dersimurg kullanıcısının son içeriği

1. dersimurg

Çekme Karavanda Ayrılma Kablosu

Geçen hafta Antalya'da Sümer EZGÜ adlı sanatçının çekme karavanıyla yaptığı kaza sonrası çekilen fotoğraf. Ayrılma kablosu görevini tamamlayıp fren kısmından ayrılmış/kopmuş gibi duruyor. Çeki demirine de karabina ile bağlı.
  2. dersimurg

İzmir'de Çekme Karavan Önerisi

Sanırım Ortiz karavan da İzmir'de, Yücel beyin dediği gibi May, NK Manisa da üretim yapıyor, ama belirttiğiniz bütçenizi artırmanız ya da ikinci el yaşlı karavanlara bakmanız gerekecek gibi.
  3. dersimurg

Hgs Sınıfı

Aracımda 1. sınıf HGS etiketi takılı, gişelerden karavansız geçtiğimde 1. sınıf; 750 kg üstü, ruhsatlı karavanımla geçtiğimde 3. sınıf olarak tahsilat yapılıyor. Geçen sene Gemlik gişelerde hem 3. sınıf tahsilat yapılıp hem de karavanımın kaçak geçtiği iddiasıyla kaçak geçiş ücreti talep...
  4. dersimurg

Çeki Demiri Prosedüründe En Son Durum

Evet standarttır. Aracınıza uymadığı durumda (araçta sinyal yakınca karavanda fren lambası yanması gibi) bir oto elektrikçi tarafından araca uyumlu hale getirilmesi de kolaydır.
  5. dersimurg

Çekme karavan almadan çeki demirinin elektrik tesisatını hazır hale getirmelisiniz. Ayrıca bildiğim kadarıyla yerli üreticilerin tamamı 7 pinli bağlantı kullanıyor, alacağınız karavanın üreticisiyle görüşerek 7/13 pin meselesini netleştirebilirsiniz.
  6. dersimurg

O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

En çok da yokuş aşağı inerken ihtiyaç duyulacak karavan frenini iptal etmek, şaka olduğunu düşünüyorum...
  7. dersimurg

İlk Karavanım Erba 3.40 (haftasonu Karavanı)

Bana verilen O2 belgesinde 5,25'in ağırlığı 1370 kg olarak yazılı. Eskiden 750 kg civarındaydı şimdilerde 1500'e yakın :)
  8. dersimurg

Erba 3.75 Karavan

Çok teşekkür ederim, darısı başınıza sanırım hala teslim alamadınız. Firma; müşterileri bilgilendirme noktasında sanırım biraz zayıf kalıyor, mayıs 3. hafta teslim almam gereken karavanın teslimatının gecikeceğini benim aramam ile mayısın 10'u gibi öğrenmiş oldum. En azından kendileri arayıp...
  9. dersimurg

Erba 3.75 Karavan

Teşekkür ederim Yücel Bey; 5,25 malumunuz ağır bir karavan (1.500 kg civarı), fakat bayram öncesi 230 tork 1.6 dizel motorlu aracım ile Sakarya'dan Ege ve Akdeniz sahilleri dahil yaklaşık 3.500 km yol yaptım. Çekerken aşırı zorlanmadım karavan arkamda hep çizgisini korudu ama baskı balata...
  10. dersimurg

Erba 3.75 Karavan

7 Temmuz 2020 tarihinde; 2021 mayıs 3. hafta teslim edilecek şekilde 5,25 siparişi verdim. 1 temmuz 2021 tarihinde teslim aldım.
  11. dersimurg

Benim araçta sadece çeki demirinin üzerindeki seri numarası kontrol edildi TSE'de. Trajikomik ama başkaca bir kontrol yapılmadı.
  12. dersimurg

Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

5,25'de 65.000 TL olmuş...
  13. dersimurg

Bu Karavanın Markası Nedir?

Bu arada aynı karavanın sarı sitede 873255645 ilan numarasıyla bir ilanı daha var ve ilan sahibi kişilerin soyadı aynı. İkizler olarak iki ayrı ilan verdiniz sanırım sebebini anlayamamakla birlikte...
  14. dersimurg

Bu Karavanın Markası Nedir?

Merhaba, sanırım sarı sitedeki 873388331 numaralı ilanı siz açtınız. İlandaki açıklamanızla ilgili birkaç şey söylemek isterim; çeki demiri her araç için farklıdır, her çeki demiri her araca uymaz, sanayide taktırsanız bile ruhsata işletmek zorundasınız. 750 kg; çekilen karavanın ağırlığıyla...
  15. dersimurg

Karavan Ehliyeti

Yukarı aşağı hareket için kaba gücünü değil joker tekerinin tepesindeki kolu kullanacaksın, sağa sola hareket ağırlığından dolayı sorun olabilir, geri geri yanaşma ise tecrübe işi

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,466
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri