi çürüten örnekler de mevcut. Örneğin Renault Toros, Dodge vs gibi kalorifer ısıtması verimli olmayan araçlarda kullanıyorlar ki içerisi gayet iyi ısınıyormuş.Varsayalım ki aracın kendi kaloriferi kadar verim versin, o zaman bu...
  8. İbrahim Önde

Konya'dan Mitsubishi Outlander Ile Merhaba

Eskiden facebook vs yokken böyle forum sitelerinde sohbetler ve tartışma ortamları daha faaldi. Şimdilerde anca işi düşen geliyor :) Bende suzuki samurai kullanıcısıyım. Henüz yeni aldım. Araziyi enduro-cross motosikletler ile epeyce tecrube etme ve keyfine varma imkanı bulduk. Şimdi kışında...
  9. İbrahim Önde

Çorum Kaloriferi

Araştırdığım kadarıyla bu sistem; fan hareket enerjisini araçtan, durumuna göre ya da tercih edilen kaloriferin güç ihtiyacına göre 12v ya da 24v çektiği enerji ile çalışıyor. Bunun yanında sıcaklık kaynağını da yine aracın radyatöründen gelen sıcak su ile sağlıyor. Yani radyatör ile çorum...
  10. İbrahim Önde

Çorum Kaloriferi

Değerli dostlar, Çorum kaloriferi denilen ilave kalorifer sistemini Suzuki Samurai marka/model arabama uygulamak istiyorum. Bu düşünceye sıcak bakma nedenlerim arasında öncelikle arabamın tenteli oluşu ve kaloriferin sebebi bilinmemekle birlikte sıcak hava üflemiyor oluşu. Mevcut kaloriferi...
  11. İbrahim Önde

Konya'dan Mitsubishi Outlander Ile Merhaba

Merhaba hoşgeldiniz, yeni arabanızı güle güle kullanın. Başka muhtelif sosyal platformlar sebebiyle bu ve benzeri forum siteleri eski albenili günlerinden uzak sanırım. Ben de gezenbilir ailesine yeni katıldım ve Konya'da ikamet ediyorum. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
  12. İbrahim Önde

Suzuki Samurai Kalorifer Problemi

Arkadaşlar merhaba, bir Samurai'ci olarak aranıza yeni katıldım. Bir çok platformdan araştırdım ve Daihatsu'nun Feroza'sı ile Suzuki'nin Samurai'si arasında kaldım. Suzuki gördüğüm kadarı ile piyasada daha fazla idi ve bütçem ile alabileceğim en temiz araçlarda olan bir Samurai ilanı bir kaç...
  13. İbrahim Önde

Mercedes G Serisi Aramaktayım G240 D Veya G 300 .

Merhaba, dün aynı ilana ben de denk geldim. Bir Mercedes sever olarak merakımdan ve ilgimden biraz inceledim G Serisi araçları. Kendine münhasır karakteristik bir yapısı var. İlandaki araba da güzel görünüyor. İkinci nesil G Serisine dönüşüm işlemi güzel yapılmış gibi. Orijinal hali daha...
  14. İbrahim Önde

Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

Dostlar merhaba, Bu güzel platformu internetten muhtelif konuların araştırmasında sürekli görüp denk geliyordum. Kesinlikle bir çok atl başlığa ayrılıp detaylanabilen güzel bir ortam. Burada olamktan mutluluk duydum. Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse; ismim İbrahim. Konya'da ikamet...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri